Databáze českého amatérského divadla

Texty: Pelhřimov, Seznam inscenací Rieger Pelhřimov 1894-2009

Seznam inscenací Spolku divadelních ochotníků Rieger Pelhřimov

Jednota divadelních ochotníků Rieger:

1894
15. 12 Manžel z ochoty – polská fraška, A. Abrahamowitz

1895
20. 1. V zajetí – drama
3. 6. Dámy a husaři – polská veselohra
16. 6. Palackého třída č.27. – F.F. Vamberk
26. 9. Otče náš – obraz ze života
13. 10. Černý kříž v lese – E. Pešková
17. 11. Vzorný manžel – veselohra, A. Lokaj

1896
1. 3. Rodinná vojna – F. F. Vamberk
15. 3. Růžová poupata – veselohra, A. Lokaj
2. 8. zájezd do Vídně – recitační pásmo, přednes národních písní
1. 11. Sedlák křivopřísežník. L. Anzengruber

1897
28. 3. Jan Výrava, F.A. Šubert
19. 4. Český dobrovolník a francouzská selka – komická zpěvohra

1898
13. 3. Naše děvče – veselohra
10. 9. Václav Hrobnický z Hrobnic, L. Stroupežnický
10. 11. Konkursy pana notáře - veselohra

1899
4. 2. Martin Luba – veselohra
28. 9. Každý něco pro vlast, V. K. Klicpera
Mezi umělci – aktovka

1900
17. 3. Probuzenci, F. A. Šubert
1. 4. Rodinná vojna , F. F. Vamberk
6. 5. Třetí zvonění, V. Štech
28. 7. Paní mincmistrová, L. Stroupežnický
8. 9. Zájezd do Kutné Hory – Paní mincmistrová
25. 11. Následky dostaveníčka – veselohra

1901
24. 2. Přítěž – B. Kunětická
17. 3. Ohnivá země, V. Štech
31. 3. Exulanti, J. Vrchlický
13. 10. Vojnarka, A. Jirásek
17. 11. Převržená slánka, dr. Robin, Sklenice čaje – aktovka
8. 12. Tři faraonové, J. J. Kolár

1902
16. 3. Noc na Karlštejně, J. Vrchlický (T. Tošněrová j.h.)
16. 11. Jiný vzduch, M. A. Šimáček
7. 12. Stará paní, Lapený Samsonek – aktovky

1903
8. 3. Vina, Jar. Gilbert
25. 3. Jedenácté přikázání, F. F. Vamberk
3. 5. Na letním bytě, J. Štolba
20. 9. Pan senátor – veselohra
18. 10. Magelona, J. J. Kolár
1. 11. Mlynář a jeho dítě – truchlohra
6. 12. Uhlíři – aktovka
Audience pana France – opereta

1904
23. 1. V penzionátě, K životu – aktovky
13. 4. Drama čtyř chudých stěn, F. A. Vamberk
20. 5. Sběratelka starožitností, Velké panstvo – aktovky
1. 11. Na dušičky – truchlohra
4. 11. Mlčení, Klepařské terceto, Mikádo – aktovky

1905
19. 3. Bohatá holka – fraška se zpěvy, A. Lokaj

1906
4. 9. K. H. Borovský, F.F. Vamberk
26. 8. Mlsní kocouři – fraška, Fr. Hlavatý
16. 9. Sládkova dcera, J. K. Tyl
8. 12. Morduňk při měsíčku aneb Homorfie a její galáni – opereta, Pasovský

1907
3. 8. Čest, H. Sudermann
24. 8. Praha je Praha – fraška
1. 11. Václav Hrobnický z Hrobnic, L. Stroupežnický

1908
25. 3. Gazdina roba, G. Preissová
20. 4. Slušnost, Jarní píseň, Plesové střevíce – aktovky
1. 8. Drama čtyř chudých stěn, F. A. Šubert
1.11. Maryša, Mrštníkové

1909
28. 3. Samota, A. Jirásek
27. 6. Národní pouť našeho venkova – pásmo v Městských sadech
23. 10 Epid král – komická opera, R. Nejedlý (spolu se Zábojem)

