Databáze českého amatérského divadla

Texty: Programová brožura

DĚTSKÁ SCÉNA 2004


11. - 13. června 2004
CELOSTÁTNÍ DÍLNA DĚTSKÝCH RECITÁTORŮ


12. - 17. června 2004
33. CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKA DĚTSKÝCH DIVADELNÍCH,
LOUTKÁŘSKÝCH A RECITAČNÍCH SOUBORŮ




Z pověření a za finančního přispění
Ministerstva kultury ČR

pod záštitou a za finančního přispění
Královéhradeckého kraje
a Města Trutnova

za finančního přispění
Ministerstva školství a tělovýchovy ČR

pořádají:
SDRUŽENÍ PRO TVOŘIVOU DRAMATIKU
NIPOS-ARTAMA PRAHA
DŮM KULTURY TRUTNOV

ve spolupráci:
s katedrou výchovné dramatiky DAMU Praha

















LEKTORSKÝ SBOR
CELOSTÁTNÍ DÍLNY DĚTSKÝCH RECITÁTORŮ

Jaroslav Provazník (předseda)
vedoucí katedry výchovné dramatiky DAMU

Vlasta Gregorová
ředitelka mateřské školy Arabská v Praze 6, lektorka dramatické výchovy

Eliška Herdová
učitelka LDO ZUŠ Frýdlant a SPgŠ Liberec

Irena Konývková
ředitelka ZUŠ Ostrov, učitelka literárně dramatického oboru

Radek Marušák
pedagog katedry primární pedagogiky PedF UK a katedry výchovné dramatiky DAMU, učitel LDO ZUŠ Praha 6

Alena Palarčíková
učitelka LDO ZUŠ „Žerotín“ Olomouc


Besedy lektorského sboru s recitátory probíhají v aule Střední lesnické školy Trutnov


LEKTORKY DÍLEN PRO SÓLOVÉ RECITÁTORY

Pro II. kategorii: Michaela Hlavatá
Gabriela Sittová

Pro III. kategorii: Eva Ichová
Monika Moravčíková

Pro IV. kategorii: Lucie Klárová
Veronika Lísalová

Lektorky jsou studentkami katedry výchovné dramatiky DAMU
Recitátoři pracují se svými lektorkami ve skupinách podle jednotlivých kategorií v učebnách Střední lesnické školy Trutnov


LEKTORKA DISKUSNÍHO KLUBU
PRO DOPROVOD SÓLOVÝCH RECITÁTORŮ

Ema Zámečníková – učitelka LDO ZUŠ Na Střezině v Hradci Králové

Diskusní klub probíhá v učebně Střední lesnické školy Trutnov


LEKTORSKÝ SBOR
CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKY DĚTSKÝCH SOUBORŮ

Jiřina Lhotská (předsedkyně)
ředitelka ZUŠ Kralupy nad Vltavou, učitelka literárně dramatického oboru

Roman Černík
pedagog Západočeské univerzity v Plzni, lektor dramatické výchovy, vedoucí dětských, mladých i dospělých divadelních souborů

Hana Franková
herečka a režisérka Divadla Dagmar Karlovy Vary

Marie Poesová
pracovnice České školní inspekce, lektorka seminářů dramatické výchovy

Elvíra Němečková
...........

Veronika Rodriguezová (spolupracovnice dětského diskusního klubu)
pracovnice Centra volného času Domeček v Brně, vedoucí dětských a mladých divadelních souborů

Jakub Hulák (tajemník)
odborný pracovník ARTAMA pro dětské divadlo, dětský přednes a dramatickou výchovu

Členové lektorského sboru si budou povídat s vedoucími souborů vždy po odpoledním bloku vystoupení v salonku Národního domu.
Seminaristé a další dospělí zájemci se s nimi budou setkávat na následné veřejné diskusi ve foyer kina Vesmír.


LEKTOŘI DĚTSKÉHO DISKUSNÍHO KLUBU

Tomáš Machek
Miloš Maxa
studenti ateliéru dramatické výchovy DIFA JAMU

Diskusní klub bude probíhat vždy po odpoledním bloku vystoupení v Kulturním klubu Nivy a je určen členům těch souborů, které ten den v odpoledním bloku vystupovaly.







SEMINÁŘE DĚTSKÉ SCÉNY A JEJICH LEKTOŘI

Třída A
Ze školní třídy na jeviště
Herecká a režijní práce v divadle s dětmi a mládeží.
Lektor: Wolfgang Mettenberger
divadelní pedagog, vedoucí zemského divadelně pedagogického institutu
v Heidelbergu (SRN)
Tlumočnice: Petra Kunčíková
překladatelka, produkční divadelních festivalů v Rakousku, herečka divadla pro
děti


Třída B
K divadlu přes vlastní, mimoliterární zkušenost
Hledání témat a inspirací v městských zákoutích a cesta k jejich divadelnímu uchopení.
Lektor: Peter Janků
scénograf a režisér profesionálních scén (Státní opera v Banské Bystrici, Národní
divadlo moravsko-slezské, Trnavské divadlo aj.), režisér Slovenské televize


Třída C
Improvizační liga
Seminář zaměřený na divadelní improvizaci se sportovními pravidly.
Lektorky: Jana Machalíková a Hana Šimonová
zakladatelky České improvizační ligy a aktivní hráčky a trenérky improvizačních
skupin (OTISK, STŘE.L.I., HMIS, KO.PŘ.I.V.A)

Semináře probíhají od soboty 12. 6. do čtvrtka 17. 6. v dopoledních hodinách v prostorách základní školy ul. Gorkého, Kulturního klubu Nivy a Národního domu.












DÍLNY PRO DĚTI ZE SOUBORŮ A JEJICH LEKTORKY



Dílna D
Putování za dobrodružstvím středověku
(dramatická dílna)
Romana Žáčková
studentka katedry výchovné dramatiky DAMU



Dílna L
Malé potvůrky
(práce s loutkou)
Romana Zemenová
pedagog dramatické a výtvarné výchovy ve Středisku volného času dětí a mládeže
v Turnově, členka souboru Čmukaři



Dílna N
Divadlo pohledem novináře
(Dětská redakce Deníku DS)
Martina Tothová
pracovnice Novostrašeckého kulturního centra



Dílna V
Moje malé i velké já
(výtvarné vyjádření prostoru a člověka v něm)
Martina Vandasová
učitelka výtvarného oboru ZUŠ Jílové u Prahy, členka odborné rady NIPOS-ARTAMA
pro dětské výtvarné aktivity


Dílna P
Pohybové dialogy
Jana Francová
učitelka tanečního oboru ZUŠ Trutnov



Dílny zaměřené na různé dovednosti související s divadlem budou probíhat od neděle 13. 6. do středy 16. 6. v dopoledních hodinách.




