Databáze českého amatérského divadla

Texty: Inscenace Dramatické školičky 1994-2007 (všechny skupiny )

Inscenace Dramatické školičky

1994
Soubor Ofélie
1. Z deníku Ofélie aneb za zrcadlem a s čím jsem se tam setkala - Ofélie (Prokopcová + Jana Mandlová)

1995
Kája Mařík - Sedmá hlava - nedokončeno

1996
2.Děti zlobivé (spojené třídy Beránků,Knoflíků, Citronů) - Zlobivé děti ( Patrik Ouředník + JM) - účast na krajských přehlídkách
3.Polednice - Kamínci ( K.J. Erben + JM) - účast na krajských přehlídkách
4.Sedmá hlava - Sedmá hlava ( M. Macourek +JM) - účast na krajských přehlídkách

1997
Louka modrých dětí ( Ferlinghetti + P.Mohr- nedokončeno) - Sedmá hlava
zavření Školičky, přestavba na divadlo Trám květen1997
otevření divadla 12.12.1997

1998
5.Světlovská balada - Zlobivé děti (podle svitvaských pověstí K.Šefrna+ JM)
6. Venušin, Saturnin a ti druzí - Sedmá hlava ( Z.Jirotka + soubor, JM)
účast na krajských přehlídkách a dílnách

1999
Světlovská balada – s K. Šefrnou - Zlobivky (hlavní cena za inscenaci na národní přehlídce Loutkářská Chrudim nominace na národní přehlídku Jiráskův Hronov)

2000
7. Středa nám chutná - - Bruncvíkové (I.Procházková+JM + montáž veršů) – účast na národní divadelní přehlídce Dětská scéna Trutnov
8. Zrcadlení - pohybové divadlo a divadlo masek Julie (soubor+hudba M.Křivánkové a dalších + JM) - účast národní přehlídce Loutkářská Chrudim
9. Putování za Sněhurkou - - Zlobivky (loutkové představení podle K.Šefrny) - cena na národní přehlídce Loutkářská Chrudim
10. Gogo a Chruchru - rakvičkárna - Gogo a Chruchru (soubor + JM jako host) - cena na národní přehlídce Loutkářská Chrudim
11. Neplač, muchomůrko - Mravenci s rodiči (D.Mrázková+ JM) - celoroční projekt práce s knihou a společné vystoupení rodičů a dětí
12. Modlitby z archy- poezie - Bruncvíkové (Carmen deGasztold + JM) - pásmo poezie

2001
13. Strom - - Tlupatlapa (A.Kliment, K.Šefrna, +JM) - cena na národní přehlídce Loutkářská Chrudim (bývalé Zlobivky), výběr na mezinárodní loutkářský festival v Mistelbachu v r.2002
14. Strasti soužené duše –sólový dramatický výstup Veronika Flígrová ( S. Leacock + JM)
15. Pranostyka – sólový přednašečský výstup Ján Masaryk (Rabelaise + JM)
16. Billyho příběh - Billy (F.Zappa, M.Kadlec+ JM jako host) (odnož Sedmé hlavy) - loutkové ztvárnění rockové opery .Zappy
17. Smažno a svačvečer - Bruncvíkové (L.Caroll+JM) - pohybové divadlo

2002
18. Louisa - Bertičky (SAKI + M.Formanová)
19. Papírové drama ( Osmý John a Krvavé Koleno) - Bedřich podle amerických pohádek P.Šrut + MF
20. Maňana – rakvičkárna - Bruncvíkové ( 6 etud + JM) - účast v krajských soutěžích
21. Cecil a jeho Brum - Cecil ( P.Croves +JM)
22. Anděl a kniha rekordů - Mimo (D.Fischerová + JM + MF + MK) - účast v krajských soutěžích
Dokonalá žena,Ohleduplný vrah, Syn tří mušketýrů - Tlupatlapa podle A.P.Camiho –– (KŠ + JM) -nedokončeno

