Databáze českého amatérského divadla

Texty: RICHTER, Luděk, 50 Loutkářských Chrudimí. Praha 2001, str. 111 + foto

Jana Hladíková-Hoskovcová
* 18. 6. 1944 v Havlíčkově Brodě, + 17. 9. 1998 v Praze. Roku 1965 absolvovala loutkářskou katedru DAMU, ale již o rok dříve se stala loutkoherečkou SEVEROČESKÉHO LD Liberec a vydržela jí být až do roku 1978, kdy se již jmenovalo NAIVNÍ DIVADLO Liberec. Proslavila se tu zejména v "mateřinkovských" inscenacích s Pavlem Polákem ad. Když ji nemoc přinutila opustit divadlo, učila nějaký čas na střední umělecké škole a na LK DAMU.
Velký díl svého zájmu a energie věnovala i LCH. S Františkem Sokolem tu od 1975 6x vedla tzv. "dětské poroty", neméně bylo i jejích seminářů a 1x byla porotkyní. Všude vnášela svou vitalitu, ale i hereckou zkušenost a znalost dětského diváka.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':