REDAKCE DENÍKU DĚTSKÉ SCÉNY 2004

Iva Dvořáková (šéfredaktorka)
učitelka Gymnázia a ZUŠ Nové Strašecí

Petra Rychecká
pracovnice Střediska dramatické výchovy CVČ Lužánky Brno, pedagog Filozofické a Pedagogické fakulty MU Brno

Zdeněk Dlabola
učitel LDO ZUŠ a vedoucí Sekce vzdělávání ve školství občanského sdružení JOB Týniště nad Orlicí

Martina Tothová
pracovnice Novostrašeckého kulturního centra

Pavel Kocych (sazba, zlom, ilustrace a grafická úprava)
architekt, scénograf a grafik

Zdeněk Fibír (fotografie)
pracovník Domu kultury Trutnov

Eva Machková (recenze inscenací Dětské scény 2004)
pedagog katedry výchovné dramatiky DAMU


Redakce Deníku DS sídlí v učebně č. 1 Národního domu.























POŘADATELÉ DĚKUJÍ

ZA SPOLUPRÁCI:

Domovu mládeže Středního odborného učiliště
za zajištění ubytování pro recitátory

Gymnáziu v Trutnově
za organizační pomoc studentek - pečovatelek souborů, za poskytnutí prostor pro ubytování seminaristů

Střední lesnické škole Trutnov
za poskytnutí prostor pro vystoupení, dílny a další program Celostátní dílny dětských recitátorů a za zajištění ubytování a stravování účastníků této dílny

Střední odborné škole podnikatelské Trutnov
za poskytnutí prostor pro ubytování souborů

Základní škole, ul. Gorkého v Trutnově
za zapůjčení počítačového vybavení pro dětskou redakci Deníku DS, za zajištění stravování souborů a poskytnutí prostor pro seminář a ubytování souborů

Základní škole, ul. Komenského v Trutnově
za zapůjčení počítačového vybavení pro redakci Deníku DS a poskytnutí prostor pro ubytování souborů

Základní škole, ul. R. Frimla v Trutnově
za zajištění stravování a poskytnutí prostor pro ubytování souborů

Základní umělecké škole Trutnov
za poskytnutí prostor pro dětské dílny, ubytování souboru a vystoupení souborů


ZA DÁRKY VĚNOVANÉ DĚTSKÝM ÚČASTNÍKŮM DĚTSKÉ SCÉNY 2004:

Československá obchodní banka, a.s.
ČEZ, a.s., Elektrárny Poříčí
EKVITA s.r.o., Trutnov
Galerie ALFA s.r.o., Trutnov
Gorolová Jindřiška, Vymlátilová Eva
KOOPERATIVA Pojišťovna, a.s.
Kubíček Tomáš, TK OBALY Trutnov
MACH CZ s.r.o., Trutnov
Město Trutnov
SIEMENS - Nízkonapěťová spínací technika s.r.o.
TYCO Electronics EC Trutnov s.r.o.
Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR
ZPA CZ, spol. s r. o. Trutnov


DALŠÍ DĚNÍ V TRUTNOVĚ

11. - 16. června 2004


VÝSTAVY

JAK POZNÁVÁME SVĚT
Pocity i pohledy žáků 2. stupně ZŠ Komenského Trutnov
kino Vesmír

JOSEF ČAPEK
Výběr z grafického díla 1908 - 1926
Galerie města Trutnova * otevřeno: úterý - pátek 9.30 - 16.30, sobota 9.30 - 15.00 hodin

* BITVA U TRUTNOVA 1866
* UNIKÁTNÍ SBÍRKA VČELÍCH ÚLŮ
Stálé expozice
Muzeum Podkrkonoší *kromě pondělí otevřeno denně 9 - 12 a 13 - 17 hodin


HUDBA

PROMENÁDNÍ KONCERT KRAKONOŠKY
Městská dechová hudba
pátek 11. 6. * Krakonošovo náměstí * 15.30 hodin

CUI BONO
Koncert - návrat trutnovské rockové legendy
pátek 11. 6. * New End * 20.00 hodin

ORCHESTRAE IUVENTATIS
Koncert souboru ZUŠ Trutnov
pondělí 14. 6. * Koncertní síň B. Martinů * 19.00 hodin


ZÁBAVA

11. NAROZENINY aneb 10. VÝROČÍ COUNTRY CLUBU BONANZA
Bohatý program pod širým nebem - hudba, tanec, občerstvení, grilování, ...
sobota 12. 6. * před Klubem Nivy (Country clubem Bonanza) * od 14 hodin do pozdních nočních hodin


RELAXACE

KOUPALIŠTĚ
otevřeno denně 9 - 19 hodin

AEROBIK NA KOUPALIŠTI
pondělí 14. 6. aerobik mix (19.30 - 20.30 hodin)
úterý 15. 6. aquaerobik (19.45 - 20.45 hodin)


KRYTÝ BAZÉN
pátek 11. 6. 5.45 - 8.00, 13.00 - 17.00, 19.00 - 21.00 hodin
sobota 12. 6. 11.00 - 20.00 hodin
neděle 13. 6. 10.00 - 16.00, Nudi = 16.00 - 17.00 hodin
pondělí 14. 6. 5.45 - 8.00, 14.00 - 16.00, 18.00 - 19.30 hodin
úterý 15. 6. 5.45 - 8.00, 14.00 - 17.00, 19.00 - 21.00 hodin
středa 16. 6. 5.45 - 8.00, 15.00 - 17.00, 19.00 - 21.00 hodin
čtvrtek 17. 6. 5.45 - 8.00, 13.00 - 17.00, 19.00 - 21.00 hodin



TIP NA PROCHÁZKU

NAUČNÁ STEZKA 1866 - GABLENZ - JANSKÁ KAPLE
Vydat se můžete z Krakonošova náměstí Naučnou stezkou vedoucí Městským parkem na vrch Šibeník. Tam se nachází památník generála Gablenze, který je zároveň rozhlednou. A odtud už je to kousek i na Janský vrch, kde je možné si prohlédnout Kapli sv. Jana Křtitele (Janskou kapli), v jejímž okolí se nacházejí také hroby z prusko-rakouské války r. 1866. U obou památkových objektů vás přivítají průvodci z řad členů Klubu vojenské historie Trutnov a nabídnou vám kromě prohlídky obou objektů také ukázky historických zbraní a uniforem.
sobota 12. 6. a neděle 13. 6. * otevřeno 13 - 18 hodin


TIPY NA VÝLET DO OKOLÍ

* ADRŠPAŠSKÉ A TEPLICKÉ SKÁLY
* DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - Zoologická zahrada (Vodní svět, Ptačí svět, Safari,...)
* HOSTINNÉ - Galerie antického umění
* JANSKÉ LÁZNĚ - lázeňské město, horské středisko, kabinková lanovka na Černou horu
* KUKS - zámek, Braunův betlém
* PEC POD SNĚŽKOU - horské středisko, sedačková lanovka na nejvyšší českou horu
Sněžku
* ÚPICE - hvězdárna











(na další stránce = MAPKA)
DŮLEŽITÉ INFORMACE

KDE MŮŽETE ZÍSKAT INFORMACE:

1. V recepci Národní domu
Recepce Národního domu je po dobu přehlídky zároveň informačním střediskem, které je
otevřeno: pátek 11. 6. od 15 do 21.30 hodin, sobota 12. 6. - středa 16. 6. od 8 do 19 hodin.

