Databáze českého amatérského divadla

Texty: Tyl, Josef Kajetán, soupis uvedení her JKT na profesionálních scénách 1945 - 2005

Soupis uvedení her Josefa Kajetána Tyla (1945 – 2005)

Obsahuje celkem 579 záznamů o inscenacích uvedených na území České republiky v období červenec 1945 – prosinec 2005, o nichž existují v Informačně-dokumentačním oddělení Divadelního ústavu dokumenty či alespoň základní údaje.
Název: SOUPIS UVEDENÍ HER JOSEFA KAJETÁNA TYLA (1945 – 2005)
Anotace: Soupis vznikl jako příspěvek Divadelního ústavu k připomenutí 150. výročí úmrtí jednoho z nejdůležitějších zakladatelů české dramatiky a zároveň jako materiál pro sympozium Josef Kajetán Tyl a česká (divadelní) kultura, pořádané ve spolupráci Divadla J. K. Tyla Plzeň a Divadelní fakulty AMU Praha 12. září 2006 v klubu Komorního divadla v Plzni.
Obsahuje celkem 579 záznamů o inscenacích uvedených na území České republiky v období červenec 1945 – prosinec 2005, o nichž existují v Informačně-dokumentačním oddělení Divadelního ústavu dokumenty či alespoň základní údaje.
Soupis je rozčleněn do tří částí:
1. část – Tylovy hry a texty
(není přiznán jiný autor)
Řazeno podle abecedy nejčastěji užívaného názvu, dále podle data uvedení. V záznamu jsou uvedení úpravci, režiséři a výtvarníci. Pokud existuje dokumentační materiál, je uvedena i signatura Informačně-dokumentačního oddělení DÚ.
2. část – ADAPTACE Tylových her, úprav, překladů ...
(s přiznaným autorstvím)
Řazeno podle abecedy názvu, dále podle data uvedení. V záznamu jsou uvedení autoři adaptací, úpravci, režiséři a výtvarníci. Pokud existuje dokumentační materiál, je uvedena i signatura Informačně-dokumentačního oddělení DÚ.
3. část – STRUČNÝ ČASOVÝ PŘEHLED
(všech inscenací z 1. a 2. části)
Autor: Divadelní ústav (Zuzana Jindrová)
Vydavatel: Divadelní ústav
Klíčová slova: statistika, dokument, Josef Kajetán Tyl, dramatická tvorba, dramaturgie
Datum: 2006
Text: Plné znění textu http://www.divadlo.cz/box/clanek.asp?id=11711
Copyright © 1999-2000 DIVADLO.CZ

Související Osobnosti

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':