Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kostelec nad Orlicí, TEJKL, Pepa: Černí Šviháci opět mezinárodně. Divadelní HROMADA L. - léto 2007, s. 31.

ČERNÍ ŠVIHÁCI OPĚT MEZINÁRODNĚ
Od svého vzniku v roce 2002 hostovali Černí šviháci třikrát na Slovensku a jednou v Německu. Přiznávají bez mučení, že na Slovensku, vzdor následným zprávám v AS, se jim vždy hrálo báječně.
Že ovšem po třech letech dostanou opět pozvánku přímo od pořadatele na 6. evropské trienále do Donzdorfu, to si vysvětlují obtížně. Neboť na rozdíl od Slovenska v Německu přece jenom jazyková bariéra určitou roli hrát musí. Pořadatelé nás však v korespondenci ujišťují, že „Černí šviháci zanechali v Donzdorfu nesmazatelnou stopu a mezi občany města jsou nesmírně populární, takže si festival bez nich nedokáží představit“. A přestože pro ostatní soubory existují omezující limity /max. deset členů/, Černí šviháci mohou přijet v patnácti s BÍLÝMI ANDĚLY, PIJÍCÍMI TESAVELU, kterýžto opus je prý v Donzdorfu s napětím očekáván. Takže nám 16.-20. května 2007 držte palce!
Ještě nedozněla euforie z německé vstřícnosti-a ozvali se Rakušané. Prý viděli naše AMATÉRY v Donzdorfu a na to konto zvou Černé šviháky koncem června 2007 na Mezinárodní divadelní festival Holzhausen. Vypadá to, že taktéž pojedeme-až si zbývajících několik málo ženáčů v souboru /dva/ vyřídí žádosti o rozvod.
Pepa Tejkl
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':