Databáze českého amatérského divadla

Texty: FEKAR, Vladimír: Valmezské hry ve dvou sálech - Projekt Kohen. AS 2008, č. 2.

Projekt Kohen – spojení projekce a tance
Dvojice dívek z Kopřivnice se spojila se svými vrstevníky, videokouzelníky, aby vytvořili ne zcela běžné a konvenční divadelní performance. Tancem, přesněji pohybem vyprávějí příběh sbližování dvou dívek, které po tápání světem nakonec zjistí, že to, co je vábí k sobě, je fakt, že jsou sestry. Duchovní nebo fyzické? Toť otázka. Tanec zpravidla nedává jednoznačné odpovědi. Videoart, promítaný na bílou plochu za tanečnicemi, prolíná kamerou snímané detaily dívek s nejrůznějšími předtočenými záběry. Čas od času se v projekci objeví i nějaké slovo, které nám umožňuje lépe se orientovat v tom, co se skrývá za pohybovým vyprávěním. Performance nepostrádá sugestivitu. Bylo by jen dobře, kdyby se toto uskupení vydalo cestou zkoumání a hledání možností, jak spojovat slovo, tanec, projekci ve společné téma i v dalších navazujících projektech.
Dívky si byly velmi dobře vědomy důležitosti prostorového řešení, a proto celou „choreografii“ zintimnily a předvedly ji nikoli na jevišti, ale v prostoru pod jevištěm velkého sálu.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':