Databáze českého amatérského divadla

Texty: Richter Luděk, 50 loutkářských Chrudimí, Praha 2001, str. 143

41/1992 (2. - 6. července)
Národní přehlídka amatérského loutkářství

HLAVNÍ PROGRAM
C Svitavy: TAK TROCHU... *
& Karel Šefrna podle Cervantese, G r K. Šefrna, J Iva Pavlišová, Anna Přikrylová, Blanka a K. Šefrnovi, Lenka Zemanová, Karel Tóth, Vlado Zezula /marionety a jiné/40´/12-D/

Čmukaři Modřišice: LÉČBA NEKLIDEM *
& Saki, $ G ... J Jaroslav Ipser, Michaela Jarolímová, Martin Štochl, Daniela Weissová, Aleš Zemene, Romana Zemenová /maňásci, plošné, předměty/50´/15-D/

Divadlo D-Klub Plzeň: OSAMĚLÝ LÉTAJÍCÍ TALÍŘ
& Ludvík Aškenazy, $ G ... J Petr Mlád /improvizované/40´/4-/

Divadlo v Boudě Plzeň: BLÁZEN PABO aneb O VÁLCE LUCKÉ
na motivy Oldřicha Augusty s použitím Kosmy &*G Hana Čížková, ... Ivan Nesveda j.h. a H. Čížková, r Zdeněk Čížek J Jiří a Alena Fialovi, Z. Čížek, Zdena Jerešová, Vladimír Pech, Pavel Bernášek, Martin Fládr, Kateřina Bartošová /závěsné na drátě, tyčové, stínové/45´/12-D/

Klubíčko Klub železničářů Astoria Bohumín: PASÁČEK VEPŘŮ
& Hans Christian Andersen, $ G Jan Urant, ... Lenka Urbanová, r Barbora Bortlová J Miroslava Paráková, Šárka Holešová, Naďa Dyduchová, B. Bortlová, Miloš Franek, J. Urant /maňásek/40´/5-10/

Kuk Ratíškovice: O ŠKAREDÉ PRINCEZNĚ
& Lubomír Feldek, $ soubor, G ... Ludmila Kováříková, J Milena Buřinská, Dobromila Bábíčková, Marie Pavková /plošné/25´/10-D/

Leporelo Ústí nad Labem: TŘI KLUBÍČKA / RYBKA PARÁDNICE
& Klára Nejezchlebová, Václav Kuřík, G Věra Urbanová, ... Blanka Bejčková, V. Kuřík a kol., r Aleš Hackerschmied J K. Nejezchlebová, B. Bejčková, V. Urbanová, V. Kuřík, Eva Matoušková /hadrové/25´/4-D/

Loutkové divadélko Na špejchaře Liteň: POHÁDKA O BUDULÍNKOVI
& J. V. Pleva, $ Jiří Davídek, G František Jánský, ... Jarmila a Miroslav Břečkovi, J J. a M. Břečkovi, Jaroslava Veselá, Marie Jánská, Jaroslava Hrachová /stolová marioneta/40´/4-6/

MaK Svitavy: JAK DÁL...
& Daniela Fischerová, $ G r Karel Šefrna, ... Jiřina Jirušková, J Marie Grmelová, J. Jirušková, Blanka Šolcová /různé látkové/20´/4-10/

Soukromé LD Poli Hradec Králové: ČERT A KÁČA
& ... r Jiří Polehňa, G J. Polehňa, Dobroslav Illich, J D. Illich a J. Polehňa /maňásci/40´/4-10/

Střípek Plzeň: ZLATÉ KAPRADÍ
předloha Jan Drda, &* G r Ivana Faitlová, ... Václav Pytlík, Dagmar Jandová, Jaroslav Hrubý, J Tomáš Svoboda, Monika Bryšová, Martina Jeníčková, Robert Kopecký, Luboš Karais, I. Faitlová, Věra Fikarová, Jitka Matějovicová /marionety, spodové loutky/60´/5-11/

3. ZUŠ Plzeň-Vejprnická: CHODÍCÍ JITRNICE
G Dagmar Jandová, J Jan Prchal

3. ZUŠ Plzeň-Vejprnická: MALÝ PRINC
& Antoine de Saint-Exupéry, G Dagmar Jandová, J Monika Karlová a Jan Prchal

3. ZUŠ Plzeň-Vejprnická: O KOMINÍČKOVI
G Dagmar Jandová, J Petra Faitlová

3. ZUŠ Plzeň-Vejprnická: OŘÍŠEK
G Dagmar Jandová, J Zdeněk Purkar

3. ZUŠ Plzeň-Vejprnická: POHÁDKA O ŠEDÝCH A BÍLÝCH MYŠÍCH
G Jiří Oudes, J Jaroslav Ira

ZUŠ Praha 10: HOROLEZEC / MOLITANOVINY *
& J Hynek Dřízhal, G Věra Dřevíkovská

ZUŠ Praha 10: ROSNIČKA
G Věra Dřevíkovská, J Bohumila Škrdlová, Kateřina Fuksová

ZUŠ Třinec: HOUSENKA
G Marcela Kovaříková, J Nina Cimbolincová

ZUŠ Žamberk: OSTROVY
G Olga Strnadová, J Jana Dvořáková, Radka Chaloupková, Jiřina Mencáková, Lenka Poludová, Erika Štěpánková, Magda Všetičková, Petra Žabková

