Databáze českého amatérského divadla

Texty: VOKOUN, Martin: Co všechno se skrývalo ve Valašském křoví… - Lidumor aneb Má játra beze smyslu. AS 2007, č. 2, s. 37-38.

Dalším proudem inscenací jsou existenciální texty reflektující člověka a společnost. Nejvýraznější v této skupině byl Lidumor aneb Má játra beze smyslu Wernera Schwaba v podání Malé scény Zlín. Lidumor je současnou rakouskou hrou, ve které se autor potýká se sociálními otázkami svého národa a zejména se v ní vrací k nacistické minulosti, z níž dodnes pramení mnoho problémů. Hra je psána jako groteska, nicméně se jedná o grotesku velmi temnou. Souboru se podařilo udržet styl celé inscenace a dokonale se utkat se složitým jazykem Schwabových her – vznikla tak silná a působivá inscenace, která zanechala v divácích mnoho otázek a impulzů, ke kterým se někteří vraceli ještě několik dní po představení. Tato inscenace si vysloužila první doporučení na celostátní přehlídku Divadelní Děčín / Divadelní Třebíč 2007.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':