Databáze českého amatérského divadla

Texty: 77. JH - tisk. zpráva: 77 Jiráskův Hronov skončil

TISKOVÁ ZPRÁVA

77. Jiráskův Hronov skončil

Letošní 77. ročník Jiráskova Hronova (JH) – festival amatérského divadla
(celostátní mezidruhové přehlídky amatérského divadla s účastí zahraničních souborů) 11. 8. 2007 skončil.
Slavnostní zakončení doprovázel letos opravdu povedený ohňostroj.

Největší divácký ohlas a úspěch sklidily zejména inscenace Tajemný VAD v Karpatech kladenského V.A.D, Equus Rádobydivadla Klapý a Stínové divadlo pro krásnou Lin ZUŠ Veselí nad Moravou. Festivalové publikum mohutným potleskem ocenilo i Divadýlko na dlani Mladá Boleslav za jejich A tak tě prosím, kníže..., Tragaču, Tragaču při ZUŠ V.A. Prostějov za inscenaci Tragaču, Tragaču. Zlatého Aloise – neoficiální cenu festivalu si letos z Hronova odváží právě V.A.D. Kladno za již jmenovaný Tajemný VAD v Karpatech.

Jiráskův Hronov v číslech:
Do Hronova se sjelo celkem 339 seminaristů a více než polovina (57%) jich na Hronov přijela opakovaně. Nejpočetnější skupinou (62%) byli frekventanti ve věku 17 - 25 let. Seminaristé mohli po 9 dní navštěvovat 15 tématických seminářů, z čehož jeden vedl zahraniční lektoři (Filip Krenus z Chorvatska), jedna dílna byla mezinárodní, účastnili se ji seminaristé z Čech, Anglie a Irska. Největší zájem byl o seminář K jako Komunikace dramatičky Daniely Fischerové.

Počet dalších návštěvníků festivalu se velmi špatně odhaduje, neboť ne všichni si objednávají ubytování přes Kulturní a informační středisko Hronov, které během Jiráskova Hronova zajistilo celkem 2647 noclehů. Podle zkušeností Jiráskův Hronov kromě již zmiňovaných seminaristů navštíví odhadem dalších 1500 návštěvníků.

Ve dvou částech programu – hlavního program a doprovodný program – bylo k vidění celkem 36 inscenací v 90 představeních, na které se kromě produkcí v parku a na náměstí, které byly zdarma, prodalo přes 15 000 vstupenek. V základním programu se objevilo 26 inscenací v 83 představeních, které sehrálo přes 300 účinkujících. Doprovodný program tvořilo 10 inscenací.Příští 78. ročník Jiráskova Hronova – Festivalu amatérského divadla se bude konat ve dnech 1. 8. – 9. 8. 2008.V případě zájmu o další informace, fotografie nebo rozhovory mě prosím kontaktujte.
Simona Bezoušková
Tisková mluvčí Jiráskova Hronova
Mobil: 603 584 489 nebo 775 238 432
E-mail: hronov@centrum.cz, bezouskova@nipos-mk.cz
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':