Databáze českého amatérského divadla

Texty: VOSTÁREK, Karel: 52. LCH. Pehr: Budulínek třetí. 52. LCH. AS 2003, č. 4

Jako první z chrudimského maratonu nastupuje Strakaté divadlo z Prahy s inscenací J. Pehra: Budulínek třetí. Výprava, hudba i dialogy jakoby vystřihl z „babiččiny krabičky“. Je zřejmé, že i tato, byť letitá, dramatizace Ladovy pohádky na ruby, nabízí mnohou dramatickou situaci, v jednání „historických“ maňásků ji však zcela postrádám. Sem tam mě potěší sbor tančících stromů, Liška používající ocásek nejen jako dopravní prostředek, ale i jako karabáč na Budulínka a snad ještě výkon herce hrajícího Paňácu. Jinak vše plyne a plyne. Kardinální překvapení mě však čekalo při děkovačce, když před scénu vycupital soubor ztepilých dívek a dva junáci!

VOSTÁREK, Karel: Dvaapadesát není pro chlapa i pro festival „žádný věk“. 52. LCH. Amatérská scéna 2003, č. 4, s. 11 – 17.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':