Databáze českého amatérského divadla

Texty: Dolní Cetno, LD, rodinné divadlo, výtv. K. Boháček, inf. M. Broučka, 2008

V DOLNÍM CETNĚ
Zde působil na přelomu století loutkář Šedivý ( otec malíře Josefa Šedivého. Malíř Šedivý byl spolužákem Boháčka na Akademii výtvarných umění v Praze ). Boháček vymaloval kulisy malého rodinného divadélka. Jde o další zcela neznámou kapitolou malířovy tvorby, patrně z roku 1904. Jsou to 4 ks samostatných obrazů, impresionisticky ztvárněných, které se mohou vystavit i jednotlivě. Přesné rozměry nemám k dispozici.

K divadélku patří i malované proscénium a opona, kterou však podle rukopisu Boháček nemaloval.
Divadélko bez loutek získal od jedné rodiny z Dolního Cetna výtvarník Milan Knížák,
sběratel, od něhož mám všechny informace. Další velmi poutavé vyprávění
i výtvarné hodnocení umí podat. Setkal jsem se s ním v lednu 1996 na akademii, kde mně přijal v rektorské kanceláři. O celé záležitosti vyplývající z jeho sběratelského zájmu jsem se dozvěděl náhodně, v rozhlasovém pořadu „Host do domu“, uvedeném dne 10.1. 1996.
Fotografie kulis byly jednou otištěny v časopise“Loutkář“. Číslo výtisku ani ročník neznám.
inf. M. Broučka, 2008
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':