Databáze českého amatérského divadla

Texty: Amatérská scéna, čas, 1965, obsah

OBSAH ROČNÍKU 1965 ČASOPISU AMATÉRSKÁ SCÉNA
A JEHO PŘÍLOH

Balbinderová Milena: Jela jsem tam po prvé 11/21
Beneš Jiří: Energičtěji než dosud 10/1
Přezrál čas 6/1
VII. krnovský divadelní máj 7/4
Bláha Cyril: Dva okresní festivaly a několik komplikací 7/13
Obnovená tradice přerovských festivalů 12/22
Bodláková Jitka: O apelativních textech 3/4
Bošek Pavel: Devátý Šrámkův Písek 8/1
Budínová Hana: J.B. Priestley 1/20
Cenek Edvard: Dr. František Langer 10/8
Černý Jaroslav: Specifika ochotnické dramaturgie 4/11
Etzler Miroslav: Patnáctý ročník Hrušovan 7/14
Specifika ochotnické dramaturgie 5/5
Faltejsková Věra. Venkovská jubilea 4/21
Zednický soubor 12/21
Fiala Pavel: Co dělat na světě 6/15
Flíček Jiří: Amatéři v amatérském filmu 12/18
Dialog není když se vedou řeči 4/13, 7/18
Dojmy z hrsti 7/2
Ještě jednou o dialogu 9/15
Když ještě civilizace nebyla 2/8
O konfliktu 11/14
Fridrich Milan: Pracoval jsem s amatéry 5/17
Grym Pavel: Absurdity života na jevišti 7/20
Přehlídka promarněných příležitostí 1/22
Grym Pavel – Pražák Jiří: Režie Karel Novák (1, 2, 3) 8/16, 9/10, 10/16
Hanzálková Jarmila: Druhé setkání 8/22
Jurák Miroslav: Čtyřicet hodin v Moravské Sibiři 7/9
Justl Vladimír: Přehlídka a soutěž 7/19
Slovo o poezii 1945 – 1965 4/1
Justl Vladimír – Konečný Karel: Výborná sovětská hra 11/12
Kokta Zdeněk: Medvědí služba televize 7/1
S Kamilem Markem o amatérském divadle a jeho práci s amatéry 3/17
Specifika ochotnické dramaturgie 3/12
Včerejšek, dnešek a zítřek ochotnického divadla 5/23
Vysoký, ale přece jen průměr 8/14
Kotek Josef: Vesnický učitel a divadlo 11/22
Kotva Václav: Na deset minut se Sašou Lichým 11/3
Vesnický festival 7/12
Kovářík Miroslav: Divadlo V podloubí je pojem 9/16
Křovák Miroslav: Zedníkem i stavitelem 11/20
Landa Pavel: Na staré téma 1/12
Langášek Miroslav: Hronovský glosář 11/15
Lenda Pavel: Slasti a strasti jesenických ochotníků 4/22
Lichardová Olga: Súkromné radosti pod reflektorom 9/1
Machková Eva: Aby studia byla tvůrčími dílnami 10/14
Martinec Jan: …i když nestačí síla 7/15
Matalová Eva: Myšlenky bez hlavy a paty okolo Napajedel 6/12
Matějková Ljuba: Móda 1965
NSR 10/18
Paříž 9/12
Maluzín Valtr: Nové materiály, techniky a technologie ve scénografii 1/23, 3/23, 6/18
Mikota Jan: Pozor na jubileum 2/1
Müller Václav: Na okraj 4. Čapkova divadelního léta 9/20
Obst Milan: Amatérský herec z ptačí perspektivy 11/18
Pásek Milan: Od jedinečného k obecnému 2/11
Pergner Eduard: Tři můry jednou ranou 9/18
Průša Petr: Ano, žijí ochotníci 11/22
Rybínová Dagmar: D. Turner, Fantastická rodina 2/12
Řezníček Vladimír: Naše cíle 4/23
Sedlák Lotar: Tečka za Libochovickým divadelním létem 9/21
Slavíček Jiří: Amatérské múzy v lázních 6/22
Na vlastních prknech 8/15
Smetna Miloš: Cestou ke krizi 6/5
Drama na výsluní úspěchu 12/14
Jaký rozpor? 5/2
Mnoho paradoxů 3/8
Od iluzí k pravdě 8/4
Silný proud 10/11
Síla tradice 1/1
Tíha tradice 2/5
Zápas o tvar 9/3
Solecký Bedřich: V Napajedlích vyprodáno 6/10
Suchařípová Helena: V. Lukić, Dlouhý život krále Osvalda 3/21
Šedá Věra: J. Skopeček, Baskervillský pes 4/18
Šimková Božena: Umění je nepovinné 11/1
Šindelář Jaroslav: Porada, která nebyla zbytečná 3/19
Radost z Humpolce 7/8
Soutěže se rozjíždějí 12/21
Zásady nové soutěže 10/10
Šmolík Miroslav: Slovo má Západočeský kraj 2/18
Štefko Vladimír: Má ochotnícke divadlo budúcnosť? 1/4
Wolkrova Polianka má svoju tvár 8/14
Uhlíř Vladimír: Na slovíčko – porotci! 2/19
Vavruch Pavel: Polička s problémy divadla na vesnici 7/10
Vedral Jaroslav: „A MUsím na AMU…“ 4/6, 5/9
Hronov jubilejní – nejubilejní 10/5
Rakovník, Klatovy 8/12
Televize kontra amatéři 5/20
Vodrusková Jiřina: Být či nebýt 9/20
Walletzký Leonard: Texasky, nebo pumpky? 2/13
Zavoral Miloslav: Dětské divadlo v ilegalitě? 2/23
Kámen úrazu byla kytka 11/5

