Databáze českého amatérského divadla

Texty: LABÍK, Pavel: Ladislav Jančík - Divadelní HROMADA 2004 - jaro.

Ladislav Jančík , nar. 26. 3.1954 FOTO!!!!
Nedá se nic dělat, ale Láďa Jančík vstoupil do druhé poloviny svého života. A oslavil ten vstup opravdu velkolepě. A s humorem jemu vlastním. Pozval celý soubor, rodinu, nejbližší známé a kamarády z práce na jedno velké posezení do malého sálu čeho jiného, než Divadla J.K.Tyla v Červeném Kostelci. To je totiž jeho domovská scéna. A bylo nás tam téměř devadesát. To vše ve jménu motta, které stálo na pozvánce k oslavám. „ Na půl cestě od kolébky ke krchovu “.
Láďa je náš dvorní scénograf a na návrzích a realizacích scény je podepsán na všech červenokosteleckých inscenacích již 25 let. Kromě toho ještě působil jako host na hronovské a náchodské scéně. A že to umí o tom svědčí řada ocenění na krajských přehlídkách. Kromě scénografie je také neocenitelným kronikářem souboru. Kronika, od té doby co ji vede, není jen obyčejnou kronikou, ale vpravdě uměleckým dílem díky jeho kresbám a jeho fotografiím. Vložil své úspory do koupě nového fotoaparátu a fotografuje veškerou činnost souboru až se mu od objektivu kouří. A právě proto se soubor složil na dárek a koupil mu nový teleobjektiv. Jiná část pozvaných se složila na jiný dárek a překvapila nejenom oslavence, ale všechny, když do sálu vplula striptérka a předvedla oslavenci ( a nám samozřejmě také ) nefalšovaný striptýz. Museli jsme uznat, že tvary a půvaby oné děvy byly podstatně hezčí, nežli tvar teleobjektivu. Ale teleobjektiv oslavenci zůstal, ale děva odfrčela neznámo kam. Tady je jasně vidět, že některé dary jsou pomíjející a u některých je tomu naopak.
Když před oslavence stála řada gratulujících bylo slyšet vlastně jenom: „ My Ti přejeme hodně štěstí, zdraví, lásky a ještě hodně let mezi námi.“ Za všechny ochotníky mu kromě toho přejeme ještě hodně vynikajících scén, krásné záběry a hlavně to naše „ ZLOM VAZ“.
Pavel Labík
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':