Databáze českého amatérského divadla

Texty: Uherské Hradiště, Hoffmannovo divadlo, Světáci, 2008

Světáci z Hoffmannova divadla
Informace z divadel, 6.4.2008
Hoffmannovo divadlo v Uherském Hradišti uvedlo 4. dubna 2008 v Kulturním domě městské části Vésky v Uherském Hradišti premiéru divadelní adaptace filmu \"Světáci\" V. Blažka a Z. Podskalského
Autory ani film není třeba představovat. Dnes už téměř klasika a kultovní záležitost. Jiří Vobecký, který volil cestu volného převyprávění, které zachovává oblíbené dialogy a situace, citlivě přenesl děj k dnešku. tj. bez socialistckých reálií, ale vyhýbá se prvoplánovým současným vtipům.
Hoffmannovo divadlo využilo nově rekonstruovaný prostor \"kulturáčku\", který pro svou velikost nabízí útulné komorní prostředí. \"Světáci\" se tak hrají na malém jevišti, ale i mezi diváky, kteří díky stolové úpravě a možné konzumaci nápojů se mohou cítit opravdu jako při návštěvě kabaretu. Úprava a režie Karla Hoffmanna se také tímto směrem ubírala, stejně jako herecké výkony.
Páteční premiéra ukázala, že příběh fasádníků a dam lehčích mravů je stále živý a to i pro mladší generaci a že nabízí i hercům, ne tak zvučných jmen jako ve fimu, příležitost si \"zařádit\" po svém.
Z ohlasu diváků lze soudit, že se to povedlo.
Zdroj: hoffmannk@seznam.cz
________________________________________
Copyright © 1999-2000 DIVADLO.CZ
Generováno12.4.2008 8:49:20
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':