Databáze českého amatérského divadla

Texty: RICHTER, Luděk, 50 Loutkářských Chrudimí. Praha, Dobré divadlo dětem a IPOS 2001, str. 156

Zdena VAŠÍČKOVÁ
* 19. 6. 1956 v Brně. Absolventka hudebně-dramatické konzervatoře v Brně, loutkoherečka LD RADOST Brno a ALFA Plzeň, později metodička KKS Plzeň pro dětské divadlo a učitelka LDO ZUŠ Nýřany a Plzeň. Absolvovala i lidovou konzervatoř v Plzni, různé dílny a semináře při přehlídkách.
Kromě RÁMUSu, který založila r. 1989, vedla a vede i další školní soubory, např. ŠTAFLE NA KNOFLÍK. LCH navštívila poprvé před více než dvaceti lety jako divák, aktivně pak s inscenacemi Rámusu.
Z. Vašíčková je vedoucí dnes již mládežnického souboru, jemuž však rozhodně nevládne železnou rukou. Čím dál víc je spíše jen jedním z členů kolektivně pracujícího souboru, v němž se přiliš neprosazuje dokonce ani režií, pod níž bývá podepsána.

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':