Databáze českého amatérského divadla

Texty: HULEC, Vladimír: Na vlnách východočeské alternativy - Audimafor aneb Kostelecký kostlivec ´08 - Bláznův dům. AS 2008, č. 2, s. 42.

Pochopitelně nejen tyto dva východočeské fenomény se v Kostelci prezentovaly. Dokonce by bylo nespravedlivé tvrdit, že ti ostatní byli jen okrajovými účastníky. Naopak, tvořili důležitou část páteře přehlídky. Mezi tradiční účastníky a možná už také trochu legendy východočeského amatérského divadla patří Triarius Česká Třebová. Tvoří jej místní intelektuálové, jejichž pouto je evidentně literární. Vždy objeví a inscenují nějaký temný text a objevují v něm různé podprahové vrstvy. Tentokrát přivezli poetické pásmo sestavené s textů básnické sbírky šéfredaktora Tvaru Lubora Kasala Bláznův dům. Příjemně ztřeštěné texty, jež pracují s velkou imaginací a vnímáním prostoru, však nenašly v provedení Triaria adekvátní scénické tlumočení.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':