Databáze českého amatérského divadla

Texty: LHOTSKÁ, Jiřina: Jihočeská krajská recitační přehlídka ve Strakonicích 2008.

Jihočeská krajská recitační přehlídka ve Strakonicích 10. – 11. 4. 2008.
Dům dětí a mládeže ve Strakonicích již třetí rok za sebou hostil děti Jihočeského kraje na krajské přehlídce dětského přednesu Dětská scéna.
Stále platí, že v Jihočeském kraji je přehlídka „putovní“ (po dvou letech se střídá v několika městech kraje – letos z technických důvodů dostali strakoničtí jeden rok navíc). Přiznám se, že žádná pozitiva takového neustálého střídání nevidím, naopak. Po dvou minulých přehlídkách si strakoničtí organizátoři i přednášející s doprovodem začínají zvykat na to, že součástí přehlídky je i rozborový seminář, stále ale chybí dílny pro děti (na rozmluvení a navázání kontaktu), které jsou dnes už součástí většiny regionálních přehlídek. A vzhledem k tomu, že zpátky do Strakonic se přehlídka vrátí až za několik let, začnou pořadatelé vlastně od začátku.
Ani v ostatních městech nemají organizátoři (většinou domy dětí) větší zkušenosti s tímto typem přehlídek, a tak se stejný problém opakuje. Pravda je, že kraj má velice špatnou dopravní obslužnost, a je škoda, že z tohoto důvodu se DS už nekoná tradičně v Jindřichově Hradci, kde měla dobré zázemí, a organizátoři se snaží vyřešit tento problém právě „putováním“.
Pořadatelům ve Strakonicích je ale nutno přiznat snahu o vstřícnou a nekonfrontační atmosféru přehlídky, která proběhla ve dvou dnech. A díky grantu, o který organizátoři požádali, mohli se letos vítězové rozjíždět domů i s hodnotnými odměnami. Úroveň přehlídky byla „tradiční“. Několik málo výrazných interpretů, většina výkonů zaměnitelná. Ve srovnání s Prahou a s Karlovarským krajem, přehlídkami, kterých jsem se také zúčastnila, musím přiznat, že ta jihočeská za nimi pokulhává.
Na DS do Trutnova postupují Natálie Postlová a Zuzana Roubová ze druhé kategorie, Jan Mrázek a Vít Malota ze třetí a Kristýna Hulcová z kategorie čtvrté.
Jiřina Lhotská

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':