Databáze českého amatérského divadla

Texty: CHMELÍKOVÁ, Marie: Dialog zahrál na festivalu v Německu. Plzeňský deník, 22. 11. 2007

Plzeň, Lörrach / Německé město Lörrach znají jistě ti, kteří si čistí zuby zubní pastou Elmex, anebo milují čokoládu Milka. Obojí se totiž v tomto padesátitisícovém městě na hranicích Německa, Švýcarska a Francie vyrábí. Navíc se tady letos konal již 11.ročník mezinárodního divadelního festivalu Theatertreff - Divadelní setkání. Pozván byl i soubor Dialog z Plzně se svou inscenací Přelet. Vybral ho dramaturg a zároveň jeden z organizátorů tohoto festivalu Václav Špirit, jenž zhlédl inscenaci na Divadelních dnech v německém Paderbornu.
Představení Přelet se hraje už od dubna 2002 a od té doby ho mohli vidět diváci nejen v plzeňském Divadle Dialog, ale i na festivalech v Kolíně, Písku, na Jiráskově Hronově, ve slovenském Liptovském Mikuláši či v estonském Rakvere. „Přelet vznikal na divadelních dílnách v Hronově a Šumperku pod vedením profesionálního mima a akrobata Michala Hechta a jedná se tedy o pohybové a neverbální divadlo. Předlohou pro tuto inscenaci byla kniha Kena Kesseyho Vyhoďme ho z kola ven i podle ní natočený film Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem,“ upřesňuje člen souboru a pomocný režisér Miroslav Elgr. Právě dnes - 22. listopadu - uvede Dialog v Plzni jinou neverbální inscenaci v režii Michala Hechta - Plakát dory Gray inspirovaný románem Oscara Wilda.
Jedenáctý ročník festivalu Theatertreff přivítal 11 souborů ze šesti zemí – pět z Německa, dva z Rakouska a po jednom souboru z Holandska, Francie, České republiky a Íránu. „Jak už je v Německu zvykem, organizace byla perfektní. Všichni jsme byli ubytovaní v Jugendherberge, vzdálené od centra pouhých dvacet minut pěší chůze,“ pochvaluje si německou pečlivost vedoucí souboru Kamila Komorousová. Hrálo se celkem na pěti místech a představení byla žánrově velmi různorodá. Sahala od grotesky přes inscenace pohybového divadla a pantomimy až ke konverzační komedii a pohádkám.
Cesta se uskutečnila za finanční podpory města Plzně.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':