Databáze českého amatérského divadla

Texty: OLDstars 2009 Ptačí koupel

Česká premiéra Ptačí koupele v HarOLDU
Informace z divadel, 27.1.2009

Oldstars uvedli ve vršovickém sklepním prostoru českou premiéru americké hry Leonarda Melfiho.

První premiérou umělecké skupiny OLDstars v roce 2009 byla inscenace hry amerického autora Leonarda Melfiho Ptačí koupel aneb Zákusky a kaviár. Ve vršovickém klubovém sklepním prostoru HarOLD ji v české premiéře uvedli v neděli 25. ledna.

„Oba hrdinové jsou zvláštním způsobem vyčleněni ze společnosti, přitom každý úplně jinak,“ říká o Melfiho krátkém díle herec a režisér Jiří Bábek, který s členy souboru OLDstars hru pohostinsky nastudoval. Výtvarně inscenaci zpracovala Ľubica Bábek-Melcerová. V roli Velmy – ženy, která se třese – se představí Alexandra Košťálová, básníka Frankieho hraje Martin Steve Luhan.

Ten k průběhu příprav inscenace uvádí: „Spolupráce s hostujícími profesionály je pro nás -studenty- jednou z cest, jak se prosadit na pražském i republikovém divadelním poli. A navíc, tahle komořina do HarOLDa výborně pasuje.“

OLDstars je umělecká skupina studentů a absolventů uměleckých škol a institucí. Zejména absolventů Dismanova rozhlasového dětského souboru při Českém rozhlase. OLDstars od letošního podzimu provozují klubový prostor HarOLD v pražské Charkovské ulici. Na jejich repertoáru nadále zůstává drsná hra Martina McDonagha Pan polštář, poetické pásmo z poezie a aktovky F. G. Lorcy V zahradě jsou s láskou svou... a zlopověst Přemysla Ruta Olga a ďábel.

Kromě realizace divadelních, hudebních a výtvarných projektů umělecké skupiny OLDstars bude prostor prioritně nabízen pro zkoušení a prezentaci dalších obdobných skupin či jednotlivců. Zejména tedy zase studentům či čerstvým absolventům uměleckých škol. „Prostor by chtěl být otevřenou platformou pro pražskou -mladou- nezávislou kulturu...“ říká mluvčí projektu Anna Řezníčková, jinak studentka katedry produkce DAMU. „...tedy nestresovat tvůrce výší nájemného zaběhlých sálů, na které je nutné vydělat vysokým vstupným, a které zas odrazuje návštěvníky od návštěvy mediálně neprovařených děl.“

Kapacita sálu je velmi komorní. Pohodlně se usadí třicet diváků. Diváci si musí svoje místo rezervovat na webových stránkách.

Více informací a hrací plán najdete

na www.oldstars.cz

Zdroj: press@oldstars.cz


Copyright © 1999-2000 DIVADLO.CZ
Generováno31.1.2009 10:10:35
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':