Byl jednou jeden jeden 2/17
Karlovarský Prostějov 6/21
Kroměřížská porota hlásí 9/22
Litvínovský seminář 5/24
Nevyužitá příležitost 1/13
Oldřich Daněk: Podvod se svatbou 8/21
Pátý festival přátelství v Bruntále 2/22
Poezie života 5/1
Režie Alfréd Radok 1/15, 2/9, 3/14, 4/3
Večer s Josefem Hlinomazem 12/12
2 momentky z Kutné Hory 7/22

Z HISTORIE OCHOTNICKÉHO DIVADLA
Beneš Jiří: Střípky z novějších dějin Jiráskova Hronova 8/8
2x blahopřejeme 1/9
Bureš Jaroslav: 110 let ochotnické scény 9/22
Faltejsková Věra: Opatovické jubileum 6/20
Javůrek J.: Čtvrt století žižkovského divadla 1/8
Jurák Miloslav: Brněnští Skřivaní zpívají (i) po deseti letech 2/15
Král Jroslav: Májovci jubilují 1/8
Olišar Josef: Jubileum kroměřížského divadla 11/23
Slavíček Jiří: Dvacetiletí ve Smržovce 7/21
Smažík František: Zavátou cestou 4/16
Šíma Martin: Dokud tohle trvá… 5/13

Dětské divadlo před sto lety 11/8
Před třiceti lety 12/24
Střípky z historie 4/14
Útržky z kroniky divadelního souboru Tyl v Horní Branné 6/20

KRITIKY
Bárta Václav: In statu nascendi (textappeal v Luxoru) 4/23
Beneš Jiří: Konečně čin! (Zeyer Č. Budějovice, D. Hoffman: Starosta) 4/17
Rakovnická specialita (Nové rakovnické divadlo Rakovník, C. Hubalek:Hodina Antigony)
5/18
Jurák Miloslav: Anna Kareninová v Jihomoravském divadle 8/20
Justl Vladimír: Ikska znovu v Praze (X Brno, V . Holan – W. Shakespeare: Hamlet V, V. Holan: Strach)
2/20
Kovářík Miroslav: Julie umírá každou noc (Malé divadlo ZK ROH Setuza Ústí n. L., F. S. Inclán: Julie umírá každou noc) 8/19
Lenda Pavel: Divadelní kroužek při Střední průmyslové škole v Šumperku (B. Nušič: Dr) 7/24
Zahradní slavnost v Jeseníku (Jesenická scéna P. Bezruče, V. Havel: Zahradní slavnost) 8/19
Mikota Jan: Muzikál ze Spojených států žižkovských (Malá scéna Praha-Žižkov, Tajnosti žižkovského podsvětí 4/22
Průša Petr: Hodina tvorby ( soubor JKP Jičín, F. Pálenka: Velká hodina) 5/22
Rössler Ivan: Jeffers putující k dubnu (Divadélko Za mostem, Praha, R. Jeffers: Hřebec grošák) 6/24
Rošťáci v Rádiu (Divadélko Rádio Praha, Rošťácká balada) 8/20
Slavíček Jiří: Dvě koncepce ( Divadlo do kapsy Praha, Patálie s ovocem; Jó třešně zrály) 1/14
Soukup Jan: Paradoxní Rampa (Rampa Praha-Pankrác, J. Melíšek: Konec blínu) 1/14
Šíma Martin: Albeeho aktovky v Litvínově 12/17
Šindelář Jaroslav: Maryša v Olomouci (Bezručovo divadlo pracujících ZK ROH Železáren P. Bezruče, bří Mrštíkové: Maryša) 5/21
Vašinka Radim: Človíček a osmafor (Soubor Julia Fučíka) 2/21
Vedral Jaroslav: Únos diváka…?(ZK Vagónka Tatra Praha-Smíchov, J. Tuwim: Únos Sabinek) 3/20
Vedralová Helena: Ať si prší, ať je zima…(ZK AZNP Mladá Boleslav, L. Stroupežnický: Naši furianti; soubor Tyl Kutná Hora: J.K. Tyl: Drahomíra) 9/20