1910
3. 4. Milkování, A. Schnitzler
24. 5. Deskový statek, V. Štech
4. 6. Ženílkov, G. Davis
9. 7. Eva ze Závořic, J. Kratochvíl
21. 8. Právo k životu, Leda
28. 9. Terna, J. Balák
16. 10. Julinčiny vdavky, F. Oliva
1. 11. Na faře, H. Heijermans
26. 11. Pohádka života, M. Pernicová (spolu se Zábojem)
11. 12. Eva ze Závořic, J. Kratochvíl (zájezdové přestavení v Táboře)

1911
23. 2. Stará paní – aktovka, L. Matuš
9. 4. Otec, A. Jirásek
6. 5. Kornelius Voss, F. Schönthan
8. 10. Reprezentantka domu, B. Kunětická
10. 12. Krasojezdkyně, Uhlíři - aktovky

1912
24. 3. Závodiště, G. Preissová
25. 3. V studni – opera, V. Blodek (spolu se Zábojem)
27. 7. Ach ta láska, J. Štolba
8. 9. Bez lásky, J. Ladecký
13. 10. Pro štěstí, S. Przybyszewski

1913
20. 4. Domov, H. Sudermann (benefice Ant. Matějky)

1914
5. 4. Ztracení, M. A. Šimáček

1917
27. 1. Divadelní večer – dramatické a hudební pásmo
17. 2. Mlčení, ženský soud – aktovky
9. 9. Princezna Pampeliška, J. Kvapil

1918
17. 3. Zlaté časy, B. Dovská
7. 4. Maryša, Mrštníkové
5. 5. Reprezentantka domu, B. Kunětická
15. 5. Lucerna, A. Jirásek
8. 9. Pan ředitel – veselohra
28. 9. Proud, M. Halbe
22. 12. Probuzenci, F. A. Šubert

1919
30. 8. Panenka – opereta. M. Ordoneau, E. Audran
1. 11. Žena legionářova, A. Horáková
13. 12. Poslední muž, F. X. Svoboda

1920
4. 4. Rozkošná příhoda – veselohra, A. Caillavet
2. 6. Hedda Tabletová, H. Ibsen (L. Dostalová j.h.)
17. 8. Ta naše Máňa, J. Skružný
7. 9. Páni, A. Horáková
27. 10. Závěť lukaveckého pána, J. Vrchlický
20. 11. Půlnoc, F. V. Krejčí
31. 12. Zlatá rybka, J. Štolba
31. 12. Otec a syn – veselohra

1921
19. 2. Sklenice vody, E. Scribe
9. 3. Naši furianti, L. Stroupežnický
23. 4. Strašidla, H. Ibsen
7. 6. Pygmalion, G. B. Shaw
18. 6. Posel, V. Dyk
10. 9. Boháč a smrt – aktovka, F. X. Svoboda
15. 10. Kolébka, A. Jirásek
10. 12. Neodolatelná Olga, J. Balda
31. 12. Bytová nouze

1922
4. 6. Geysir, K. Scheinpflug (A. Iblová j.h.)
3. 12. Jan Johanes, A. Jirásek
25. 12 Oblaka, J. Kvapil



1923
11. 3. Bobří kožich, G. Hauptmann
1. 4. Španělská muška – fraška, F. Arnold, A. Bach
28. 9. Velbloud uchem jehly - F. Langer
17. 11. Čest, H. Sudermann
16. 12. Závrať, V. Hladík

1924
17. 2. Léto, F. Šrámek
2. 8. Jedenácté přikázání, F. F. Šamberk
17. 8. Žena a zloděj, Sousedky, Sebevrah- A. Avetčenko
Satanova maska – aktovka, K. Czinner
7. 9. Devátá louka, R. Jesenská
1. 11. Stilmondský starosta, M. Maeterlinck
31. 12. Frak, který dobře padne – komedie, G. Drégely

1925 ¨
22. 2. Ba´toh, K. Horký
19. 4. Peg mého srdce – veselohra, J. H. Manners
29. 6. Lucerna, A. Jirásek
4. 10. Nezralé ovoce – veselohra, Gignoux, Sherry

