Databáze českého amatérského divadla

Texty: UNIMA, 2007 výkonný výbor v Liberci

V Liberci skončilo zasedání exekutivy světové loutkářské organizace UNIMA
www.divadlo.cz, 9. července 2007
Ve čtvrtek 21. června skončilo v Naivním divadle Liberec třídenní zasedání výkonného výboru - Exekutivy světové loutkářské organizace UNIMA (Union de la Marionnettes).
V Liberci skončilo zasedání exekutivy světové loutkářské organizace UNIMA
Ve čtvrtek 21. června skončilo v Naivním divadle Liberec třídenní zasedání výkonného výboru − Exekutivy světové loutkářské organizace UNIMA (Union de la Marionnettes).
UNIMA byla založena v České republice v roce 1929 a sdružuje loutkáře a příznivce loutkového divadla z více než šedesáti zemí. Osmnáctičlenný nejvyšší orgán tvoří reprezentanti sedmnácti zemí ze čtyř kontinentů, vynikajících odborníků z oblasti loutkového divadla. Zasedání projednávalo řadu bodů běžné výroční agendy, závěrečný účet za rok 2007, zprávy komisí, které jsou hybnou silou organizace a především odsouhlasilo definitivní postup k dokončení Světové loutkářské encyklopedie. Výsledek patnáctiletého úsilí o vznik této mimořádně rozsáhlé publikace bude představen na příštím kongresu UNIMA v australském Perthu v dubnu 2008.
Zasedání, které se do Čech vrátilo po osmnácti letech, bylo pro Naivní divadlo, pro Liberec i pro Českou republiku mimořádnou a významnou poctou. Jeho součástí byla řada společenských akcí, včetně návštěvy Pražského Quadriennale. Většina členů Exekutivy UNIMA si prodloužila pobyt na celý festival profesionálních loutkových divadel Mateřinka, jehož program ve dnech 22.-26.června přivede do Liberce 11 českých a 4 zahraniční loutkářské soubory. V Oblastní galerii budou moci návštěvníci a hosté festivalu obdivovat rozsáhlou výstavu „Okno do českého loutkářství“. Výstava, pořádaná ve spolupráci s Moravským Zemským muzeem v Brně, bude v Liberci po celou dobu prázdnin a koncem roku 2007 se stane součástí stejnojmenného projektu na mezinárodním festivalu ve španělské Tolose.

Související Organizace

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':