Databáze českého amatérského divadla

Texty: TEJNOROVÁ, Petra: 57. Loutkářská Chrudim – kapitoly z loutkorybaření - O muži, který počítal šišky. AS 2008, č. 4, s. 36-37.

Podle předlohy Marie Voříškové Makaphovy dary vznikla pod taktovkou J. Holasové a LS Spolu, ale každý sám Jaroměř další inscenace s názvem O muži, který počítal šišky. Je to po hudební a výtvarné stránce velice zdařilý divadelní opus. Příběh se odehrává na paravánu a je hrán dvouručními maňásky černochů. Některé situace jsou loutkářsky dobře vyvedené, jsou zde trefně udělané gagy. Bohužel, přímo nesouvisejí s hlavní linkou základního příběhu. A tak jsou zde nedořešeny některé problémy dramaturgického charakteru. Přesto má inscenace šarm a vtip.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':