Databáze českého amatérského divadla

Texty: Giňol + Švec Dratvička - 2007;

KASKA, František: 56. Loutkářská Chrudim aneb Málo nového pod sluncem. AS 2007, č.4, s. 13-20.

Cvikov, LS Klubíčko, L. Moszcynskiho a J. Wilkowskiho:
Také LS Klubíčko Cvikov patří k souborům s mnohaletou tradicí. V inscenaci L. Moszcynskiho a J. Wilkowskiho Giňol účinkují dva herci, kteří vytvářejí rámec pouličního putovního divadla a zároveň zasahují do děje, spoluvytvářejí příběh. Ostatní postavy jsou hrány spodovými loutkami, bohužel s minimálními možnostmi loutkoherecké akce. Dvouplánový paraván představující pařížské střechy tvořil nepříliš funkční scénu, kytarový doprovod a písně spíše umocňovaly dojem bezobsažné a rozpačité podívané, kde základní problém je už v nedramatickém a nelogicky vystavěném textu. Celkový dojem nezachraňuje ani pokus o živou komunikaci s diváky, která přerůstá spíše v manipulaci.EXNAROVÁ, Alena: Turnovský drahokam po sedmnácté. (internet)

Ševce Dratvičku hraje LS Klubíčko Cvikov odkrytě marionetami a zabydluje celé jeviště, kde má vyznačena jednotlivá prostředí, a šikovně se tak vyhýbá přestavbám. Hraje sice únanovskými marionetami, ale vodí a rozehrávají je velmi dobře a také mluvičský a pěvecký výkon herců je na slušné úrovni. Veršovaný text a písničky ale způsobují, že představení plyne poněkud stereotypně a jen občas něco výrazněji vybočí. Cena dětského diváka.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':