2. U pořadatelů
Hlavními pořadateli jsou
Jakub Hulák
odborný pracovník ARTAMA pro dětské divadlo, dětský přednes a dramatickou výchovu
Zina Rýgrová
ředitelka Domu kultury Trutnov
Organizačně zajišťují
* celostátní dílnu recitátorů: Zdislava Komárková - pracovnice Domu kultury Trutnov
* semináře: Jitka Buriánková - pracovnice Domu kultury Trutnov

3. Informace týkající se souborů a jejich vystoupení
* Jednotlivé soubory mají své pečovatelky - hostesky (SLAMĚNKY), kterými jsou
studentky Gymnázia v Trutnově.
* Technicky zajišťují vystoupení souborů
v Národním domě: Josef Němec - technik Domu kultury Trutnov
v kině Vesmír: Vladimír Rozkovec - technik Domu kultury Trutnov
v ZUŠ - Divadýlku Trdýlku: Tomáš Komárek - ředitel ZUŠ Trutnov


OZNAČENÍ ÚČASTNÍKŮ DĚTSKÉ SCÉNY:

Každý účastník obdrží visačku s logem Dětské scény 2004. Opravňuje jej k volnému vstupu na vystoupení, k účasti na besedách, dílnách, seminářích či diskusních klubech pro něho určených. Zároveň umožňuje bezplatnou návštěvu výstav, které nabízejí Galerie města Trutnova a Muzeum Podkrkonoší.
Visačky v barvě: zelené - recitátoři a jejich doprovod
modré - soubory
fialkové - seminaristé, hosté
červené - lektoři
žluté - redakce
oranžové - realizační tým (pořadatelé, pečovatelky)

TELEFONY:

Dům kultury Trutnov - Národní dům 499 840 080
- kino Vesmír 499 815 717
Pension Úsvit (ubytování) 499 811 405
ČD Trutnov - informace 499 854 111
OSNADO (autobusy) - informace 499 811 286
Nemocnice Trutnov 499 866 111
Policie (tísňové volání) 158
Městská policie Trutnov 156
PROSTORY PRO DĚTSKOU SCÉNU 2004


RECITAČNÍ ČÁST
Koná se ve Střední lesnické škole Trutnov (SLŠ)

SLŠ-A aula
vystoupení recitátorů, besedy lektorského sboru s recitátory a doprovodem
SLŠ-U učebny
dílny pro recitátory, diskusní klub pro doprovod recitátorů
SLŠ-T tělocvična
společenský večer pro recitátory


VYSTOUPENÍ SOUBORŮ

kino kino Vesmír
ND Národní dům
ZUŠ-DT Základní umělecká škola - Divadýlko Trdýlko (Školní ul.)



SEMINÁŘE, DÍLNY, DISKUSNÍ KLUBY, BESEDY

dílny pro děti ze souborů

ND-2 Národní dům - učebna č. 2
ŠT tělocvična v budově školy ve Školní ul.
ZUŠ-DT Základní umělecká škola - Divadýlko Trdýlko (Školní ul.)
ZUŠ-TS1 Základní umělecká škola - taneční sál v přízemí (Školní ul.)
ZUŠ-TS2 Základní umělecká škola - taneční sál ve 2. p. (Školní ul.)
ZUŠ-V Základní umělecká škola - výtvarná učebna (Školní ul.)


semináře pro dospělé

Nivy Kulturní klub Nivy seminář A
ND-PS Národní dům - Pod střechou seminář B
ZŠG-T Základní škola, ul. Gorkého - tělocvična seminář C


diskuse, besedy

kino kino Vesmír veřejná diskuse
ND-S Národní dům - salonek besedy s vedoucími souborů
Nivy Kulturní klub Nivy dětský diskusní klub




PROGRAM DĚTSKÉ SCÉNY 2004


Kdy Kde Co



PÁTEK 11. 6.

10.00 - 13.00 SLŠ-A prezence - recitátoři s doprovodem

13.00 - 14.00 oběd - recitátoři

14.00 - 14.15 SLŠ-A zahájení recitační části DS 2004

14.30 - 15.30 SLŠ-U dílny pro recitátory
II., III. a IV. kategorie

15.00 - 21.30 ND prezence - seminaristé

15.45 - 18.15 SLŠ-A vystoupení recitátorů II. kategorie

18.15 - 19.15 večeře - recitátoři

19.00 - 20.00 večeře - soubory

19.30 - 21.00 SLŠ-A beseda
lektorského sboru s recitátory II. kat. a jejich doprovodem

SLŠ-U diskusní klub
pro doprovod recitátorů III. a IV. kat.

SLŠ-U dílny pro recitátory
III. a IV. kategorie

21.45 ND informační schůzka pro seminaristy













SOBOTA 12. 6.

7.00 - 8.00 snídaně - recitátoři
7.30 - 8.30 snídaně - soubory

8.00 - 8.45 SLŠ-U dílny pro recitátory
II., III. a IV. kategorie

9.00 - 12.00 SLŠ-A vystoupení recitátorů III. kategorie

9.00 - 13.30 semináře pro dospělé
Nivy seminář A
ND-PS seminář B
ZŠG-T seminář C

9.30 - 11.40 1. blok vystoupení souborů
kino Kohout šáh, kohout padišáh, kohout chán a tak dál ...
D(dDd), ZUŠ Děčín
kino Než jsem se utopil
Divadlo Přechod, ZUŠ Mikulov
kino O nás
SUP, DDM Praha 8
ND Zatoulaní hrošíci
Charouš, ZUŠ Vysoké Mýto

12.00 - 13.30 oběd - recitátoři, soubory

13.30 - 15.00 SLŠ-A beseda
lektorského sboru s recitátory III. kat. a jejich doprovodem

SLŠ-U diskusní klub
pro doprovod recitátorů II. a IV. kat.

SLŠ-U dílny pro recitátory
II. a IV. kategorie

15.30 - 15.45 kino zahájení přehlídky souborů

15.45 - 17.30 1. blok vystoupení souborů
kino Kohout šáh, kohout padišáh, kohout chán a tak dál ...
kino Než jsem se utopil
kino O nás
ND Zatoulaní hrošíci

17.45 - 19.00 večeře - recitátoři

17.45 - 18.45 Nivy dětský diskusní klub

kino diskusní kluby seminaristů

18.00 - 18.30 ND-S diskuse lektorského sboru
s vedoucími souborů vystupujících v 1. bloku

18.30 - 20.00 večeře - soubory

19.30 - 21.30 SLŠ-T společenský večer pro recitátory

20.00 - 21.15 Nivy dětský diskusní klub
pro děti ze souborů vystupujících v 1. bloku

kino veřejná diskuse o inscenacích 1. bloku





NEDĚLE 13. 6.

