Databáze českého amatérského divadla

Texty: Holice, 1926 dopis Karla Čapka Mirku Eliášovi o inscenaci Loupežníka

1926 dopis Karla Čapka Mirku Eliášovi o inscenaci Loupežníka
V Praze 9. září 1926
Milý pane,
nejsem si jist, nemá-li pobouřené publikum v Holi¬cích tak trochu pravdu. Až. budete starší, seznáte, že Loupežník není jen figura tak skrz naskrz sympatic¬ká. Co se týče jeho hubatosti, omlouvám ji jako jeden z následků války, rozhodně Vy ani holičtí stu¬denti nemůžete za jeho výroky. Chtějí-li holičtí, aby někdo byl trestán za Loupežníkovy hanebnosti, jsem jim k službám, ale protože zrovna nemám pokdy jet do Holic, prosím je, aby si na mě došli do Prahy. Vám oddaný Karel Čapek
Dopis adresovaný Mirku Eliášovi, který byl významnou osobností holických ochotníků a nastu¬doval se studenty Čapkova Loupežníka. Později natočil několik filmových rolí.

Cit. ex CÍSAŘ, Jan - MOHYLOVÁ, Věra: Historie divadelní Pardubic a okolí.
Pardubice, Východočeské divadlo 2002, s. 30

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':