Databáze českého amatérského divadla

Texty: CIHLOVÁ, Hana: Krajské kolo WP Pardubického kraje - 2005 Pardubice.

Krajské kolo celostátního festivalu poezie Wolkrův Prostějov Pardubického kraje
17. 3. 2005, Pardubice, Divadlo 29
Krajskému kolu v uměleckém přednesu mládeže v Pardubicích, které se konalo 17. března 2005 na scéně „Divadla 29“, předcházela lednová tvůrčí dílna pro mladé recitátory. Vedla ji Mgr. Jana Davidová - Kracíková. Jak se později ukázalo všichni účastníci této dílny v soutěžích uspěli a postoupili do krajského kola.
Postupové soutěže v uměleckém přednesu mládeže Pardubického kraje se celkem zúčastnilo 18 recitátorů. Mohlo by se zdát, že počet soutěžících je nízký, ale je nutno konstatovat, že v Pardubickém kraji probíhají ve všech bývalých okresech výběrová oblastní kola. Poroty opravdu zodpovědně vyslaly do krajského kola ty nejlepší, a právě proto byla letošní úrověň soutěže velmi vysoká. To zjistila porota ve složení Hana Kofránková, Nina Martínková a Lída Vlášková. Ve všech kategoriích se recitátoři představili s oběma texty. Nakonec bylo rozhodnuto takto:
V I. kategorii, kde soutěžilo 7 recitátorů, postoupily na Národní festival poezie Anna Štěpánková ze ZUŠ Žamberk a Kamila Šťastná z Vysokého Mýta. U Kamily bylo dodatečně zjištěno, že dosud neukončila základní školní docházku a byla bohužel diskvalifikována. Byla jí však doporučena účast na Dětské scéně. S Kamilou se určitě v budoucnu ještě setkáme. V této kategorii porota ocenila i vystoupení Nely Neumannové z Pardubic a Jindry Homolové ze Svitav. Velmi obtížné rozhodování o postupujících měla porota ve II. kategorii, kde výkony všech soutěžících byly opravdu vyrovnané. Po dlouhém jednání a dohadování byly z 10 soutěžících vyslány do Prostějova Anna Dosoudilová (Gymnázium Chrudim) a Jana Trojanová z chrudimské ZUŠ. Porota v této kategorii ocenila i výkony dalších recitátorů. Líbila se Veronika Stasiowská z České Třebové stejně jako Veronika Kubová a Linda Lidmilová z Dramatické školičky Svitavy. Zaujali i studenti Gymnázia Polička Michaela Vostřelová a Václav Ridl či Lucie Hašková z Pardubic.
ZUŠ Chrudim slavila úspěch i ve III. kategorii, ve které postoupili Martin Šantrůček a Olga Rehnová. Olga i Martin zúročují zkušenosti z předcházejících let.
Co říct závěrem? Pro pořadatele krajského kola, oddělení kulturních služeb při Krajské knihovně v Pardubicích, bylo toto setkání s recitačním mládím opět velice inspirativní. Soutěžící svou účastí a výkony dokazují, že o krásné slovo byl, je a bude stále zájem. A je-li zájem, pak máme my pořadatelé jistotu, že naše práce má smysl. A to je snad hezký pocit, ne!?
Hana Cihlová

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':