7.00 - 8.00 snídaně - recitátoři
7.30 - 8.15 snídaně - soubory

8.00 - 8.45 SLŠ-U dílny pro recitátory
II., III. a IV. kategorie

8.30 - 12.00 dílny pro děti ze souborů
ŠT dílna D
ZUŠ-DT dílna L
ND-2 dílna N
ZUŠ-V dílna V

8.30 - 12.30 semináře pro dospělé
Nivy seminář A
ND-PS seminář B
ZŠG-T seminář C

9.00 - 11.40 2. blok vystoupení souborů
ND Prcek Tom a Dlouhán Tom
Divadélko Růžek České Budějovice
ND Obrův panoš
Lidičkové - Dividlo, DDM Ostrava
ND Narnie
Brnkadla - Kubíci, CVČ Lužánky, Brno

9.00 - 12.00 SLŠ-A vystoupení recitátorů IV. kategorie

12.00 - 13.30 oběd - recitátoři, soubory

13.30 - 15.00 SLŠ-A beseda
lektorského sboru s recitátory IV. kat. a jejich doprovodem

SLŠ-U diskusní klub
pro doprovod recitátorů II. a III. kat.

SLŠ-U dílny pro recitátory
II. a III. kategorie

14.00 - 16.35 2. blok vystoupení souborů
ND Prcek Tom a Dlouhán Tom
ND Obrův panoš
ND Narnie

17.00 - 18.00 kino diskusní kluby seminaristů

17.00 - 18.30 Nivy dětský diskusní klub
pro děti ze souborů vystupujících ve 2. bloku

17.30 - 18.00 ND-S diskuse lektorského sboru
s vedoucími souborů vystupujících ve 2. bloku

18.30 - 20.00 večeře - soubory

19.45 - 21.00 kino veřejná diskuse o inscenacích 2. bloku

20.00 - 22.00 ND diskotéka pro děti ze souborů

21.15 kino večerní představení pro dospělé
Divadlo DNO Hradec Králové




PONDĚLÍ 14. 6.

7.30 - 8.15 snídaně - soubory

8.30 - 12.00 dílny pro děti ze souborů
ŠT dílna D
ZUŠ-TS2 dílna L
ND-2 dílna N
ZUŠ-TS1 dílna P
ZUŠ-V dílna V

8.30 - 12.30 semináře pro dospělé
Nivy seminář A
ND-PS seminář B
ZŠG-T seminář C

9.00 - 11.20 3. blok vystoupení souborů
kino Královna Koloběžka
ZŠ Hostivice
kino Lov na medvěda
aneb jak si hrají a o čem si vyprávějí eskymácké děti
MAX a spol., ZUŠ Klatovy
ZUŠ-DT Co dělají noční skřítci
HOP-HOP, ZUŠ Ostrov
ZUŠ-DT Jak vdát princeznu
Uzel, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou
ZUŠ-DT Konec modrého ptáčka
Vrány, ZŠ Benešova, Třebíč
ZUŠ-DT Dospívání
(D)dD(d), ZUŠ Děčín

11.45 - 13.00 oběd - soubory

13.30 - 15.45 3. blok vystoupení souborů

skupina A/
od 13.30 ZUŠ-DT Konec modrého ptáčka
ZUŠ-DT Co dělají noční skřítci
ZUŠ-DT Dospívání
do 14.30 ZUŠ-DT Jak vdát princeznu
od 14.45 kino Lov na medvěda
aneb jak si hrají a o čem si vyprávějí eskymácké děti
do 15.35 kino Královna Koloběžka

skupina B/
od 13.30 kino Lov na medvěda
aneb jak si hrají a o čem si vyprávějí eskymácké děti
do 14.20 kino Královna Koloběžka
od 14.45 ZUŠ-DT Konec modrého ptáčka
ZUŠ-DT Co dělají noční skřítci
ZUŠ-DT Dospívání
do 15.45 ZUŠ-DT Jak vdát princeznu

16.15 - 17.15 kino diskusní kluby seminaristů

16.15 - 18.30 Nivy dětský diskusní klub
pro děti ze souborů vystupujících ve 3. bloku

16.45 - 17.30 ND-S diskuse lektorského sboru
s vedoucími souborů vystupujících ve 3. bloku

18.00 - 19.30 kino veřejná diskuse o inscenacích 3. bloku

18.45 - 20.00 večeře - soubory

20.30 - ND večerní představení
Havrane z kamene
Bruncvíkové, Dramatická školička Svitavy

ÚTERÝ 15. 6.

7.30 - 8.15 snídaně - soubory

8.30 - 12.00 dílny pro děti ze souborů
ŠT dílna D
ZUŠ-DT dílna L
ND-2 dílna N
ZUŠ-TS1 dílna P
ZUŠ-V dílna V

8.30 - 12.30 semináře pro dospělé
Nivy seminář A
ND-PS seminář B
ZŠG-T seminář C

9.00 - 11.30 4. blok vystoupení souborů
ND Haraburďárna
ZUŠ Jindřichův Hradec
kino Zvířátka a loupežníci
Kohoutek, ZŠ Na Kopcích, Třebíč
kino Sísa Kyselá
ZUŠ Liberec
ND Kocourek Modroočko
Beníci, ZŠ Benešova, Třebíč

11.45 - 13.00 oběd - soubory

13.30 - 15.45 4. blok vystoupení souborů
ND Haraburďárna
kino Zvířátka a loupežníci
kino Sísa Kyselá
ND Kocourek Modroočko

16.15 - 17.15 kino diskusní kluby seminaristů

16.15 - 18.15 Nivy dětský diskusní klub
pro děti ze souborů vystupujících ve 4. bloku

16.45 - 17.30 ND-S diskuse lektorského sboru
s vedoucími souborů vystupujících ve 4. bloku

17.45 - 19.00 kino veřejná diskuse o inscenacích 4. bloku

18.15 - 19.30 večeře - soubory

ZUŠ-DT večerní představení
19.45 - skupina A/ Pidiženušky
20.30 - skupina B/ Bruncvíkové - Pidiženušky, Dramatická školička Svitavy

STŘEDA 16. 6.

7.30 - 8.15 snídaně - soubory

8.30 - 12.00 dílny pro děti ze souborů
ŠT dílna D
ZUŠ-DT dílna L
ND-2 dílna N
ZUŠ-V dílna V

8.30 - 12.30 semináře pro dospělé
Nivy seminář A
ND-PS seminář B
ZŠG-T seminář C

9.00 - 11.25 5. blok vystoupení souborů
ND Čarodějův učeň
Klabastr Klabum, ZŠ Pavlovská, Brno
kino Gordický uzel
Áčko, ZŠ Týnská, Třebíč
kino Tamtamy z nejmoudřejšího stromu
ZUŠ Mladá Boleslav
ND Kočičí palác
Koukej, ZUŠ Klecany

11.45 - 13.00 oběd - soubory

13.30 - 16.00 5. blok vystoupení souborů
ND Čarodějův učeň
kino Gordický uzel
kino Tamtamy z nejmoudřejšího stromu
ND Kočičí palác

16.15 - 17.15 kino diskusní kluby seminaristů

16.15 - 18.15 Nivy dětský diskusní klub
pro děti ze souborů vystupujících v 5. bloku

16.30 - 17.15 ND-S diskuse lektorského sboru
s vedoucími souborů vystupujících v 5. bloku

17.30 - 18.45 kino veřejná diskuse o inscenacích 5. bloku

18.00 - 19.30 večeře - soubory

20.00 kino večerní představení
Wernisch a andělé
ZUŠ Trutnov


ČTVRTEK 17. 6.

