Databáze českého amatérského divadla

Texty: Staré Město u UH, TJ Sokol - Moje žena - tvoje žena - na KP Forbína Otrokovice - STREJCOVSKÝ, Jan: Forbína v plenkách... . AS 2002, č. 2

Závěr přehlídky patřil Ochotnickému divadlu TJ Sokol Staré Město. Sokolové přivezli na své pomyslné gondole komedii M.M. Bandela Moje žena – tvoje žena. Komedii z Benátek a jak sami píší ve svém programu, komedii mírně erotickou. A možná už zde začíná prvotní problém inscenace – dramaturgická volba. Soubor je ve většině případů velice slušně herecky vybaven, ale bohužel absentují věkem mladí herci. Ono erotické jiskření v důchodovém věku vyvolává spíše shovívavý úsměv než plnohodnotný smích. A to zejména, nepracuje-li režie s tímto věkovým posunem a není-li mu podřízena celková dramaturgicko-režijní koncepce. Bohužel k pocitu celkové roztříštěnosti inscenace přispělo i množství dlouhých scénických přestaveb a nevhodně zařazené aktualizace. Ano, „i muži mají své dny“, ale sokolové ze Starého Města k všeobecné lítosti svůj den tentokrát neměli.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':