Databáze českého amatérského divadla

Texty: Chalupová, J.: Hodonín umí… Divadelní Hobblík Off–program MUMRAJ! AS 2003, č. 2

DIVADELNÍ SOUBOJ Gymnázia z tř. kpt. Jaroše Brno – Carlo Goldoni: Poprask na laguně. Divadelní soubor pracuje zhruba dva a půl roku pod vedením svého profesora matematiky. Je to jejich třetí inscenace (Filozofská historie, Lochneska / Smoljak - Svěrák). Doposud pracovali se zaměřením pouze na své velkorysé domácí a generační publikum. Radost z této aktivity podtrhuje i úmyslný postoj jejich režiséra, který k tvůrčí činnosti připouští členy souboru, vede je k aktivitě a kreativnímu myšlení. Letos své představení poprvé „vyvezli“ na divadelní festival. Třetí oko zvenčí odhalilo trhliny v profesnosti, které však, díky rychlému uměleckému sebeuvědomování svých členů, soubor jistě zacelí se stejným nadšením s jakým své divadlo hraje.
Klasická předloha, která od dob Goldoniho brázdí domácí i světová jeviště, dává prostor k hereckým kreacím. Této nabídky se nevzdali ani aktéři z Jarošky. Každý se snažil svou postavu osobitě uchopit a vybavit charakteristickými vlastnostmi, odlišit mluvu a k tomu používat příslušná, někdy ne však přiměřená gesta. Když se ke ztřeštěným pohybům přidá několik řečových vad je třeba velké ukázněnosti, aby divák mluvenému textu i rozuměl.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':