Databáze českého amatérského divadla

Texty: 2004 - Poutník v labyrintu – pozdní výlet do Kuksu aneb Senzace! Atrakce!.

Poutník v labyrintu
pozdní výlet do Kuksu aneb Senzace! Atrakce!
v pátek 27. srpna 2004 v 15,00 a ve 21,00 hodin v lapidáriu soch Matyáše Brauna v Hospitalu na Kuksu v rámci festivalu Barokní divadlo v Kuksu 2004

Nová premiéra Divadla Jesličky a Smíšeného pěveckého sboru Jitro Hradec Králové. Jejich společný projekt „Poutník v labyrintu – pozdní výlet do Kuksu aneb Senzace! Atrakce!“ je spíše než divadelní hrou scénickým čtením – oratoriem - podle vynikající Kunderovy dramatizace Labyrintu světa a ráje srdce i dalších děl J. A. Komenského. Inscenace je vzpomínkou na legendární provedení Divadla na provázku, ale především chce připomenout Komenského tvorbu, jeho autentické texty. O nich každé dítě z hodin literatury něco ví, ale málokdo z nás z jeho díla něco četl.
K nastudování se spojili pedagogové - herci divadla Jesličky a herci dalších souborů z východních Čech s vynikajícím českým smíšeným pěveckým sborem JITRO. Jemu na tělo napsal původní sbory Pavel Horák, skladatel a muzikus Klicperova divadla, kostýmy připravila Jana Portyková, hudební nastudování Jiří Skopal ml., režie a scénografie Alexandr Gregar, spolupracuje klavírista Svajatoslav Ščihol a perkusionista Roman Vrána, projekt podpořilo zvláštním grantem město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.
Projektem chceme oslovit především mládež. Ale zároveň chceme rozšířit záběr festivalu Theatrum Kuks - Barokní divadlo v Kuksu, který byl pro vznik inscenace jednou z dalších inspirací - Kuks je duchovní prostředí, má genia loci a navíc tento festival je tím správným krokem k setkávání lidí s minulostí, které může posílit budoucnost.
Předpremiéry má soubor za sebou v atriu bývalého jezuitského semináře při X. ročníku hradeckého divadelního festivalu ve čtvrtek 24. června 2004 v rámci Open Air programu (odtud fotografie Jany Neugebauerové). Ohlasy byly výborné. A proto vás chceme pozvat na premiéry v prostředí, kam je inscenace především určena, do lapidaria Hospitalu na Kuksu, mezi sochy M. Brauna, které se tak stanou scénografickou součástí inscenace.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':