Databáze českého amatérského divadla

Texty: RYCHECKÝ, Saša: Jesenická divadelní žatva 2007 - Čáp a volavka; Sedmá hlava; Dva na jednom stromě. AS 2007, č. 3.

DDS ZŠ Zlaté Hory přinesl na jeviště hned tři divadelní drobničky: Čáp a volavka, Sedmá hlava a Dva na jednom stromě. Představení měla nápad, jasné a čitelné téma, děti byly uvolněné, prokazatelně je to bavilo, stejně jako diváky v sále. Pro mnohé jiné pokusy, především ty ambiciózní z různých ZUŠ, by to mohla být vysoká škola profesionální, poctivé a kreativní práce! Vůbec nevadí nevybavenost dětí, které spolu pracují snad tři měsíce. Časem se vše naučí, ale vědí co, proč a komu jak sdělují! Když přidám velmi invenční, jednoduchou, funkční výtvarnou stránku představení, pak jen jako hnidopich upozorním na občasný stereotyp, načasování akcí a mikrosituací.
Dalším avizovaným představením měl být Faust a Markétka opět v podání souboru ZŠ ze Zlatých Hor. Bohužel, nemoc jim zabránila vystoupit. Místo nich se na jevišti divadla objevil, coby překvapení pro děti, kouzelník. Proč ne, i tak je možno si přivydělávat…
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':