1926
14. 3. Pes a kočka, O. Schäfer
4. 4. Pražský flamendr, J. K. Tyl
1. 9. Nebe, peklo, ráj – J. Mahen
31. 7. Nora, H. Ibsen (A. Jánská j. h.)
21. 11. Muži nestárnou, J. Patrný

1927
20. 3. Šofér, B. Srbský, A. Bernard
15. 5. Transport č. 20, Z. Štěpánek, B. Srbský
6. 11. Grand hotel Nevada, F- Langer

1928
8. 4. Ďábel – Molnár
16. 9. Morálka paní Dulské, G. Zápolská (A. Jánská j.h)
25. 11. Loupežník, K. Čapek (K. Želenský j.h.)
31. 12. Muž z loterie – americká fraška

1929
24. 11. Obrácení Ferdyše Pištora, F. Langer

1930
15. 3. Revoluce, J. Kopta
28. 10. Vrah – Rda
23. 11. Mořská panna, J. Štolba

1931
1. 1. Popelka Patsy - veselohra, B. Conner
27. 6. Měsíc nad řekou, F. Šrámek

1932
27. 3. Okénko, O. Scheinpflugová
8. 10. Srdce na uzdě, V. Werner
28. 10. Naši furianti, L. Stroupežnický

1933
28. 2. Zapovězené ovoce – fraška, A. Arnold, A. Bach
26. 3. Krakonoš – pohádka pro děti
4. 7. Noc na Karlštejně, J. Vrchlický
8. 10. Obchod s Amerikou – veselohra, P. Frank, Hirschfeld
1. 11. V nížině – drama, A. Guimerá
25. 12. Závody milionů, K. Piskoř

1934
8. 4. Vlci, R. Rolland (J. Hurt j.h.)
28. 9. Světa pán v županu, E. Boudech
4. 11. Páni, A. Horáková
2. 12. Dvojí tvář, E. Synek
8. 12. Jak si usteleš, R. Liebscher, V. Lipský – revue

1935
27. 1. Evino nedůstojné povolání, F. Tetauer
24. 2. Nedoceněné zásluhy, W. S. Maugham
21. 4. Labyrint manželství, W. Werner
28. 9. Medvědí tanec, W. Werner
10. 11. Miláček, J. Letraz
17. 11. Kašpárek a náci, veselí čtveráci, F. Balej – dětské představení
7. 12. Drc- revue, R. Liebscher, V. Lipský
25. 12. Dvojí příjem, M. Sekerka

1936
1. 3. Večeře o osmé, G. S. Kaufmann
12. 4. Jízdní hlídka, F. Langer
23.4. Hereckým světem, F. Bohuslav
31. 5. Strakonický dudák, J. K. Tyl
27. 9. Lidé na kře, V. Werner
1. 11. Noční služba, E. Synek
25. 12. Bankovní dům

1937
14. 2. Věčná symfonie, R. Liebscher
25. 4. Bílá nemoc, K. Čapek
6. 6. U pokladny stál, V, Werner
31. 10. Kamaráde, kde jsi? – Zd. Štěpánek
25. 12. Mamzelle Nitouche – Hervé, Meilhac

1938
18. 6. Dvaasedmdesátka, F. Langer
17. 4. Rozvedená paní, V. Leon
14. 5. Broučci, J. Karafiát
4. 9. Vstup do srdce zakázán, R. Branald, A. Branald

1939
18. 6. Lucerna, A. Jirásek
6. 8. Příklady táhnou, J. Snížek
27. 9. Taneček panny Márinky, Leo Ascher
5. 11. Boj o nůž, J. Galsworthy
10. 12. Vějíř lady Windermeerové, O. Wilde (R. Šlemová j.h.)
31. 12. Královská výsost, V. S. Maugham

