Databáze českého amatérského divadla

Texty: VOSTÁREK, Karel: 52. LCH - Vítr z Apalačských hor. AS 2003, č. 4

Není ani třeba se zvedat ze sedadla, protože přestávka na přestavbu i zamyšlení nad právě zhlédnutým kouskem je příliš krátká, a již sálem „vane“ Vítr z Apalačských hor, vyznání lásky k brakové literatuře, či spíše k Brdečkovu Limonádovému Joeovi od Phila Coea alias Jiřího Polehni a souboru Druhák z Hradce Králové. Spojení iluze marionetového kukátka s „papírovou“ opravdovostí hrdinů i padouchů, včetně zakomponování Kašpara coby barmana mexického-červeného, navozuje tu správnou, sentimentálně úsměvnou náladu. Text i loutky jsou velice povedené, ale jakoby slova postupně svazovala ruce loutkám i jejich vodičům. Temporytmus jakoby se brodil pískem pouště u Apalačských hor a ze situace nezajiskří ani nezahřmí. Sem tam fórek v loutkové či verbální rovině pozvedne trochu „deku“ prachu, která se nemilosrdně usazuje a maže postupně počáteční naladění. Caramba!!! A zase tu máme, jak se zdá, již tradiční opomenutí dramatické situace i dynamických možností marionet na drátě. Sorry!!!

VOSTÁREK, Karel: Dvaapadesát není pro chlapa i pro festival „žádný věk“. 52. LCH. Amatérská scéna 2003, č. 4, s. 11 – 17.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':