Databáze českého amatérského divadla

Texty: RICHTER, Luděk, 50 Loutkářských Chrudimí. Praha 2001, str. 96 + foto

Anna POSPÍŠILOVÁ
* 11. 1. 1931 v Opavě. Absolventka Státní hudební a dramatické konservatoře v Brně, pracovnice kulturního zařízení na úseku zájmové umělecké činnosti, dnes v důchodu.
Zakladatelka a po celou dobu (1961-1991) vedoucí LSc JITŘENKA Ostrava - Poruba a režisérka drtivé většiny jeho inscenací (38). První kontakt s LCH měla jako divák roku 1962, od té doby až do odchodu do důchodu sledovala chrudimské dění, 5x z pozice režiséra vystupujícího souboru.
Její práce v kulturním zařízení a v Jitřence byla přínosem pro mnoho tisíc dětí, které se zde v mnoha případech vůbec poprvé setkaly s LD jinak než prostřednictvím televize, a snad také pro několik desítek mladých lidí, kteří v souboru působili.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':