ZUŠ Žamberk: VE ČTYŘECH
(Princeznička na bále / Odkud ten náš holub letí)
G Olga Strnadová, J Šárka Dvořáková, Iva Pecková, Erika Štěpánková, Kristýna Šulcková

INSPIRATIVNÍ HOSTÉ
AMATÉRŠTÍ
Šuplík Bratislava: OBRAZ DORIANA GRAYA
& Oscar Wilde, $ G Ján Kovaľ, ... Miro Duša, r King Crimson, J Ivan Martinka, Peter Szakál, Táňa Rybanská, Mária a J. Kovaľovi

PROFESIONÁLNÍ
Drak Hradec Králové: PINOKIO
dle Carla Collodiho, & Miloslav Klíma, Josef Krofta, Petr Matásek, Vladimír Zajíc, G J. Krofta, ... P. Matásek, r Jiří Vyšohlíd, J Jan Bílek, Ladislav Peřina, Jan Pilař, Václav Poul /manekýn/10-/

Katedra alternativního a LD DAMU Praha: NA JEDNOM STROMĚ
& Ludvík Aškenázy, Simona Pěničková, J 2. ročník herectví

Piki Pezinok: ČIN-ČIN
& Ľudmila Podjavorinská, G J Katarína Aulitisová-Piktorová, Ľubomír Piktor, ... spolupráce Milan Dubnický, r spolupráce Borek Suchánek

Piki Pezinok: PIPI
& Astrid Lindgrenová, G J Katarína Aulitisová-Piktorová, Ľubomír Piktor, ... Aleš Votava, r spolupráce Jozef Suchánek

DOPLŇKOVÝ PROGRAM
AMATÉRSKÉ DIVADLO
Duo my dva Plzeň: PUTOVÁNÍ S POHÁDKOU
Námořníkovo LD Jiviny: KAŠPÁREK A UNESENÁ PRINCEZNA
Pardubická ochotnická div. společ.: DESPERANTA STRAŠNÁ DCERA
Skupina 1+1 Blučina: TŘI LOUTKOVÉ POHÁDKY:
Medvídek Flóra, Kdo chce koťátko, O pyšné noční košilce
Východočeské divadlo Pardubice: TICHÁ DOMÁCNOST
Marie Waage, Norsko: AFRICKÉ LEGENDY

OTEVŘENÁ LOUTKÁŘSKÁ POUŤ
Hvězdička Podivín: JAK KAŠPÁREK ROZTOČIL ČERTY
Jumping Hamada Pardubice, Do divadlo Leningrad: PERFORMANCE
Kejklíř Praha: KEJKLÍŘ
Námořníkovo LD Jiviny: KAŠPÁREK A UNESENÁ PRINCEZNA
Naše divadlo Zruč nad Sázavou: VĚZENÍ
Marie Waage, Norsko: AFRICKÉ LEGENDY
Semináře: UKÁZKY PRÁCE
MaK Svitavy: DUHOVÉ POHÁDKY

VIDEOPROMÍTÁNÍ
českých i světových, loutkářských i neloutkářských inscenací

VÝSTAVY
Loutky Moravské ústředny Únanov
Loutky firmy Mašek Znojmo

SEMINÁŘE
Autorsko-dramatizátorský seminář - Luděk Richter, Kejklíř Praha, Karel Šefrna, C Svitavy
Dětský seminář (starší) - Jiřina Lhotská, ZUŠ Mělník
Dětský seminář (mladší) - Olga Strnadová, ZUŠ Žamberk a Hana Voříšková, ZUŠ Choceň
Divadelní prostor - Ivan Nesveda, Alfa Plzeň
Maňásek, javajka, marioneta - Jan Dvořák, loutkář, Hradec Králové
Nahoře bez! - Matěj Šefrna, Hudební divadlo Svitavy
Pohrávání s hudbou - Václav Lahodný, muzikant, Praha
Slovo, akce, obraz - Stáňa Kočvarová, Sylva Malinková, Kateřina Zahradníková, Studio dell´arte České Budějovice

POROTA
Jan Císař (předseda), DAMU Praha
Petr Lébl, Divadlo na Zábradlí Praha
Jan Merta, KPS Hradec Králové
Marie Miková, Minor Praha
Tajemník: Luděk Richter, ARTAMA Praha

CENY
C Svitavy za inscenaci Tak trochu
ČMUKAŘI Modřišice za inscenaci Léčba neklidem
Ivana Faitlová za dramatizaci pohádky Zlaté kapradí
Hana Čížková za dramaturgii inscenace Blázen Pabo
ZUŠ Praha 10 za individuální výstup Molitanoviny


ZUŠ Žamberk (celkem 6x s 10 tituly)

semináře dětské (pro děti účastníků)

největší počet jednotlivých titulů (a společně s 1993 i skupin) v hlavním programu: 24 titulů v 12 programových blocích a celkem 38 představeních hrálo 21 skupin 16 amatérských souborů

naposledy se hrálo v tělocvičně ZŠ Husova

"...principy, o něž se vždycky v "dětském" představení vede spor: hravá přirozenost (také volnost, svoboda, jak chcete) na straně jedné a inscenační záměr jako fixace a stabilizace struktury na straně druhé." (Jan Císař)

"Došlo k nejhoršímu: měla být legrace, byl však pohřeb." (Jan Císař)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':