Databáze českého amatérského divadla

Texty: Ostrožská N.Ves, BLIC - Setkání s Kateřinou - na KP Forbína Otrokovice - STREJCOVSKÝ, Jan: Forbína v plenkách... . AS 2002, č. 2

Druhým představením prvního dne byla inscenace Divadla BLIC (bláznů lovících ideje cedníkem) z Ostrožské Nové Vsi Setkání s Kateřinou. Text inscenace byl inspirován povídkou členky souboru Kateřiny Mančalové a ve výsledném tvaru byl protkán písničkami stejné autorky. Vše spojeno pod režijním vedením Ivany Bendové (vystudovala herectví na pražské Konzervatoři a režii na Alternativě DAMU) se stalo svébytným, bytostně divadelním tvarem, v němž se forma sdělení stává obsahem, tvar, který sice nebyl tak přesně oním proklamovaným muzikálem, ale spíše revuí či kabaretem, ale každopádně tvar, který od začátku zaujal a vtáhl. A vtáhl naprosto přirozenou hravostí, přirozeným bytím na jevišti, a to jak v dramatické postavě, tak i v rolích zpěváků, tanečníků a hudebníků. Mnohovrstevnatý snový příběh o zamilovaném rádiu, či o dozrávání mladého muže – vždyť o čem jsou postavy Uspávací víly, Víly růžových snů či následně otěhotnělé Ohnivé víly? Všechny složky inscenace byly na vysoké úrovni a bylo obrovským zážitkem setkat se s Kateřinou a Divadlem BLIC. (Ono setkání bylo tak zajímavé, že se jej porota ve složení Karel Semerád, Ivan Kalina a Jan Strejcovský rozhodla doporučit na prvním místě na národní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla FEMAD Poděbrady / Divadelní Třebíč.)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':