2003
23. Pirát Josef Piráti V.Čtvrtek- O podivuhodném dobrodružství piráta ve výslužbě +JM
24. Domeček smutku Vendelíni O. Hejná + MF
25. O modrém hrnci – sólový výstup Markéta Petrová M.Macourek + MF
26. Loď královna Alžběta a královna Viktorie - sólový výstup Tereza Chybová, D.Hevier + MF
27. Co dům dá podle povídek H.Pourrata Poklad z Avergne + MF Bedřich
28. Pastýřka podle R.JeffersePastýřka putující k dubnu JM + Karel Šefrna Tlupatlapa
- hlavní cena za inscenaci + 3 individuální ceny na národní přehlídce Loutkářská Chrudim
- nspirativní vystoupení na nár. přehlídce Dětská scéna Trutnov
- mezinárodní festival v Dolní Poustevně- Pastýřka
- Bechyně – Nahlížení–národní divadelní dílna a přehlídka mladých – Pastýřka
- Praha- Přelet nad loutkářským hnízdem – mezioborová loutkářská přehlídka- Pastýřka
- Ostrava – Setkání –celostátní dílna mladých divadelních souborů- Pastýřka
- nominace a účast na národní přehlídce Jiráskův Hronov v r. 2004
- řada individuálních cen v krajských soutěžích

2004
29. Havrane z kamene Bruncvíkové T. Pěkný + JM
- inspirativní vystoupení na národní přehlídce Dětská scéna Trutnov
- inspirativní vystoupení na národní přehlídce Loutkářská Chrudim
30. Pidiženušky Pidiženušky – Bruncvíkové podle P. Šruta z Kočičího krále + JM
- inspirativní vystoupení na národní přehlídce Dětská scéna Trutnov
- cena na národní přehlídce Loutkářská Chrudim
- účast na mezinárodní přehlídce v Dolní Poustevně
- Ostrava – Setkání –celostátní dílna mladých divadelních souborů- Pastýřka
31. Goluxové LCH Tlupatlapa Podle J. Thurbera Třináctery hodiny napsal K. Šefrna
- účast na národní přehlídce Loutkářská Chrudim
- účast na mezinárodní přehlídce v Dolní Poustevně
- Ostrava – Setkání –celostátní dílna mladých divadelních souborů- Pastýřka
32. Balada o Bobíkovi Vendelíni P. Chudožilov + MF

2005
33. Hon na dítě J.Prevert + JM Bruncvíkové - zájezd do Paříže a Villecresnes na pozvání spřáteleného divadelního souboru Bas les Pattes
-účast na přehlídce s představeními Pidiženušky a Hon na dítě
34. Sísa Kyselá M.Drijverová + JM Kryšpíni
35. Na širém moři Bedřich - S. Mrožek + MF - účast na krajských přehlídkách
36. Hra O sudu Idy a Oti - autorské divadlo - B. Urbanová (+ MF + Michal Kadlec) - účast na krajských přehlídkách

2006
37. Jack´n´Jill - autorské představení souboru Idy a Otík+ MK Idy a Otík - účast na krajských přehlídkách
38. Nosorožci podle povídky E. Ionesca + MK Bedřich hrají Bedřichové - účast na krajských přehlídkách
39. Potichu i naglass - podle hudby P.Glasse-Tlupatlapa a JM Tlupatlapa
- hlavní cena za inscenaci na národní přehlídce Loutkářská Chrudim
- Praha- Přelet nad Loutkářským hnízdem- mezioborová přehlídka
- nominace na národní přehlídku Jiráskův Hronov2006 a doporučení na JH 2007
- účast souboru Bruncvíkové na přehlídce ve Villecresnes –Paříž září 2006
- Bruncvíkové -s představením Potichu i naglass

2007
40. Urhamlet divadlo ve výchově podle hry M.Rejnyše- JM a Bruncvíkové
- účast na krajských přehlídkách
- účast na národní přehlídce Náchodská Prima sezóna-květen 2007
41. Pamatuj, že já jsem mistr! divadelní představení podle knihy Čarodějův učeň O. Preusslera MK Adriani
- účast na krajských dět. i loutk.přehlídkách
42. Havěť všelijaká pásmo textů a písniček pro nejmenší Bubliny, výbor autorů : E.Frynta,I.Štuka a další JM+ MK
- účast na krajské přehlídce
- účast na národní přehlídce Dětská scéna Trutnov 2007
Vratidlo Kryšpíni - podle velice americké pohádky P.Šruta- JM - nedokončeno
43. Transcendentní oscilace Idy bez Otíka - podle scénáře Lucie Štěpánkové upravil M.K.

JM- Jana Mandlová
MF- Monika Formanová
KŠ- Karel Šefrna
MK- Michal Kadlec

Informace Jana Mandlová
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':