Databáze českého amatérského divadla

Texty: Statistika 9 proběhnuvších ročníků KP v Červeném Kostelci

I. ročník - rok 1998
Od čtvrtka do neděle 663 diváků shlédlo 9 divadelních inscenací. Porota, ve složení Jan Císař, Vladimír Zajíc, Jan Merta, Ema Zámečníková, Karla Dérová nominovala na národní přehlídku do Třebíče Divadlo Jesličky – Stálá scéna ZUŠ Hradec Králové s inscenací A. T. Averčenka: Beregov. Dále porota doporučila k výběru do programu národní přehlídky Divadelní Třebíč Divadelní soubor při MKS v Červeném Kostelci divadelní hru Lilian Hellmanové: Lištičky a DIV–K klub Jičín s inscenací Josefa Lédla: Jak se máme dobře. Do programu národní přehlídky malého divadla Šrámkův Písek inscenaci Josefa Lédla: Jak se máme dobře.

II. ročník - rok 1999
I když se na prknech Tylova divadla představilo dvanáct inscenací, diváků přišlo pouze 259. Porota, Jan Císař, Vladimír Zajíc, Marie Boková, Jaromír Vosecký a Ema Zámečníková, doporučila do programu národní přehlídky Divadelní Třebíč divadelní soubor E. Vojana Brněnec s inscenací hry Monsieur Amédéé.

III. ročník – rok 2000
Deset inscenací tentokrát shlédlo 462 diváků. Porota, ve složení Jan Císař, Vladimír Zajíc, Marie Boková a Naďa Gregarová, nominovala na národní přehlídku do Třebíče Divadlo Jesličky – Senior klub Hradec Králové s inscenací Aldo Nikolaje: Podzimní koncert.

IV. ročník – rok 2001
Dvanáct inscenací, 518 diváků, čtyři festivalové dny a noci. Porotci, Jan Císař, Miroslava Císařová, Vladimír Zajíc a Jaromír Vosecký, udělili nominaci Divadlu na tahu a Nejhodnější medvídci s inscenací hry Samuela Königgratze: Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou. Porota dále doporučila divadelní soubor Vicena při Klubcentru Ústí nad Orlicí s inscenací hry F. Vebera: Trouba na večeři a divadelní soubor při MKS Červený Kostelec s aktovkou Mirko Stiebera: Svatební noc.

V. ročník – rok 2002
Od čtvrtka do neděle shlédlo 519 diváků 11 divadelních inscenací. Porota, tentokrát ve složení Jan Císař, Jaromír Vosecký, František Laurin a Miroslava Císařová, nominovala divadelní soubor Vicena Ústí nad Orlicí s inscenací hry Didier Kaminka: Osamělost fotbalového brankáře. Doporučen byl divadelní soubor při MKS Červený Kostelec s inscenací hry Jana Drdy: Hrátky s čertem.

VI. ročník – rok 2003
Během čtyř přehlídkových dnů se odehrálo 11 divadelních představení s účastí 508 diváků.
Odborná porota, ve složení Jan Císař, Jaromír Vosecký, František Laurin a Miroslava Císařová, nominovala na národní přehlídku amatérského činoherního divadla FEMAD Poděbrady/ Divadelní Třebíč inscenaci Josefa Tejkla Amatéři v provedení souboru Černí šviháci z Kostelce nad Orlicí. Doporučila inscenaci Zelňačka v provedení DS při MKS Červený Kostelec a inscenaci Truchlící pozůstalí v provedení DS Kolár z Police nad Metují.

VII. ročník – rok 2004
Od čtvrtka do neděle se odehrálo celkem 11 divadelních představení, které shlédlo 520 diváků. Porota, ve stejném složení jako v loňském roce, Jan Císař, Jaromír Vosecký, František Laurin a Miroslava Císařová, nominovala na národní přehlídku amatérského činoherního divadla FEMAD Poděbrady/ Divadelní Třebíč inscenaci Josefa Tejkla Solný sloupy v provedení souboru Černí šviháci z Kostelce nad Orlicí. Doporučila dramatizaci románu I.A. Gončarova Oblomov v podání divadla Jesličky Hradec Králové a inscenaci Luďka Haška Sisyfos v provedení DS Baf Hostinné.

VIII. ročník – rok 2005
Jedenáct divadelních inscenací tentokrát shlédlo 391 diváků. Lektorský sbor, Jan Císař, Jaromír Vosecký, František Laurin, nominoval na národní přehlídku amatérského činoherního divadla inscenaci Heinricha Rademina Atalanta v provedení souboru Geisslers Hofkomedianten Kuks. Doporučil Divadlo A. Jiráska s inscenací A. Procházky S tvoji dcerou ne, DS Jiráskova divadla Hronov s inscenací hry J. B. Thomase Charleyova teta a DS Třebechovice p.O. s inscenací hry J. N. Nestroye … si pořádně zařádit.

IX. ročník – rok 2006
V tomto roce se odehrálo devět divadelních inscenací s rekordní návštěvností 721 diváků.
Lektorský sbor, Jan Císař, Jaromír Vosecký, František Laurin neudělil nominaci na národní přehlídku amatérského činoherního divadla. Doporučil bez udání pořadí Divadlo A. Jiráska Úpice s inscenací Voskovce, Wericha a Ježka Těžká Barbora v režii Ladislava Tomma, soubor Černí šviháci Kostelec n. O. s hrou J. Tejkla Bílí andělé pijí tesavelu v režii J. Tejkla,
DS při MKS Červený Kostelec s inscenací hry C. Goldoniho Lhář v režii Jiřího Kubiny.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':