Brandýská abeceda (Saturn Brandýs n. L., A Z konstanta =) 7/21
Co s Tancem nad pláčem (Tyl Rakovník, P. Zvon: Tanec nad pláčem) 2/20
Hnuly se ledy (ZK AZNP Mladá Boleslav, V. Havel: Zahradní slavnost) 1/11
Jak se chodí za holkama (Inklemo Praha) 5/22
Radar /Radar Praha, J. Čejka: Jizvičky) 3/20
Skřivani a Mrożek (Divadelní studio J. Skřivana Brno, Absurdní komedie) 5/19
Slavnostní, ale nepodařený večer (Kulturní dům ROH Praha 10, A. Arbuzov: Dům na předměstí) 7/23
2x 12 (SVVŠ Praha 4; dramatická skupina Sv. Čech při SZK Benešov, P. Kohout: Dvanáct) 2/22

ANKETA
Krize malých forem?
Bárta Václav 4/8
Dostál Pavel 6/14
Flíček Jiří 6/13
Fröhlich Miloš 7/16
Justl Vladimír 5/11
Kovářík Miroslav 3/1
Martinec Jan 4/10
Mikšovic Saša 4/8
Novotný Petr 5/12
Pacovský Jaroslav 4/8
Pick J.R. 4/9
Rössler Ivan 6/13
Soldát Václav 7/17
Štefko Vladimír 5/12
Vašinka Radim 7/16
Závěrečné, nikoli konečné slovo 9/6

AMATÉRSKÉ DIVADLO V ZAHRANIČÍ
Balek Vladimír: V Moskvě mají Semafor 1/7
Doubek Eduard: USA očima českého ochotníka 8/10, 9/8
Kopecký Jan: Jak to bylo v Monaku 12/1
Langášek Miroslav: Kde ministr chodí na přehlídku 5/15, 6/3
Pražák Jiří: Než pověsili Ullenspiegela 2/22
Šindelář Jaroslav: Jugoslávští přátelé u nás 8/3
Valenta Jiří: Od dojmů k zjištění 1/6
Vašinková Marie: Záhřebský maratón 11/9
Vavruška Eduard: České divadlo v Jugoslávii 10/22
Walletzký Leoš: 26 minut na jevišti v Monte Carlu 12/6
Amateur Stage 2/24, 11/8
Austrálie 10/22
Belgie 2/21
Der Funke 1/6
Der Spielkreis 1/6
Der Volksbühnenspieler 1/6
Encore 1/7
Francie 3/22
Hamburk 10/23
Hronovské setkání se švédskými divadelníky 10/8
Mezinárodní festival v Monaku a naši očima Angličanů 12/8
Nancy 2/21
Nejhezčí vteřiny (Monako) 12/10
Nový Zéland 4/20
Ochotníci na rovníku 1/6
Polsko 3/22
Pozdrav z Kypru 3/22
Rozhovor nad sklenkou rakije 12/11
Teatr ludowy 1/6
Tunis 10/22
Velká Británie 4/20