7.30 - 8.15 snídaně - soubory

8.30 - 12.00 semináře pro dospělé
Nivy seminář A
ND-PS seminář B
ZŠG-T seminář C








































ÚČASTNÍCI CELOSTÁTNÍ DÍLNY DĚTSKÝCH RECITÁTORŮ

II. kategorie (4. a 5. třídy ZŠ)

01 Rozina BÁLKOVÁ (Ostrava)
Josef Hanzlík: Plachý drak

02 Petra BARTHELDIOVÁ (Pardubice)
ruská lidová pohádka: Jak čert naučil lenocha pracovat

03 Pavlína COUFALOVÁ (Jílové u Prahy)
Jan Skácel: Uspávanka s hloupými kocoury a paní myší

04 Barbora HANČILOVÁ (Praha 3)
Christian Morgenstern: Tři zajíce

05 Eva HOREJŠOVÁ (Děčín)
Pavel Šrut: Tři medvědi a zlá babka

06 Magdaléna HRUDOVÁ (Hradec nad Moravicí)
Milena Lukešová: Holčička a motýl

07 Kristýna HULCOVÁ (České Budějovice)
Daniela Fischerová: Jak slunko na všechno přišlo

08 Karolína JAŠKOVÁ (Hradec Králové)
Ivan Martin Jirous: Ptala se Františky Marta

09 Karin KUŠOVÁ (Olomouc)
Alois Mikulka: Vrána a liška

10 Kristýna KYÁNKOVÁ (Lysice)
Miloš Macourek: Makarony jdou na procházku

11 Štěpán LAŠTŮVKA (Slaný)
Rudolf Křesťan: Rohožka

12 Marek MUDRUŇKA (Praha 4)
René Goscinny: Růžová váza

13 Jakub PAZDERA (Olomouc)
Karel Čapek: Dášeňka čili život štěněte

14 Anna PÍŠŤKOVÁ (Uherské Hradiště)
Jan Vladislav: O sněžence a sněhu

15 Marie PSZCZOLKOVÁ (Tachov)
Marie Bártů: Páté kolo u vozu

16 Michaela RÁKOSOVÁ (Chlumec)
Miloš Kratochvíl: O botě a tkaničce

17 Dobra SLÁMOVÁ (Liberec)
Maurice Sendak: Tam kde žijí divočiny

18 Barbora ŠEDIVÁ (Karlovy Vary)
Ladislav Dvorský: Cizojazyčná bajka

19 Jitka TANKÓOVÁ (Staňkov)
Alena Vostrá: Princezna na vdávání

20 Martin TESAŘ (Šitbořice)
Miloš Kratochvíl: Anděl strážný

21 Michala VOSYKOVÁ (Havlíčkův Brod)
Olga Hejná: Kluci buci kaktusáci

22 Josef VRÁNA (Pardubice)
Jan Skácel: Lom

23 Lada ZADRANSKÁ (Mariánské Lázně)
František Nepil: Já Baryk a má vlaštovka

24 Barbora ZPĚVÁČKOVÁ (Opočno)
Petr Lhota: Sestra





III. kategorie (6. a 7. třídy ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií)

01 Michaela ČERNÁ (Louny)
1. Jiří Suchý: Sestra
2. Ivan Andrejevič Krylov: Vlk a beránek

02 Marek ČERVÍČEK (Holýšov)
1. Milan Ferko: Těžkosti s letem do vesmíru
2. Sergej Michalkov: Křišťálová váza

03 Jiří DVOŘÁK (Třebíč)
1. Pavel Šrut: Vašnosta všech vašnostů
2. Jiří Žáček: Hledám tátu

04 Dominika HÁDĚLOVÁ (Krnov)
1. Martina Drijverová: Evžen
2. Jiří Dědeček: Ovádi

05 Tomáš HAVLÍNEK (Karlovy Vary)
1. Michal Viewegh: Zapisovatelé otcovský lásky
2. Daniela Fischerová: Výzva z ráje

06 Martin HLADÍLEK (Suchdol)
1. František Nepil: Já Baryk a můj krtek
2. Jiří Suchý: Polednice

07 Tereza CHYBOVÁ (Svitavy)
1. Daniil Charms: Zapomněl jméno
2. František Nepil: Jak strýček Roman operoval v Grónsku

08 Josef KAČMARČÍK (Praha 4)
1. John Keats: Píseň o sobě
2. Emanuel Frynta: Žalva

09 Ivana KARLOVÁ (Pelhřimov)
1. Ivan Martin Jirous: Ptala se Františky Marta
2. Lubor Falteisek: Včera mi bylo třináct

10 Eva KOČICOVÁ (Jarošov - Louky)
1. Vachel Lindsay: Kongo
2. Karel Čapek: Vynálezce

11 Linda KREJČÍKOVÁ (Plzeň)
1. Milena Lukešová: Linda a linduška
2. Jiří Halberštát: Maminko prosím tě, nepiš mi ...

12 Kristýna KUBÍČKOVÁ (České Budějovice)
1. Alois Mikulka: O slepíčkovi a kohoutce
2. Jan Skácel: Uspávanka s panem Mozartem

13 Magdaléna MALÉŘOVÁ (Studénka)
1. Lubomír Feldek: Pohádka o velkém hladu
2. Julian Tuwim: Pan Malilínek a velryba

14 Lenka MARHANOVÁ (Chrudim)
1. Jacques Prévert: Stránka ze sešitu
2. Ludvík Aškenazy: Cvok (Psí život)

15 Nora NAJIMOVÁ (Praha 9)
1. Pavlína Martínková: Kým nebo čím bych chtěla být
2. Jiří Žáček: O psu a vlkovi

16 Tereza NOHÝNKOVÁ (Malá Skála)
1. Jacques Prévert: Mladý lev v kleci
2. Marek Eben: Mám dny



17 Tereza PACHTOVÁ (Karlovy Vary)
1. Daisy Mrázková: O sametové bílé můrce
2. Daniela Fischerová: Prohlubinka

18 Karolína PAPAJÍKOVÁ (Olomouc)
1. Jiří Suchý: Svatební dary
2. Ivan Andrejevič Krylov: Klevetník a zmije

19 Jana PAVLOVÁ (Šluknov)
1. Ludvík Aškenazy: Jak Aida naučil chodit postel
2. M. Válek: Jak se Kuba ztratil

20 Michaela PELDOVÁ (Karlovy Vary)
1. Miloš Macourek: Meloun
2. Jean de La Fontaine: Želva a dvě kachny

21 Michaela PRODĚLALOVÁ (Brno)
1. Olga Hejná: Skleněná stěna
2. František Nepil: Než začne ptáček hnízdit

22 Adéla RUMLOVÁ (Slaný)
1. Václav Hrabě: Půlnoční mše v dešti
2. Charles Bukowski: Poznámka ke složení mas

23 Alena SALAČOVÁ (Liberec)
1. Ivan Vyskočil: Vyznání jízdenkovitosti
2. Ondřej Sekora: Jak si v Kocourkově dovedli ochočit měsíc

