Databáze českého amatérského divadla

Texty: Boučkova Jaroměř 2007 - program

Boučkova Jaroměř

Vypravte se v sobotu 24. února 2007 za kouzlem loutkových pohádek do Jaroměře. Koná se zde již XXV. ročník loutkářské přehlídky Boučkova Jaroměř.
Zdá se to neuvěřitelné, ale již 25 let se v Jaroměři vždy na konci zimy scházejí loutkáři, loutky a děti, aby se společně vypravili za kouzlem loutkových pohádek. Tak nezapomeňte, také letos se na vás těší loutkářské soubory z Jaroměře a jejich přátelé z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Program:

9.30 hod. Boučkovo loutkové divadlo
Slavnostní zahájení
LS BOĎI Jaroměř
KAŠPÁREK VE MLÝNĚ 40 min.

10.30 hod. Městské divadlo - Velký sál
LD POLI Hradec Králové
ZNÁTE KAČENKU? 40 min.

"Moje pětka" ZUŠ Jaroměř
DVAKRÁT O TŘECH PRASÁTKÁCH 25 min.

13.00 hod. Boučkovo loutkové divadlo
DLS BOĎI Jaroměř
O SMOLÍČKOVI 30 min.

14.00 hod. Městské divadlo - Velký sál
LS Na židli Turnov
O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE
PEJSEK A KOČIČKA 45 min.

15.00 hod. Boučkovo loutkové divadlo
LD Spojáček Liberec
O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH 40 min.

16.00 hod. Velký sál divadla
Spolek loutkářů Louny
PAVOUK BRABOUK 40 min.

17.00 hod. Boučkovo loutkové divadlo
"Maminy" LS BOĎI Jaroměř
ČERNÁ A BÍLÁ FRÓNA 40 min.


Součástí přehlídky je opět výtvarná soutěž
MALUJEME POHÁDKU.

Obrázky z pohádek, které uvidí na přehlídce mohou děti (i dospělí) odevzdat v kanceláři Městského kulturního střediska v Jaroměři (v budově divadla), nebo zaslat poštou na adresu: Městské kulturní středisko Jaroměř, nám. Dukelských hrdinů 240, 551 01 Jaroměř.
Uzávěrka soutěže je 16.března 2007, slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v březnu 2007.


Vstupné: děti 15 Kč dospělí 20 Kč
Prodej vstupenek na místě

Sobota 24. února 2007
Městské divadlo, Boučkovo loutkové divadlo

Jaroměř - Neuvěřitelnou pětadvacítku píší letos pořadatelé před název loutkářského festivalu Boučkova Jaroměř. Už čtvrt století se na konci zimy scházejí loutkáři, loutky a děti v kouzelném domečku loutek a sousedním Městském divadle, aby se společně vypravili za kouzlem loutkových pohádek.

Osm pohádek zahrají pro potěchu dětí, ale i svoji vlastní loutkářské soubory z Jaroměře a jejich přátelé z Liberce, Turnova, Loun či Hradce Králové. Vedle loutkářské přehlídky čeká na dětské diváky výtvarná soutěž Malujeme pohádku. Obrázky z pohádek, které uvidí na přehlídce, mohou děti (i dospělí) odevzdat v kanceláři Městského kulturního střediska v Jaroměři, nebo zaslat poštou na adresu: Městské kulturní středisko Jaroměř, nám. Dukelských hrdinů 240, 551 01 Jaroměř. Uzávěrka soutěže je 16.března 2007.

Počátky loutkového divadla v Jaroměři se datují rokem 1918 a jsou zcela neodmyslitelně spjaty se jménem Rudolfa Boučka. První scéna byla v sokolské tělocvičně, ale již v roce 1924 získal soubor samostatnou budovu, tehdy již nepoužívaný zahradní domek, který se stal po celkové rekonstrukci a přístavbě druhou nejstarší stálou loutkovou scénou u nás, a možná i v celé Evropě. Starší je jen scéna v Lounech.

Roku 1936 byl na počest svého zakladatele tento domek pojmenován jeho jménem a bylo a je tu Boučkovo loutkové divadlo. O budovu a zařízení se již řadu let starají členové loutkářského souboru, který pracuje do roku 1999 pod hlavičkou Městského kulturního střediska s poupraveným názvem BODI Jaroměř. Vedle toho, že pravidelně hrají pohádky doma i na zájezdech, pořádají každoročně festival Boučkova Jaroměř. Letos už po dvacáté páté!

BOUČKOVA JAROMĚŘ - Program 25. ročníku »
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':