Databáze českého amatérského divadla

Texty: Šumperk, Divadlo Slunečník při ZŠ Sluneční ul., Dejl, KP: Vzpomínky na prázdniny - 2002

Šumperk, Divadlo Slunečník při ZŠ Sluneční ul., Vzpomínky na prázdniny, ved. E. Šalková.
Text začínající mladé autorky L. Špatné, šumperské rodačky, nese všechny problémy začátečnického textu. V dobré snaze snese autorka množství témat a motivů, žádný ale řádně nemotivuje, nerozvíjí a nedovede k vyřešení.
Dvě dívky vzpomínají na dobrodružství na letním táboře v tajemném lese. Zde žije i ježibaba s dcerkou Leontýnkou, kterou ( ač je jí 13 let) nutí do sňatku s kouzelníkem Abrou. Tu se zjeví potulný rytíř se svým songem o luně a kletbě. Ježibaba začaruje dceru v kámen. Ten objevují ony dvě dívky z úvodu. Zaslechnou i song rytíře. Svěří se táborové lékařce, kuchařce i vedoucímu. Až jejich nevinná srdce zachrání Leontýnku a se změní" v člověka". I to nebylo na scéně úplně jasné. No prostě trochu zmatek. Vše doplněno písněmi, jevištně trochu bezbarvé. Škoda. Prý soubor hodně pracuje o prázdninách a soustředěních.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':