Databáze českého amatérského divadla

Texty: EXNAROVÁ, Alena: Turnovský Drahokam - Cirkus Dobroslav. Loutkář 2008, č. 3, s. 126-128.

Soukromé loutkové divadlo PoLi z Hradce Králové se představilo s inscenací Cirkus Dobroslav. Jiří Polehňa a Dobroslav Illich jsou zkušení loutkáři. Inscenace se vyznačuje sympaticky razantním cirkusáckým projevem, kdy oba korpulentní pánové zabydlují celý prostor jeviště, na němž vytvoří imitaci cirkusového stanu a kromě toho, že „kouzlí“ sami, jsou jim loutky, které dovedně vodí, se svými cirkusovými výstupy partnery.
Loutky nezapřou výtvarný rukopis Jirky Polehni, ale jsou až příliš drobné a trochu se ztrácejí v prostoru. Některé výstupy loutek jsou zdařilé a mají výraznou pointu, jiné jen tak nějak uplynou. Souvisí to nejspíš s objevením Povejšila, což je „škoďák“ a postrach všech cirkusů, protože kazí výstupy jiných. Sice zaregistrujeme, že se někdo takový objevil, ale už nám uniká jak, a až v samotném závěru zjistíme, že to byl nafukovací balónek vypuštěný z nalezeného kufru, v nějž se pak Povejšil zpětně zase promění. Pokud by se podařilo tento dramaturgicko režijní problém dořešit, jistě by to celku inscenace velmi prospělo. Ale i tak jsme ji doporučili k postupu na LCH na 3. místě a oba pány ocenili za herectví.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':