Databáze českého amatérského divadla

Texty: BRŮČEK, Josef: O Zpravodaji celostátní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla 2007. AS 2007, č. 3, s. 33.

O zpravodaji celostátní přehlídky
amatérského činoherního
a hudebního divadla 2007

Josef Brůček

Měl jsem to štěstí, že se mi 31. května dostaly do ruky všechny zpravodaje z Divadelního Děčína i z divadelní Třebíče. Již dlouho jsem nečetl něco tak zajímavého a poučného. Všem amatérským divadelníkům doporučuji k prostudování všechny reakce poroty na představení, které zaznamenala Alena Exnerová, a reakce zcela nezávislého, v porotě nesedícího prof. Jana Císaře.
Radost nad potvrzením, že žádný úsudek či soud není úplný a vyčerpávající, že možností náhledů a výkladů jedné věci je často více, než si obvykle myslíme, že i poučení a moudří se mohou na jednu věc dívat téměř z opačných stran, a proto mohou vidět i zcela rozdílné barvy jedné věci, pochopitelně zvýšila i moje znalost (alespoň) pěti přehlídkových představení.
Pokládám tento způsob výpovědi o divadelních představeních za jeden z nejlepších (i když asi ne vždy nejsnadněji uskutečnitelný) a přimlouvám se za jeho rozšíření.
PS: Večer jsem si doma pustil film Rašómon Akira Kurosavy a den tak úspěšně ukončil. Sudoměřice 2. červen 2007.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':