Databáze českého amatérského divadla

Texty: Nové Strašecí, DOBNER, Lubor: Excerpce z časopisu Svobodný občan. Rkp. 1998 a 2000.

NOVÉ STRAŠECÍ
Div.ochotníci v Novém Strašecí dávají v pondělí dne 10.června t.r. k dobročinnému účeli v zahradě p.Kleinera: Paní kovářka ze železných hutí, frašku ve 4 jednáních od J.Schicha. V pádu nepříznivé povětrnosti bude se hráti příští neděli. (Svobodný občan č 23 z 8.června 1878)
Divadelní ochotníci v Novém Strašecí dávají v pondělí 16.září ve prospěch sboru dobrovolných hasičů v zahradě p.A.Kleinera: "Nepokradeš aneb Cizí zlato neblaží", obraz ze života ve 3 jednáních s předehrou a "Tolar s panenkou Marií", v 1 jednání od F.Kaisera, přeložila Eliška Pešková. (Svobodný občan č.37 ze 14.září 1878)
Čtenářský spolek v Novém Strašecí pořádá v neděli dne 29.února 1880 ředitelstvím pana Jos.Malce v místnostech spolkových ve prospěch dobročinný divadelní představení: „Z lásky k umění“, žert v jednom jednání od G.Z.Moserů. Na to: „Domácí drak“, fraška ve 3 jednáních od L.R.Stirskýho. (Svobodný občan č.9 z 28.února 1880)
Čtenářský spolek v Novém Strašecí uspořádá dne 29.března 1880 v místnostech spolkových divadelní představení „Vězeň“, veselohra v 1 jednání od A. z Kotzebua. Na to: „Bez kabátu“, žert v 1 jednání od A.Günthera. Na to: „Hluchý podomek“, fraška se zpěvy ve 2 jednáních od Em.Pohly. Účinkovati budou sleč. Alžběta Neumannova, Ter.Fibrova, Jos.Rohlíkova, Ant.Pátkova a pp. Fr.Pruša, Karel Wožech, Fr.Pošiřil, H.Kýhos, Al.Osvald, Ed.Vybulka, Jos.Týřl, Ant.Halada a Ant.Trohoř. (Svobodný občan č.13 z 27.března 1880)
Čtenářský spolek v Novém Strašecí pořádá dne 29.června 1880, v pádu nepříznivého počasí příští neděli, v zahradních místnostech u „košatého ořechu“ divadelní představení, jehož čistý výnos věnován bude dobrovolnému hasičskému sboru na zakoupení stříkačky. Dávati se bude: „Poslední desetník“, velká výpravná kouzelná hra v 5 odděleních, se zpěvy a tanci, průvody a skupeními od J.K.Tyla. Účinkovati budou: sl.Laubova, Preinhälterova, Rohlíkova, Krobova a pp. Hora, Brož, Trohoř, Házek a Vybulka. (Svobodný občan č.26 z 26.června 1880)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':