24 Michaela ŠEBESTOVÁ (Trutnov)
1. Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (kapitola 14)
2. Joachim Ringelnatz: Stará láska

25 Adéla TOMSOVÁ (Třebotov)
1. Miloš Macourek: Ježek
2. Jiří Dědeček: Hroch

26 Markéta ZBORNÍKOVÁ (Olomouc)
1. František Zborník: Klokan a penalta
2. Josef Kainar: Cvrček











IV. kategorie (8. a 9. třídy ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií)


01 Šárka HÁJKOVÁ (Ostrov)
1. Pavel Hošek: Anakenaviliatikibo
2. Ludvík Aškenazy: Svatba

02 Jindra HOMOLOVÁ (Svitavy)
1. Daniil Charms: Dotaz
2. Ilja Hurník: Papoušek

03 Jaroslav HUSS (Praha 14)
1. Emanuel Frynta: Máte bratra?
2. Karel Čapek: Tonda

04 Tereza CHLEBOUNOVÁ (Praha 7)
1. Igor Chaun: Kerren a syn
2. Eric Thomson: Závody v běhu

05 Barbora IŠTOKOVÁ (Stará Boleslav)
1. Robert Fulghum: Měli jsme si hrát na obry
2. Hana Doskočilová: Příběh zlatého kokršpaněla

06 Markéta JÁCHIMOVÁ (Staňkov)
1. Jan Krůta: Lov na učitele
2. Čínská lidová poezie

07 Miroslava JAMBOROVÁ (Nové Město na Moravě)
1. Diane di Prima: Noční můry
2. Helmut Heissenbüttel: Katalog nepoučitelných

08 Anna KLIMEŠOVÁ (Horní Maršov)
1. Edward Lear: Kachna a klokan
2. Bela Achmadulinová: Pardál

09 Ondřej KOPIČKA (Opava)
1. Sue Townsendová: Tajný deník Adriana Molea
2. Johne Updike: Óda na (C10H9O5)x

10 Anna LOSOVÁ (Liberec)
1. Jiří Suchý: Střela
2. Ljuba Valentová: Nesvádějte to na hada

11 Markéta LOŠŤÁKOVÁ (Bystrovany)
1. Giovanni Boccaccio: Jednonohý jeřáb
2. Winston Groom: Forest Gump

12 Tereza MAŠLOVÁ (Domažlice)
1. Jiří Suchý: P.F.
2. Jaroslav Jakoubek: Varšavský koncert

13 Vendula PŘÍHODOVÁ (Tasov)
1. Irena Dousková: Hrdý Budžes
2. Jan Neruda: Balada česká

14 Karolína REJLKOVÁ (Bechyně)
1. Ernst Jandl: 3 básně
2. William Saroyan: Tracyho tygr

15 Julie RENDLOVÁ (Uničov)
1. Daniela Fischerová: Sluneční hodiny
2. Ivanka Devátá: Tři malé panny a jeden velký žal

16 Lenka ŠIMONOVIČOVÁ (Valašské Meziříčí)
1. Miloš Macourek: O Kryštůvkovi, který se schoval v mixéru
2. Miloš Macourek: Rosnička

17 Tereza ŠKRHÁKOVÁ (Otnice - Lovčičky)
1. Michal Janiš: Trefila Hrušku
2. Árija Elksnová: Slib

18 Jakub ŠTRBA (Děčín)
1. Petr Šabach: S jedním uchem naveselo
2. Lewis Carroll: Tlachapoud

19 Kristýna ŠTROBLOVÁ (Sobotka)
1. Hermína Franková: Dáma se nikdy nevyptává
2. Benny Andersen: Štěstí

20 Jan TRNKA (Lhenice)
1. Rudolf Křesťan: Krystalický host
2. Rudolf Křesťan: Sběratel

21 Kateřina TRUNEČKOVÁ (Chrudim)
1. Stephen Leacock: Kouzelníkova pomsta
2. Ivan Andrejevič Krylov: Psí přátelství

22 Iveta VANKÁTOVÁ (Hnojník)
1. Alexandra Berková: Milostná
2. Miloš Macourek: Pes

23 Michaela VAŠKŮ (Rožnov pod Radhoštěm)
1. Petr Chudožilov: Tenkrát o vánocích
2. Alexandr Trifonovič Tvardovskij: Liška a Bobr

24 Jakub VITKO (Žatec)
1. Daniil Charms: Dotaz
2. Ludvík Aškenazy: Mudrosloví


INSCENACE DĚTSKÉ SCÉNY 2004


Sobota 12.června

Divadelní inscenace
D(dDd), ZUŠ Děčín (ved. Jana Štrbová)
KOHOUT ŠÁH, KOHOUT PADIŠÁH, KOHOUT CHÁN A TAK DÁL ...
Předloha: Věra Provazníková: Kohout šáh – kohout pádišáh – kohout chán – a tak dál...
(z knihy Něco za cibulku, něco za pirožek, Blok, Brno 1982)
Dramatizace: Jana Štrbová
Režie: Jana Štrbová, Alena Pavlíková
Výprava: Marcela Sufčáková, Jana Štrbová
Hudba: ruská lidová
Hraje: Hedvika Řezáčová
Premiéra: 25. března 2004


Divadelní inscenace
Divadlo Přechod, ZUŠ Mikulov (ved. Veronika Kolečkářová)
NEŽ JSEM SE UTOPIL
Předloha: Dave Eggers: Než jsem se utopil (přel. Roman Lipčík, z knihy Rozhovory s andělem, sest. Nick Hornby, BB art, Praha 2001)
Adaptace: soubor
Režie: Veronika Kolečkářová
Hrají: Jitka Danadová, Martin Kameník, Barbora Leskovjanová, Barbora Lípová, Lucie Najvarová, Jakub Otčenášek, Markéta Řezáčová
Premiéra: 18. dubna 2004


Recitační inscenace
SUP – Studio uměleckého přednesu, DDM Přemyšlenská, Praha 8 (ved. Jana Machalíková)
O NÁS
Předloha: básně Shela Silversteina (nepublikováno, překlad Alternativní domácnost)
Sestavili: Jana Machalíková a soubor
Režie: Jana Machalíková
Výprava: Jana Machalíková a soubor
Hrají: Kateřina Bílková, Štěpán Ježek, Barbora Šupová, Jan Tomášik
Premiéra: 25. února 2004


Divadelní inscenace
Charouš, ZUŠ Jeronýmova Vysoké Mýto (ved. Irena Truhlářová)
ZATOULANÍ HROŠÍCI
Vychází z krátkého motivu Jiřího Kahouna: Hroší maminka je tatínek (z knihy Pískací kornoutek, Albatros, Praha 1984)
Dramatizace: soubor
Režie: Irena Truhlářová
Výprava a výběr hudby: soubor
Hrají: Bára Drašnarová, Jana Dušková, Pavla Klejchová, Michala Menclíková, Eva Pidimová, Darina Prudičová, Vlasta Surová, Lenka Šilarová, Kamila Šťastná, Pavlína Tvrzníková
Premiéra: 28. března 2004



