Databáze českého amatérského divadla

Texty: Samotišky, informace o divadle www2008

Divadelní spolek FLOK

Pár nadšenců se shodlo v tom, že dobré tradice by se měly udržovat. A navíc, existence nádherné, dnes již historické opony v Kapitolce je inspirovala k tomu, že se sešli a rozhodli se, že se pokusí obnovit ochotnické divadlo. Od prvního nápadu uběhlo pár měsíců, než se na jaře 1999 začali dávat dohromady první nadšenci, kteří byli ochotni obětovat svůj čas a nést před sousedy svou kůži na trh. Podle složení souboru začal výběr vhodného repertoáru, úprava scénáře a od září 1999 první čteé zkoušky. Stále ale nebylo jisté, jestli z toho všeho a velkého elánu zúčastněných skutečně vznikne ochotnické divadlo. A tak zkoušky pomalu přestávaly být jen čtené a začínaly první hrané pokusy. Když koncem roku 1999 bylo jasné, že všichni zúčastnění to myslí vážně a nehodlají už couvnout, byla podána žádost, na jejímž základě byl spolek zaregistrován na Ministerstvu vnitra ČR jako Občanské sdružení - Divadelní ochotnický spolek FLOK. První premiéra se uskutečnila 15. 4. 2000 pohádkou H. Lisice a J. M. Bourka Ženich pro čertici aneb sedmimílové boty.

V dalších letech jsme mohli shlédout řadu dalších her (viz seznam níže). Zmiňme se alespoň o pár z nich trochu podrobněji.

Dne 7. prosince 2002 uvedl samotiššký divadelní spolek FLOk na jevišti v Kapitelce hru Čáry báby Cotkytle, aneb tři zlaté zuby děda Vševěda od Zdeňka Kozáka. Režií této hry se zhostila Libuše Žahourová. Představení byl přítomen sám autor. Tato pohádková hra se dočkala v Samotiškách ihned po premiéře ještě tří repríz vždy za plného hlediště. Divadelní soubor FLOK Samotišky s ní pak vystoupil v Olomouci v Domě dětí a mládeže v představení pro mateřské školy, v Samotiškcáh pro děti s vadou řeči, v Doloplazích, v Kojetíně na přehlídce souborů ochotnických divadel a v soutěžním vystoupení na Přehlídce ochotnických souborů v Němčicích na Hané.

V roce 2003 měl premiéru muzikál Výtečníci. Premiéry se zúčastnili oba autoři. S tímto představením se soubor zúčastnil přehlídky amatérských divadelních souborů Kojetín 2004, na kterém získal dvě ceny a to za režii udělenou Libuši Žahourové a Cenu studentského diváka. S tímto muzikálem se DOS FLOK představil divákům v Olomouci, Uničově, Velkém Újezdě, Valašském Meziřící, Bělkovicích a Prostějově. Poslední představení tohoto muzikálu sehrál soubor na soutěžní přehlídce v Němčicích na Hané.

V podání divadelního ochotnického spolku FLOk jsme mohli shlédnout tyto hry:

Ženich pro čertici aneb sedmimílové boty - H. Lisica a J. M. Bourka (2000)
Moudrá ševcová - pohádka Zdeňky Horynové ( 2001)
Čtyři sestřičky - pohádka Jarmily Turnovské (2002)
Čáry báby Cotkytle, aneb tři zlaté zuby děda Vševěda - divadelní pohádk Zdeňka Kozáka (2002)
Výtečníci - muzikál Pavla Dostála a Richarda Pogoda(2003)
Kouzelnice Halíbela - pohádka M. Zinnerové (2004)
Závěť - hra pro dospělé V. Romana (2004)

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':