Databáze českého amatérského divadla

Texty: TEJKL, Josef: V Kaznějově poosmé – Knihovník. AS 2007, č. 3, s. 50-51.

Takzvanou říši středu reprezentoval Jarda Střelka z České Kamenice a Tomáš Krejča z Prahy. V jejich inscenacích jedna složka fungovala či dokonce svým způsobem zářila, ty další se však vymkly kontrole či se zvrtly směrem nežádoucím.
Autorský text Knihovník z pera Jardy Střelky (Broukovcovo kamdivadlo Česká Kamenice) je psán se znalostí neuralgických bodů venkovského knihovnictví a jeho pikantních detailů (jak ostatně potvrdil PhDr. Vyčichlo, jinak ředitel Státní vědecké knihovny v Plzni a člen poroty). Střelka navíc půvabně (v textu) akcentuje úděl knihovníka, v zásadě nesnášejícího knihy, potažmo čtenáře. Ba dokonce překračuje druhým plánem (v textu) tyto zástupné kulisy a nabízí cestu ke studii marnosti a prázdna. Leč autor míní, herec mění. Na jeviště vchází v obtížně zvladatelné křeči, hraničící se šarží. K jeho cti přiznejme, že si jí je vědom už na prknech a dlouho s ní bojuje, než mu částečně seskočí ze hřbetu. V čestném, leč marném duelu s vlastní předlohou bohužel uspává postupně nečetné publikum a nakonec téměř i sebe. Příslibem budiž to, že Jarda Střelka okamžitě po produkci chlapsky nastavuje hruď k reflexím, posléze i bouřlivé sebereflexi.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':