Databáze českého amatérského divadla

Texty: Jezinky a bezinky v Havlíčkově Brodě po čtyřiceti letech. Divadelní HROMADA L. - léto 2007, s. 28.

JEZINKY A BEZINKY V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ PO ČTYŘICETI LETECH
Sdružení Adivadlo uvedlo v obnovené premiéře v neděli 18. března skoro detektivní komedii Josepha Keselringa Jezinky a bezinky. Veřme, nevěřme, po čtyřiceti letech! V hledišti se upřímně bavili i někteří tehdejší herci, aniž si dokázali vzpomenout, kterou postavu tenkrát ztvárnili. Za zmínku stojí skutečnost, že režisér Zdeněk Stejskal tehdy vytvořil jednu ze svých prvních rolí. A Lída Honzová si po čtyřech desetiletích zopakovala jednu z hlavních ženských rolí.
Režisér Zdeněk Stejskal připravilů představení plné invece a nápaditostí, citlivě korigující kompaktnost souboru, hrajícího s elánem a zaujetím. Nutno vyzvednout herecký koncert i v soukromí sesterské dvojice Elišky Kubátové a Lídy Honzové. Nebylo by spravedlivé pominout, výrazný, suverénní výkon Františka Beneše v roli Jonathana, stejně jakofrapantně napsanou roli Teddyho, jemuž Zdeněk Hložek dodal jakési vnitřní teplo a dokázal vykřesat nejen sympatie diváků, ale stát se tmelícím prvkem představení, které skončilo zaslouženým aplausem.
Jestliže policejní komisařka v podání Marty Hermannové říká „člověk nikdy neví, je dost lidí, který maj v hlavě zatemněno“, z mírně rozverného veselí zachřestí kamínek drsné skutečnosti. I to však náleží ke kouzlu divadla, k báječné atmosféře představení, které se vskutku povedlo a zaslouí si nejednu reprízu.
zdroj: článek F. Uhra, reg. tisk Cesta vrchovinou – kráceno.
Kontakt: Lída Honzová, tel. 607 241 427
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':