Databáze českého amatérského divadla

Texty: 9. ročník Klicperovy divadelní dny 2007 . Průběh a program.

9. ročník Klicperovy divadelní dny 2007
Ve znamení KOMEDIE

--------------------------------------------------------------------------------

JAK TO DOPADLO?
V 9. ročníku krajové přehlídky venkovských divadelních souborů Klicperovy divadelní dny Sadská 2007 se utkalo sedm ochotnických spolků ze středočeského kraje o některou z cen, ale hlavně o postup na Národní přehlídku Krakonošův divadelní podzim 2007 do Vysokého nad Jizerou.
Porota ocenila především autorská představení, práci s textem a režisérské vedení. Proto si čestná uznání odvezl Divadelní spolek Kocábka Chocerady za hru „Barevnej svět“, kterou napsal sám režisér představení Jiří Cinkeis. Druhé čestné uznání získalo pohybové představení „Loď“ divadelního souboru při TJ Sokol Lázně Toušeň. Autoři scénáře Pavel Fiala a Dušan Müller jsou zároveň členy tohoto souboru. Ocenění za nejlepší režii si odvezl Martin Drahovzal - vedoucí, dramaturg, režisér i autor divadélka Mrsťa Prsťa Kouřim. Ocenění nejvyšší a zároveň nominaci na Národní přehlídku obdrželo rovněž divadlo Mrsťa Prsťa Kouřim, za komedii „Skopci na porážku aneb lásky plné rošády.“ Scénář napsal Martin Drahovzal na motivy dvou povídek Roalda Dahla. Ceny za nejlepší ženský a mužský herecký výkon se porota rozhodla neudělit.


--------------------------------------------------------------------------------

Soutěžní krajová přehlídka ochotnických divadelních souborů 20. 4. – 22. 4.

Divadelní duben je za dveřmi a do Sadské se těší sedm soutěžních ochotnických spolků a dva hostující. Tedy „nadupaný“ víkend divadlem od 20.-22. dubna, které se bude ucházet jak o přízeň Vaši, tak o přízeň poroty. Věřte nebo ne, bez jakékoliv předchozí domluvy se všechny soubory pochlubí komedií, ať už půjde o černou, odpočinkovou, bláznivou, úsměvnou, smutnou, konverzační, či poučnou. Budeme moc rádi, když si z programu vyberete svoji oblíbenou a přijdete podpořit lidičky, kteří i v dnešní přetechnizované době s počítači, DVD, domácími kiny a jinými vymoženostmi s láskou věnují svůj volný čas „prknům, která znamenají svět.“
Protože letos ani jeden ze souborů nesoutěží s pohádkou, pozvali jsme na KDD hosty.
Divadlo Studna přiveze v sobotu pohádku „Syndibád“ s netradičními kulisami z bambusu a to přímo ven, na parkoviště před kino. Jistě si vzpomenete na zajímavou pohádku „Zlatovláska“, kterou nám divadlo Studna, ve složení dva herci a dvě loutky, zahrálo v kině. Věřím, že jejich Syndibád bude stejně svižný a vtipný jako Zlatovláska. Další pohádku, tentokrát na neděli přiveze DS z Benátek nad Jizerou. Jako bonbonek jsme pro ochotníky i pro fanoušky divadla připravili intenzivní tříhodinový seminář, který je rovněž z nabídky divadla Studna.
O postup na národní přehlídku do Vysokého na Jizerou „Krakonošův divadelní podzim“ samozřejmě zabojuje také náš divadelní spolek Klicpera, který loni oslavil 190 let od svého vzniku a je zároveň spolupořadatelem KDD. V minulých letech posbíral řadu ocenění a s vaší podporou se mu jistě zadaří i letos, takže mu popřejme „zlomte vaz.“.
Na závěr mi dovolte, abych připomněla, že vyhlašovatelem této krajové soutěže, která se obvykle koná za přispění Středočeského kraje a sponzorů, je Svaz českých divadelních ochotníků a spoluvyhlašovatelem je Město Sadská. Srdečně děkujeme Středočeskému kraji a těmto podnikům, firmám i firmičkám: Parker- Hannifin, Prostav s.r.o., Stafiko s r.o., firma Urban, paní Březinové, Stavitelství Procházka, Area cz a.s.,zelenina pan Vajgl, Keramika pan Škrabánek, Crystal pan Kroutil, lesní atelier Kuba Kersko, Stavexa, paní Husáková květiny, a dalším, kteří se na KDD podílejí a budou podílet.