Neděle 13. června

Divadelní inscenace
Divadélko Růžek České Budějovice (ved. Alena Vitáčková)
PRCEK TOM A DLOUHÁN TOM
Předloha: Pavel Šrut: Prcek Tom a Dlouhán Tom (z knihy Prcek Tom a Dlouhán Tom a jiné velice americké pohádky, Carmen, Praha 1993)
Dramatizace a režie: Alena Vitáčková
Výprava: Divadélko Růžek
Hudba: Mikuláš Malhocký
Hrají: Nikola Burianová, Lenka Hechtbergerová, Pavla Herianová, Kateřina Majerová, Lucie Svobodová, Kristýna Šeniglová, Veronika Vančurová
Premiéra: 2. dubna 2004


Divadelní inscenace
Lidičkové – Dividlo, DDM Korunní Ostrava-Mariánské Hory (ved. Malvína Schmidtová)
OBRŮV PANOŠ
Předloha: Pavel Šrut: Obrův panoš (z knihy Kočičí král, na motivy anglických, irských skotských a velšských pohádek, Albatros, Praha 1989)
Dramatizace: Malvína Schmidtová a soubor
Úprava a režie: Malvína Schmidtová
Výprava: Malvína Schmidtová
Použitá hudba: The Dubliners
Hrají: Jana Bartošová, Tereza Červenková, Adam Funiok, Nicole Hlaváčová, Klára Kvasničková, Natálie Marková, Sylvie Parýzková, Alena Petrová, Tereza Skálová, Ondřej Socha, Hana Urbanská
Premiéra: 26. června 2003


Divadelní inscenace
Brnkadla – Kubíci, CVČ Lužánky Brno (ved. Petra Rychecká)
NARNIE
Předloha: C. S. Lewis: Letopisy Narnie I., Lev, čarodějnice a skříň (přel. Renata Ferstová, Orbis pictus, Praha 1991)
Dramatizace a režie: Petra Rychecká
Výprava: M. Findris
Hrají: Martin Formánek, Míša Kohútová, Eliška Kouřilová, Alice Kroutilová, Jakub Kubíček, Blanka Linkeschová, David Mikuláštík, Marie Nikitěnko, Ondra Puczok, Vítek Svoboda, Jitka Svobodová, Mikuláš Utinek, Tomáš Vaněk, Martina Zelinková
Premiéra: 2. listopadu 2003



večerní doplňkové představení
Divadlo DNO Hradec Králové (ved. Jiří Jelínek)
divadelní večer pro dospělé diváky



Pondělí 14. června

Recitační inscenace
Vrány, ZŠ Benešova Třebíč (ved. Zdeňka Marečková)
KONEC MODRÉHO PTÁČKA
Předloha: Josef Hanzlík: Konec modrého ptáčka (z knihy Pimpilim pampam, Albatros,
Praha 1981)
Úprava a režie: Zdeňka Marečková
Výprava: Zdeňka Marečková
Hrají: Sára Huňáčková, Kristýna Janovská, Dana Kratochvílová, Veronika Maloušková, Tereza Nováčková, Lucie Stejskalová, Kateřina Škarabelová, Tereza Tiseková
Premiéra: 5. března 2004


Divadelní inscenace
HOP – HOP, ZUŠ Ostrov (ved. Irena Konývková)
CO DĚLAJÍ NOČNÍ SKŘÍTCI
Předloha: Ivan Martin Jirous: Magor dětem (Levné knihy, Praha 2000)
Dramatizace a režie: Irena Konývková
Hrají: Markéta Aranyossyová, Lukáš Goldmann, Daniel Kocourek, Jakub Koutný,
Markéta Kubištová, Ondřej Lemák, Barbora Možiešiková, Vojtěch Palm, Pavel Raus, Václav Raus, Eliška Rojíková, Věra Tomanová, Anna Zekuciová
Premiéra: 2. března 2004


Recitační inscenace
(D)dD(d), ZUŠ Děčín (ved. Jana Štrbová)
DOSPÍVÁNÍ
Předloha: Josef Šplíchal: Dospívání (z knihy Šílený Motýl, Severočeské nakladatelství, Ústí nad Labem 1977)
Sestavila: Jana Štrbová
Režie: Jana Štrbová, Alena Pavlíková
Hrají: Michaela Mikulová, Daniel Vitouš
Premiéra: 25. března 2004


Divadelní inscenace
Uzel, ZUŠ Chlumec nad Cidlinou (ved. Romana Hlubučková)
JAK VDÁT PRINCEZNU
Předloha: Alena Vostrá: Jak se princezna vdala (z knihy Pohádky pro všední den, uspoř. E. Knotová, M. Propperová, J. Černý, Mladá fronta, Praha 1988)
Dramatizace: soubor
Úprava a režie: Romana Hlubučková a soubor
Výprava: soubor
Hrají: Veronika Jechová, Aneta Macáková, Eva Strnadová, Petra Zubrová
Premiéra: 30. března 2004


Divadelní inscenace
MAX a spol., ZUŠ J. Kličky Klatovy (ved. Hanka Švejdová a Eva Štichová)
LOV NA MEDVĚDA aneb jak si hrají a o čem si vyprávějí eskymácké děti
Předloha: Jiří Žáček: Eskymácká abeceda (z knihy Aprílová škola, Albatros, Praha 1989); V. Stanovský a J. Vladislav: O nevděčném medvědovi (z knihy Strom pohádek z celého světa, SNDK, Praha 1958)
Dramatizace: Hanka Švejdová
Úprava a režie: Hana Švejdová a Eva Štichová
Výprava: soubor
Hrají: Martin Beneš, Aleš Hrudička, Radka Jarošíková, Eliška Kollerová, Vojta Kučera, Marek Mazanec, Markéta Páclová, Kačka Rubášová, Michalka Svinčáková, Štěpánka Šintlerová
Premiéra: 15. prosince 2003


Divadelní inscenace
ZŠ Hostivice (ved. Jana Konývková)
KRÁLOVNA KOLOBĚŽKA
Předloha: Jan Werich: Královna Koloběžka První (z knihy Fimfárum, Československý spisovatel, Praha 1960)
Dramatizace a režie: Jana Konývková
Realizace kostýmů: Olina Jindrová
Hudba: Jana Svobodová
Texty písní: Jana Svobodová, Pavel Svoboda, Soňa Pavelková
Hrají: Adéla Celnerová, Lucie Fráňová, Jakub Jindra, Vladimír Konývka, Andrea Malcová, Diana Najmanová, Tomáš Stádník, Matěj Svadba, Julie Svobodová, Nikola Šimáčková, Anežka Vrkočová
Premiéra: 21. března 2004


Večerní doplňkové představení
Bruncvíkové, Dramatická školička Svitavy
HAVRANE Z KAMENE
Předloha: Tomáš Pěkný: Havrane z kamene (Albatros, Praha 1990)
Dramatizace: Jana Mandlová s použitím lidových písní ze sbírky F. Sušila a dalších
Režie a hudba: Jana Mandlová
Hudební spolupráce: Veronika Jasanská, Romana Plívová
Flétny: Veronika Kubová
Světla: David Bílý a Jana Mandlová
Masky: soubor
Premiéra: 3. dubna 2004





