Databáze českého amatérského divadla

Texty: PAVEL, Tomáš : Tradiční i inspirativní Louny - Němá princezna. Loutkář 2008, č. 3, s. 128-129.

Poslední inscenací přehlídky byla v neděli dopoledne Němá princezna Loutkového divadla A. Štěrby Skaláček, kterou na motivy F. Bouchala sepsala režisérka inscenace M. Ritschlová. Přestože jsme se s tímto souborem na lounské přehlídce setkali poprvé teprve vloni, je to soubor s
poměrně dlouholetou tradicí, který ale zřejmě tvořil poněkud v ústraní, dalo by se dokonce říci v izolaci. Velmi pečlivě a úhledně postavená inscenace totiž „trpí“ poněkud začátečnickými problémy a jistou nepoučeností. Iluzivní marionetové inscenování působí až naivisticky, a nepoučenost se projevuje téměř ve všech složkách - ve výpravě, v nahrávce rozdělené interpretace, ve velmi statickém loutkoherectví i v „nedramatičnosti“ příběhu. Celou inscenaci uvádí a provází dvojice vypravěček, které mají přirozený talent ke komunikaci s dětským publikem, ale ani zde se nepodařilo najít vhodné motivy a písničky, které by nebyly jen výplní v době přestavby, ale které by byly účinným doplňkem hlavního děje. Soubor je to ale velmi sympatický a komunikativní. Je zde velká naděje dalšího a dobrého vývoje.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':