(O)PSÁNO POD ČÁRU
Bošek Pavel: Vidět Krnov a žít 7/6
Čapek Karel: Posedlost 3/6
Hlinomaz Josef: Profesionální kýč a chvála diletantismu 1/20
Hrabal Bohumil: Z Tanečních hodin pro starší a pokročilé 4/24
Pešek Ladislav: Budeme to ignorovat 6/6
Thein Hanuš: Tři, čtyři „záběry“ z Terezína 11/6
Trnka Jiří: Patero Jana Wericha 9/6
Voskovec Jiří: Faustovy skleněné hodiny 2/2

DROBNÉ ZPRÁVY
Beroun 10/24
Brno 12/23
Brodek u Přerova 8/23
Bušovice u Rokycan 6/19
Čelákovice 1/19
České Budějovice 5/22, 6/21
Český Brod 11/23
Český Dub 2/16, 7/22
Děčín 12/23
Gottwaldov 12/22
Hlučín 7/22
Hodkovice 5/22
Hradec Králové 1/13, 2/23, 4/20
Hronov 12/23
Chrudimsko 5/22
Jablonec n.N. 4/11
Jaroměř 2/21, 11/23
Jihočeský kraj 8/23
Jindřichův Hradec 5/22
Karlovy Vary 12/23
Karlovarsko 10/23
Karviná 2/7
Kladensko 8/15
Klobouky u Brna 5/22, 7/22
Kolín 4/21
Krnov 4/11
Liberec 1/14
Litvínov 1/18
Mariánské Lázně 1/18, 3/20
Mladá Boleslav 1/18
Mladoboleslavsko 2/7
Mnichovice 9/23
Náchod 6/19
Náměšť na Moravě 6/23
Nejdek-Bernov 7/22
Nové Město p. Smrkem 7/22
Nové Veselí 10/23
Olomoucko 6/19
Opava 11/23
Opavsko 4/21, 8/23
Ostrava 1/19
Ostravsko 8/23
Pelhřimovsko 6/21
Plzeňsko 6/23
Poprad 12/23
Praha 1/18, 2/21, 4/19, 4/21, 5/22, 6/19, 6/20, 8/11, 10/23
Praha-východ 7/22
Přerov 7/22, 12/22
Rejštejn 6/19
Semily 12/22, 23
Severočeský kraj 5/21, 6/23
Snina 7/23
Středočeský kraj 1/14, 1/19
Šenov 6/19
Štětí 12/23
Tábor 12/22
Trenčín 6/19
Třebechovice pod Orebem 11/8
Turnov 6/19
Týn nad Vltavou 10/23
Uherskohradišťsko 8/15, 12/22
Vrbno pod Pradědem 4/21
Východočeský kraj 4/20, 12/23
Západočeský kraj 6/19

RŮZNÉ
Bača Josef: Vyhlášení VII. krnovského divadelního máje 1/11
Beneš Jiří: Za Karlem Podhorským 6/23
Justl Vladimír: Pozvání do Violy 9/23
Kolátor Vladimír: Odešli dva přátelé ochotníků 12/21
Paulů Jan: Zemřel Václav Kulich 7/23

Blahopřejeme (výsledky Umělecké soutěže k 20. výročí) 12/24
Celoslovenské prehliadky 4/18
Dilia 3/11
Fučíkův odznak 2/7
Informační listy 5/23
Kabaret Večerní Brno 7/22
Křížovka 3/24, 9/24
Metodický list Severočeského kraje 11/8
Moji najmilší 4/20
Na prknech Jiráskova Hronova 10/21
Na slovo o parodii 11/8
Pojedem do Hronova? 12/24
Polemika 1/10
Profily (edice Orbisu) 11/24
Súťaž na nové bábkové hry a malé dramatické útvary 6/21
Školenie pre záujemcov o umelecký prednes 4/20
Technologie kostýmu 4/18
Umelecké slovo 1/24, 2/24, 3/20, 4/11, 5/24, 6/21, 9/23
ÚPSD 6/21, 11/8
Vážená paní profesorko! 6/23
Výsledky súťaže na nové celovečerné hry 2/20
Za Josefem Svobodou 6/21
Zemřel Ladislav Fiala 4/22
Zemřel Milan Pohorský 7/18
Zveme vás do divadla 3/11

Související Bibliografie

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':