Úterý 15. června

Divadelní inscenace
ZUŠ Jindřichův Hradec (ved. Zuzana Jirsová)
HARABURĎÁRNA
Předloha: Saki: Haraburďárna (z knihy Kruté šprýmy, přel. František Vrba, Ivo Železný, Praha 1995)
Dramatizace: Zuzana Jirsová a soubor
Režie: Zuzana Jirsová
Výprava: soubor
Použitá hudba: Händel, Poulenc, Kilar, Offenbach
Hrají: Dominika Bílá, Václav Blumentrit, Beata Freimannová, Barbora Holická, Tereza Krninská, Veronika Maxová, Krištof Měkuta, Anna Měkutová, Adam Rybák, Ondra Šilhavý, Antonín Týmal, Markéta Veselá
Premiéra: 2. dubna 2004


Recitační inscenace
Kohoutek, ZŠ Na Kopcích Třebíč (ved. Lenka Kohoutová)
ZVÍŘÁTKA A LOUPEŽNÍCI
Předloha: František Hrubín: Špalíček veršů a pohádek (SNDK, Praha 1960)
Úprava, režie a výprava: Lenka Kohoutová
Hrají: děti ze souboru Kohoutek
Premiéra: 30. dubna 2004


Divadelní inscenace
ZUŠ Liberec (ved. Libuše Hájková)
SÍSA KYSELÁ
Předloha: Martina Drijverová: Sísa Kyselá (Albatros, Praha 1988)
Dramatizace a režie: Libuše Hájková
Výprava: soubor
Hrají: Nikola Hráská, Erika Jislová, Jassica Jislová, Jakub Martínek, Ondřej Martínek, Martina Michalová, Tereza Přibylová, David Rohlíček, Štěpán Šindelář, Julie Šípová, Nikola Švedlárová
Premiéra: Velikonoce 2003


Divadelní inscenace
Beníci, ZŠ Benešova Třebíč (ved. Zuzana Nohová)
KOCOUREK MODROOČKO
Předloha: Josef Kolář: Z deníku kocoura Modroočka (Albatros, Praha 1986)
Dramatizace: Eva Janěková, Zoja Mikotová, Zuzana Nohová
Úprava a režie: Zuzana Nohová
Hudba: Milan Noha
Hrají: Kristýna Beňáčková, Sabina Brabencová, Damien Diviš, Jiří Dočkal, Vlasta Dokulilová, Ondřej Götz, Kamila Havránková, Silvie Hendrichová, Pavel Konvalinka,
Tomáš Müller, Marie Němcová, Adéla Nohová, Zuzana Nohová, Olivera Rašetová,
Tereza Rybníčková, Jan Šesták, Kateřina Vlčanová, Michal Zima, Michal Žák, Martin Žampach
Premiéra: 23. března 2004

Večerní doplňkové představení
Bruncvíkové – Pidiženušky, Dramatická školička Svitavy
PIDIŽENUŠKY
Předloha: Pavel Šrut: Pidiženušky (z knihy Kočičí král, na motivy anglických, irských skotských a velšských pohádek, Albatros, Praha 1989)
Dramatizace: Pidiženušky
Hrají: Jindra Homolová a Gabriela Šimková, Anděla Ovadová a Veronika Kubová
Premiéra: 3. dubna 2004



Středa 16. června

Divadelní inscenace
Klabastr Klabum, ZŠ Pavlovská Brno (ved. Andrea Zlatníčková)
ČARODĚJŮV UČEŇ
Autor a název předlohy: Otfried Preussler: Čarodějův učeň (přel. Radovan Charvát, Argo, Praha 2003)
Dramatizace: Andrea Zlatníčková
Režie: Andrea Zlatníčková a spol.
Výprava: Michal Kostílek a spol.
Hudba: Hana Marková a spol.
Hrají: Lenka Grégrová, Dagmar Haladová, Lucie Hladilová, Kristýna Horáková, Markéta Chlupová, Veronika Konečná, Michaela Křížová, Václav Kuropata, Vojtěch Kuropata, Romana Minaříková, Nikola Niedermeierová, Monika Reifová, Radek Samotný, Sabina Sedláčková, Lucie Svobodová, Martina Šimunková, Vilém Tišnovský, Veronika Valičková
Premiéra: 19. dubna 2004


Recitační inscenace
Áčko, ZŠ Týnská Třebíč (ved. Jaromíra Kratochvílová)
GORDICKÝ UZEL
Předloha: Hana Doskočilová: Diogenés v sudu (Albatros, Praha 1987)
Úprava a režie: Jaromíra Kratochvílová
Výprava: Jaromíra Kratochvílová
Hrají: žáci ZŠ Týnská, soubor ÁČKO
Premiéra: 24. března 2004


Divadelní inscenace
ZUŠ Mladá Boleslav (ved. Libuše Hanibalová)
TAMTAMY Z NEJMOUDŘEJŠÍHO STROMU
Předloha: Hana Doskočilová: Posledního kousne pes (Albatros, Praha 1975)
Dramatizace a režie: Libuše Hanibalová
Výprava: Libuše Hanibalová a soubor
Bubeník: Štěpán Ulman
Hrají: Simona Blažková, Anna Hájková, Jiří Hanuš, Klára Holubovská, Kristýna Karulová, Adam Koubek, Pavla Lachmanová, Iva Mauxová, Lucie Páchová, Katka Poddaná, Tereza Procházková, Michaela Říhová
Premiéra: 5. března 2004


Divadelní inscenace
Koukej, ZUŠ Klecany (ved. Ivana Sobková)
KOČIČÍ PALÁC
Předloha: Zlata Černá a Miroslav Novák: Kočičí palác (z knihy Prodaný sen, Japonské pohádky, Albatros, Praha 1973)
Dramatizace a režie: Ivana Sobková
Výprava: Ivana Sobková
Hudba: Jan Zimmel
Hrají: Aneta Bučková, Marie Bučková, Barbora Černochová, Monika Kováříková, Jana Křížová, Zuzana Lulová, Eva Řezníčková, Lenka Tranová, Ivana Tyglová, Marta Zitová


Večerní doplňkové představení
ZUŠ Trutnov
WERNISCH A ANDĚLÉ
Společné vystoupení tanečního a literárně dramatického oboru
1. Dotek anděla
Choreografie: Jana Francová a soubor
2. Kousky (z) Ivana Wernische
Předloha: Ivan Wernisch: Pekařova noční nůše (Petrov, Brno 1994), Růžovejch květů
sladká vůně (Petrov, Brno 2002)
Úprava a režie: Tomáš Komárek
Premiéra obou inscenací: březen 2004
























DĚTSKÁ SCÉNA - PROGRAMOVÁ BROŽURA

Texty připravily: DŮM KULTURY Trutnov a NIPOS-ARTAMA Praha
Grafická úprava a tisk: Ofset Úpice, tel. 499 881 171
Grafická úprava obálky: Pavel Kocych
Grafický znak DS: Mario Alfieri
Vydal: NIPOS-ARTAMA Praha, červen 2004
v nákladu 450 ks

N e p r o d e j n é
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':