Databáze českého amatérského divadla

Texty: Praha, APOSTROF 2009 - Vyhlášení

APOSTROF, Praha 2009
11. mezinárodní festival
nezávislých a amatérských divadel
Praha 2009

Divadlo Lucerna MB, o.s. vyhlásilo další ročník mezinárodního festivalu nezávislých a amatérských divadel XI. APOSTROF, Praha 2009. Festival se koná od 27. června do 1. července 2009 na scéně Divadla Na zábradlí a Divadla DISK. Spolupořadatelem letošního ročníku je společnost Stance Communications s.r.o.
„Základní myšlenkou, s níž tvůrci zahajovali první ročník, a která zůstala po všechna uplynulá léta hlavním krédem festivalu, bylo setkávání špičkových českých a slovenských nezávislých, amatérských a poloprofesionálních divadel se zahraničními a jejich vzájemná konfrontace,“ říká ředitel festivalu Akram Staněk. „Během uplynulých let se nám podařilo uvést na festivalových scénách divadelní soubory ze všech koutů světa, vytvořit řadu projektů, na nichž se společně podíleli čeští a zahraniční tvůrci i navázat spolupráci s mnoha festivaly v zahraničí.
Na prahu druhé festivalové dekády organizátoři proto oslovili nejenom nové divadelní soubory z celého světa prostřednictvím zastupitelských úřadů, ale i dosavadní výherce diváckých cen. Několikadenní program bude jako každý rok sestaven z těch nejzajímavějších českých a zahraničních souborů, jejichž představení ctí základní motto APOSTROFu: „Divadlo jako mezinárodní komunikační jazyk“.
Soubory se budou opět ucházet o Cenu diváka, která je o to cennější, že je bezprostředním vyjádřením názoru těch, kteří jsou základním smyslem a cílem veškerého divadelního snažení, tj. názoru široké divácké obce, a v tomto případě i kolegů – divadelníků. Každý návštěvník zde dostane možnost ohodnotit inscenaci ihned po jejím skončení. Kromě této jediné hlavní ceny umožní festival každému z účastníků i diváků udělit na závěrečném večeru svoji vlastní privátní cenu za cokoliv, co považují za oceněníhodné.
Neodmyslitelnou součástí dramaturgie Apostrofu je i „apostrofská“ premiéra. Festival tedy jako každoročně vyzval všechny zájemce, aby uvedli v rámci hlavního programu svoji premiéru. Vedle toho nabízí APOSTROF řadu doprovodných akcí – divadelní dílny, výstavy, koncerty, diskusní panely a nejedno překvapení. O veškerém dění pravidelně informuje zpravodaj VOICE, vycházející denně v době festivalu.
Do termínu uzávěrky přihlášek (31. 1. 2009) se k výběrovému řízení do programu 11. ročníku přihlásily, kromě již tradičních účastníků ze států EU, například soubory z Ruska, Ukrajiny, Brazílie, Sýrie, Palestiny a Kolumbie.
Historii první festivalové dekády a aktuální informace o letošním ročníku najdete na www.stance.cz. Dotazy, rezervace vstupenek ap. lze zaslat na e-mail: apostrof2009@seznam.cz.

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':