1940
6. 1. Boj o nůž, J. Galsworthy – zájezdové představení v Táboře
11. 2. Hoši, dívky a psi, P. Vanderberghe
3. 3. Mikuláš Dačický z Heslova, Paní mincmistrová,
Zvíkovský rarášek – L. Stroupežnický
24. 3. Krev a půda, R. Walter
27. 4. Soupeři, F. Götz
4. 8. Moudrá Penny, J. F. Blacková
18. 8. Soupeři – představení v Hronově
28. 9. Soupeři – představení v Železném Brodě
29. 9. Soupeři – představení v Hořicích
6. 10. Tažní práci, K. Želenský
3. 11. Jakož i my odpouštíme, J. Drda
1. 12. Zkrocení zlé ženy, W. Shakespeare
25. 12. Valdštýn, F. Zavřel (B. Karen j.h.)

1941
2. 2. Červený mlýn, V. Werner
6. 4. Nezbedný bakalář, Z. Winter, Z. Štěpánek
8. 6. Slečna Pusta, L. Bubelová
9. 11. Léto, F. Šrámek
19. 12. Kateřina z Poděbrad, F. Kožík

1942
22. 2. Most nejkrásnější, J. Badáš
5. 4. Zpovědník, F. Tetauer
3. 5. Úsměvy a kordy, F. Tetauer
24. 5. Děvčátko z předměstí, Scampolo-Nikodemi Dario
1. 11. Forman Henek, G. Hauptmann
25. 12. Světelný gejsír, F. Götz

1943
31. 1. Lhář a jeho rod, V. K. Klicpera
28. 2. Soud lásky, J. Vrchlický
25. 4. Král Oidipus, Sofokles (E. Kohout j.h.)
13. 6. Stvoření lásky, J. A. Urban
25. 9. Naši furianti, L. Stroupežnický
30. 10. Tobiáš podivín, H. H. Ordner
27. 11. Noc na Karlštejně, J. Vrchlický
25. 12. Maryša, Mrštníkové

1944
29. 1. Malostranská humoreska, F. Götz
20. 2. Večer Jiřího Wolkera – studio mladých (V. Vydra ml. J.h.)
26. 2. Princezna Pampeliška, J. Kvapil
9. 3. Dobrá žínka není marná, Z. Vavřín – DSM
Mordy v černém lese – DSM
1. 4. Stanice Gordian, D. Faltys (B. Karen j.h.)
30. 4. Rubešův večer – DSM (O. Krejča j.h.)
25. 5. Rajská zahrada – DSM
25. 6. Flachsmann vychovatel, O. Ernst

1945
5. 7. Lucerna, A. Jirásek
16. 9. Ze života hmyzu, Čapkové
2. 12. Pražský žid, J. J. Kolár
30. 12. Revizor, N. V. Gogol

1946
27. 1. Kateřina z Poděbrad, F. Kožík
30. 3. Falkenštejn, J. Gilbert
25. 3. Trpaslíkům se to směje, F. Balej – dětské představení
11. 10. Svět bez oken, J. Toman
27. 10. Ženitba, N. V. Gogol
23. 11. Hlava ve smyčce, J. Brandley

1947
29. 3. Bílá nemoc, K. čapek
4. 3. Matka, K. Čapek
27. 9. Jedenácté přikázání, F. F. Vamberk
26. 10. M. D. Rettigová, A. Jirásek
29. 11. Zorka, O. Minařík

1948
7. 3. Plynová lampa, P. Hamilton
24. 4. J. K. Tyl, F.F. Vamberk
28. 10. Paldramové, E. Lesk
4. 12. Křídový kruh, J. Pokorný

1949
26. 2. Všichni moji synové, A. Miller
1. 4. Krčma na břehu, E. F. Burian
14. 5. Hrátky s čertem, J. Drda


Divadelní soubor Rieger při Osvětové besedě Pelhřimov

1949
27. 10. Kutnohorští havíři, J. K. Tyl

1950
25.2. Vstanou noví bojovníci, A. Zápotocký
18. 5. Kozí mléko, J. Skalka

1952
29. 3. Kolébka, A. Jirásek


Divadelní kroužek Rieger při DO v Pelhřimově

1957
28. 3. Perly panny Serafínky, R. Piskáček
28. 11. Neviditelná síla, Dva kapitáni, V. Lutovský
1958
25. 2. Chroust, J. Mahen
30. 5. Komediant, F. Kožík

