Databáze českého amatérského divadla

Texty: FEKAR, Vladimír: Víkend sedmi statečných - Z Národní přehlídky seniorského divadla Znojmo 2008 - Šmajchle aneb O to přece vůbec nejde.

DS Kocábka Chocerady, samorostlé sdružení Cinkeis – Šíma a jedna odvážná s nimi patří k těm divadlům, která nezapřou okouzlení tradicí klaunských dvojic Voskovec a Werich, Suchý a Šlitr, čili hereckého a divadelního modelu, který má v českém divadelnictví silnou tradici. Blízká je jim především nezávazná, dadaistická hra s jazykem. Jejich Šmajchle aneb O to přece vůbec nejde je příběhem dvou chlapů, kteří na smetišti modelují z odpadků svůj vztah k ženám a životu. Příznačně pojmenované postavy Mlátilík a Plácal přeskakují asociačně z tématu k tématu někdy s lehkostí, jindy přískokem vpřed. Cinkeis se Šímou neoplývají suverenitou hereckého vystupování, jejich hra míří dovnitř, k radosti ze hry. Vedle nich pak herecky vynikla jejich kolegyně (Máša Weigrichtová), která potěšila přesným pointováním ženských postav a dravou komikou. A tak právě ženský herecký výkon byl ozdobou mužské dvojici.

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':