Databáze českého amatérského divadla

Texty: Třikrát úplně jinak - 2007;

EXNAROVÁ, Alena: Krajská loutkářská přehlídka Pardubického kraje - Chrudim 2007. Divadelní HROMADA - L, léto 2007, s. 19.-21.

Svěřenci Jirky Polehni ze ZUŠ Na Střezině Hradec Králové přivezli tři krátká představeníčka a protože vznikala nezávisle na sobě, uvedli je pod společným názvem Třikrát úplně jinak. Prvním příběhem byla Moralita o slepém a chromém inspirovaná Dariem Fo. Lucie Vrminská a Jan Jaroš ji zahráli na stole malými loutkami, které na první pohled nezapřely autorství Jirky Polehni. Zahráli střídmě a soustředěně příběh o tom, jak Spasitel vrátí slepci zrak a chromému nohy a oni, protože si uvědomí, že budou muset pracovat, vynadají mu. Jen význam závěrečného gesta Spasitele nám zůstal utajen.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':