--------------------------------------------------------------------------------

PROGRAM:
PÁTEK 20. 4. 2007
10,00 hod.
DS Bystřice „Jak je důležité míti Filipa“ Oscar Wilde
Kdo by neznal tuto lehkovážnou komedii, která se odehrává v Anglii v roce 1894?

16,00 hod.
Divadlo Kocábka Chocerady komedie „Barevnej svět“ Jiří Cinkeis
„Všechny hezký časy jsou barevný“. Ale vztah dvou kulisáků k ženě z divadla, které trochu oprávněně říkají Pitíčko, není právě ideální.

19,00 hod. Slavnostní zahájení
19,30 hod.
DS Klicpera Sadská „Dámský krejčí“ Georges Feydeau
Malá lež je mrzká, ale velká lež, to je umění! A doktor Moulineaux je neuvěřitelný lhář.


SOBOTA 21. 4. 2007
10,00 hod.
DS Zornice-Maršovice „Strašidlo Cantervillské“ podle novely Oscara Wildea
v úpravě Lucie Ježkové.
Černá komedie se suchým britským humorem. Zavřete oči a představte si starobylé sídlo rodu Cantervillů uprostřed vřesem obrostlých kopců, v němž straší...

13,00 hod.- 16,00 hod.
Divadelní seminář v zasedací místnosti MěÚ pro milovníky divadla, pro začátečníky i pro pokročilé připravilo divadlo Studna.

15,00 hod.
Pohádka „Syndibád“ divadla Studna, na prostranství před kinem
Vydejme se spolu se Syndibádem na dobrodružnou cestu do země Omán. Pomáhat nám bude tučná ryba, létající koberec, kouzelná lampa, džin a papoušek.

16,00 hod.
OS TJ Sokol Pyšely „Na správné adrese“ Marco Camoletti
Varietní umělkyně Georgette hledá nového nájemníka, klavíristka Jana- nového žáka, malířka Jacqueline- model Spartaka a služebná Marie- životního partnera. A tak si čtyři ženy bydlící spolu, podají nezávisle na sobě inzerát…

19,30 hod.
Divadlo Mrsťa Prsťa Kouřim „Skopci na porážku aneb lásky plné rošády“
Na motivy povídek R. Dahla, M. Drahovzal
Skopec na porážku- Barevně černá komedie o manželství a těch věcech…
Velká rošáda- Provést výměnu manželek může být i bez televizních kamer pěkně adrenalinový zážitek. Nevěříte? Věřte. A dobře se bavte.


NEDĚLE 22. 4.
10,00 hod.
DS TJ Sokol Lázně Toušeň „Loď“ Pavel Fiala, Dušan Miller
Úsměvné představení se skládá ze dvou celků. Těšit se můžete na malou pohybovou etudu a „film o filmu.“ Malý chlapec usíná a zdá se mu sen… prožívá různá dobrodružství, plno překvapení...

14,00 hod. Slavnostní vyhlášení cen a zakončení
15,00 hod.
DS Benátky nad Jizerou Pohádka

Vstupné je 50,-Kč na představení i na seminář v rámci KDD. Důchodci, studenti, děti za polovinu. V předprodeji možné velké slevy.
Pohádka Syndibád je vstupné dobrovolné, nedělní pohádka jednotné vstupné 40 Kč.
Všechna představení mohou pobavit i děti. Pohádky jsou pro děti od 3 let, představení KDD pro děti od 9 let.
Vzhledem k tomu, že tento program byl sestavován s velkým předstihem, změna představení, či času je možná.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':