1959
9. 2. Zločin bratří Lumiérů, B. Nádvorník, R. Morávek
10. 10. Ženitba, N. V. Gogol

Dramatický soubor MěOB Pelhřimov – Rieger

1960
28. 1. Když hledáme radost, V. Rozov
13. 10. Poslední dějství, E. M. Remarque

1961
16. 3. Host, L. Aškenázy
15. 12. Čokoládový hrdina, G. B. Shaw

1962
18. 6. Caesar, J. Voskovec, J. Werich

1963
26. 1. Causy, Markéta, služka a já, I. Vyskočil, J, Suchý

1965
28. 3. Lhář, C. Goldoni

1966
15. 2. Pes Baskervilský, A. C. Doyle, J. Skopeček
10. 12. Svatba Krečinského, A. Suchovo Kobylin

1967
8. 3. Anna přechází na červenou, A. Watkin
11. 9. Léto, F. Šrámek
6. 12. Těžké obvinění, L. Šejnin

1968
13. 3. Dalskabáty hříšná ves, J. Drda


Dramatický soubor ZK ROH Máj Rieger v Pelhřimově

1969
4. 2. Past na myši, A. Christie

1970
12. 3. Zvíkovský rarášek, Paní mincmistrová, L. Stroupežnický

1973
9. 4. Sluha dvou pánů, C. Goldoni

1974
18. 4. Večer tříkrálový, W. Shakespeare

1975
8. 4. Lucerna, A, Jirásek

1976 l
istopad Lucerna – zájezd na Slovensko, Trstená, Námestovo, Mutné

1977
31. 5. Naši furianti, L. Stroupežnický
19. 12. Kutnohorští havíři, J. K. Tyl

1979
12. 3. Provaz o jednom konci, J. N. Nestroy, K. Kraus. Z. Mahler
15. 10. Lucerna, A. Jirásek
22. 10. Naši furianti, L. Stroupežnický
27. 10. Provaz o jednom konci, Nestroy, Kraus, Mahler

1980
17. 11. Charlesova teta, J. B. Thomas

1982
22. 4. Dva muži v šachu, M. Horníček

1983
1. 12. Caesar, J. Voskove, J. Werich

1984
12. 11. Hrátky s čertem, J. Drda

1986
24. 2. Velká mela, P. A. Bréal
29. 10. Strakonický dudák, J. K. Tyl


Divadelní studio MIX Pelhřimov

1991
17. 6. Lhář, C. Goldoni

1992
31. 3. Sen noci svatojánské, W. Shakespeare

1993
15. 3. Noc na Karlštejně, J. Vrchlický

Divadelní studio MIX se sloučilo s Riegerem 27. 4. 1993.

Spolek divadelních ochotníků Rieger Pelhřimov

1994
28. 3. Limonádový Joe, J. Brdečka

1995
20. 3. Nebe na zemi, J. Voskovec, Jan Werich

1996
18. 3. Lucerna, A. Jirásek

1997
24. 3. Revizor, N. V. Gogol

1998
23. 3. Slovanské nebe, J. Toman

1999
15. 3. Poprask na laguně, C. Goldoni

2000
17. 3. Balada z hadrů, J. Voskovec, Jan Werich

2001
26. 3. Herkules a Augiášův chlév, F. Dürrenmatt

2002
18. 3. Charlesova teta, J. V. Thomas

2003
17. 3. Nejkrásnější válka, Renčín, Brabec, Čiháková

2004
15. 3. Naši furianti, L. Stroupežnický

2005
14. 3. Manželství na druhou aneb Barillonova svatba G. Feydeau, M. Desvallieres

2006
20. 3. Dalskabáty hříšná ves

2007
19. 3. Sto dukátů za Juana, V. Dvořák, Z. Petr

2008
3. 3. Pod praporem něžných dam, Ken Ludwig

2009
9. 3. Světáci, Z. Podskalský, V. Blažek
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':