Databáze českého amatérského divadla

Texty: Miroslav LELEK, 21.12. 1931 – 2. 2. 2006. Divadelní HROMADA - léto 2006.

Miroslav LELEK, 21.12. 1931 – 2. 2. 2006.
„Nezemřel jsem, neboť vím, že budu žít stále v srdcích těch, kteří mě milovali.“
Ano, milí divadelní přátelé,
náš přítel, kamarád, divadelní režisér a herec ochotnického spolku v Červeném Kostelci ukončil svou divadelní pouť letos 2. února 2006 ve věku 74 let.
Pan Lelek začal spolupracovat s ochotníky v r. 1953, kdy jeho kroky směřovaly z rodné Rtyně v Podkrkonoší nejen za divadlem, ale i za svou láskou a následně celoživotní partnerkou Janou.
Účinkoval v 33 divadelních hrách, se kterými se odehrálo 145 představení po celém kraji. U těchto her si 5 krát zahrál roli režiséra. Chytil se 2 krát divadelního scénáře Čapkova „Loupežníka“ (1957 a 1975). To druhé slavnostní představení se úspěšně hrálo ke 110. výročí založení našeho spolku. Další jeho režijní úspěchy, které my déle narození ještě nepamatujeme, byla hra „Romeo , Julie a tma“ (1960), „Hrátky s čertem“ (1969). Co už mi v paměti uvízlo bylo příjemné a milé představení „ Zkoušky čerta Belinka“ (1980). Měla jsem tu šanci se přímo účastnit nastudování jeho poslední režisérské práce,kterou byla „Noc na Karlštějně“ (1995). Jeho režijní nápady, vnímání divadelního prostoru a využití jeho hloubky, mě tenkrát jako začínající režisérku byly doslova školou. Všichni, kteří si z jeho divadelní práce vzali ponaučení a zkušenosti, nyní vzpomínají. Pane Lelek, děkujeme!
- mk-
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':