Databáze českého amatérského divadla

Texty: Programová brožura

DĚTSKÁ SCÉNA 2001

21. - 24. června 2001
CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKA DĚTSKÝCH RECITÁTORŮ

23. - 28. června 2001
30. CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKA DĚTSKÝCH DIVADELNÍCH,
LOUTKÁŘSKÝCH A RECITAČNÍCH SOUBORŮ


Z pověření
Ministerstva kultury ČR
a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR
pořádají:
IPOS-ARTAMA PRAHA
INSTITUT DĚTÍ A MLÁDEŽE MŠMT PRAHA
SDRUŽENÍ PRO TVOŘIVOU DRAMATIKU
DŮM KULTURY TRUTNOV

Dětská scéna 2001
se koná pod záštitou a za finančního přispění
MĚSTA TRUTNOVA

Spolupráce:
katedra výchovné dramatiky DAMU Praha








LEKTORSKÝ SBOR CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY DĚTSKÝCH RECITÁTORŮ
Jiřina Lhotská (předsedkyně)
ředitelka ZUŠ Kralupy nad Vltavou, učitelka literárně dramatického oboru
Ema Zámečníková
učitelka LDO ZUŠ Na Střezině, Hradec Králové
Martina Longinová
recitátorka a herečka, učitelka LDO ZUŠ Kolín
Alena Palarčíková
učitelka LDO ZUŠ Olomouc
Zuzana Dvořáková
učitelka gymnázia Na Pražačce, Praha
Radek Marušák
učitel LDO ZUŠ Jindřichův Hradec a Gymnázia Třeboň, pedagog katedry výchovné dramatiky DAMU
Olina Králíková (tajemnice)
pracovnice Talentcentra IDM MŠMT Praha

Besedy lektorského sboru s recitátory probíhají v aule Střední lesnické školy.

LEKTOŘI DÍLEN PRO SÓLOVÉ RECITÁTORY
Pro II. kategorii:
Klára Jedličková
Magda Johnová
Pro III. kategorii:
Jiřina Laitnerová
Šárka Vejvodová
Pro IV. kategorii:
Dana Rýcová
Pavel Rohlena
Lektoři jsou studenti katedry výchovné dramatiky DAMU
Recitátoři pracují se svými lektorkami ve skupinách podle jednotlivých kategorií od pátku do neděle v učebnách Střední lesnické školy.

LEKTOR DISKUSNÍHO KLUBU PRO DOPROVOD SÓLOVÝCH RECITÁTORŮ
Jaroslav Provazník
vedoucí katedry výchovné dramatiky DAMU

Diskusní klub pro doprovod sólových recitátorů probíhá od pátku do neděle v učebně 1 Střední lesnické školy společně se seminární třídou A.

LEKTORSKÝ SBOR CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY DĚTSKÝCH SOUBORŮ
Jaroslav Dejl (předseda)
ředitel ZŠ Benešova, Třebíč, člen odborných rad IPOS-ARTAMA pro dospělé i dětské divadelní obory
Irina Ulrychová
pedagog katedry výchovné dramatiky DAMU a ZUŠ Brandýs nad Labem
Marie Poesová
pracovnice České školní inspekce, členka odborné rady IPOS-ARTAMA pro dětské divadlo, dětský přednes a dramatickou výchovu
Ewan McLaren
kanadský režisér a produkční, který působí od počátku 90. let i v ČR
Josef Valenta
pedagog katedry pedagogiky FF UK a KVD DAMU
Jakub Hulák (tajemník)
odborný pracovník IPOS-ARTAMA pro dětské divadlo, dětský přednes a dramatickou výchovu

Diskuse lektorského sboru s vedoucími souborů probíhají od soboty do středy vždy po odpoledním bloku vystoupení v salonku Národního domu.

MODERÁTORKA DISKUSNÍHO KLUBU
Jiřina Lhotská
ředitelka ZUŠ Kralupy nad Vltavou, učitelka literárně dramatického oboru

Diskusní klub je určen pro seminaristy Dětské scény a probíhá vždy za účasti jednoho člena lektorského sboru od soboty do středy vždy po odpoledním bloku vystoupení v malém sále městského úřadu (v úterý výjimečně v kulturním klubu Nivy).

LEKTOŘI DÍLEN PRO DĚTI ZE SOUBORŮ
Astrid Poppy
Jens Neumann
Martin Plešek
Pavel Bednář

Dílny pro děti ze souborů probíhají od neděle do čtvrtka dopoledne v učebnách Základní umělecké školy a jsou vedeny studentkou a studentem divadelní fakulty Hogeschool vor de Kunsten v Nizozemí a dvěma studenty katedry výchovné dramatiky divadelní fakulty AMU.

REDAKCE DENÍKU DĚTSKÉ SCÉNY 2001
Roman Černík (šéfredaktor)
pracovník Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni
Iva Dvořáková
učitelka Gymnázia a ZUŠ Nové Strašecí
Anna Trčková
učitelka LDO ZUŠ Aš
Zdeněk Dlabola
ředitel soukromé ZŠ Rychnov nad Kněžnou a učitel LDO ZUŠ Týniště nad Orlicí
Pavel Kocych (sazba, zlom a grafická úprava)
architekt a grafik
Zdeněk Fibír (fotografie)
pracovník Domu kultury Trutnov

Redakce Deníku DS 2001 sídlí v Národním domě

SEMINÁŘE DĚTSKÉ SCÉNY A JEJICH LEKTOŘI

Třída A - Slova a obrazy
Návštěva v dramaturgických předsíních dětského přednesu a dětského divadla
Možnosti a rizika různých žánrů a typů literatury pro děti při práci s dětskými recitátory a s dětským divadelním či recitačním souborem.
Součástí semináře bude také společná účast na vystoupeních sólových recitátorů a diskuse o vystoupeních dětských přednašečů a o některých inscenacích přehlídky.
Lektor: Jaroslav Provazník, vedoucí katedry výchovné dramatiky Praha a pracovník IPOS-ARTAMA

Třída B – Práce s dětmi z perspektivy dítěte
Nahlédnutí do metodiky práce afrického lektora, známého z mezinárodních festivalů jako režiséra špičkových inscenací s dětskými soubory, v nichž hraje podstatnou roli rytmus a pohyb.
Lektor: Frank Katoola, Tender Talents Magnet School, Kampala, Uganda
Tlumočnice: Alžběta Dvořáková

Třída C – Maska
Práce s různými typy masek pod vedením nizozemské lektorky.
Lektorka: Tatjana Brinkman – herečka a pracovnice divadelní fakulty Hogeschool vor de Kunsten v Utrechtu

Tlumočnice: Petra Kunčíková

Třída D – Herectví a práce s hercem
Přenos metod Michaila Čechova a Sergeje Fedotova do světa práce s dětským hercem.
Lektorka: Hana Hniličková-Franková, herečka a režisérka divadla Dagmar Karlovy Vary, lektorka kurzů herecké průpravy pro učitele dramatické výchovy a vedoucí dětských dramatických souborů



LOGO PŘEHLÍDKY

Mario Alfieri
výtvarník, Hradec Králové
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':