Databáze českého amatérského divadla

Organizace: Litomyšl, Spolkový lidový dům

Rok založení: 1922
Lidový dům je historická společenská budova nacházející se v centru Litomyšle. Byla postavena v roce 1922. Díky originální štukové výzdobě sochaře Luďka Vocelky a architektonickému ztvárnění je zařazena v seznamu kulturních památek ČR.
Jeho provozovatelem je Farní charita Litomyšl, která působí na Litomyšlsku od 8.února 1993. Má statut církevní právnické osoby; jejím zřizovatelem je Biskupství královéhradecké.

V roce 2010 počalo v Lidovém domě provozovat divadelní představení občanské sdružení Dobré divadlo Hradec Králové, zprostředkovávající vybrané inscenace amatérských divadelních souborů, jejichž kvalita byla prověřena na oficiálních celostátních divadelních přehlídkách včetně Jiráskova Hronova. Uvádí je v Lidovém domě pod hlavičkou Litomyšlské divadlo.
Bibliografie:
STROTZER, Milan: Spolkovýlidový dům v Litomyšli. www.mistnikultura.cz 8. 3. 2011

Související Pojmy

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':