Databáze českého amatérského divadla

Osobnosti: KADAVÁ-Grendysová Alena, restaurátorka historických textilií

Datum narození: 25.11.1956
Alena Kadavá Grendysová, restaurátorka historických textilií, nar. 25.11.1956,
vystudovala střední uměleckou průmyslovou školu obor řezbářství a vyšší odborné nástavbové studium textilní školy s oborem restaurování textilu. Po dokončení studia nastoupila do gobelínových dílen a později do Státních restaurátorských ateliérů v Praze. Po čase získala licenci MK ČR a od té doby restauruje na volné noze.
Mj. restaurovala řadu divadelních kostýmů pro barokní divadlo v Českém Krumlově, renesanční oděvy, Řád Marie Terezie pro kancléře Kaunice, šaty arcivévodkyně Žofie Chotkové a šle Františka Ferdinanda d'Este ze sarajevského atentátu, rukavici sv. Vojtěcha. Restaurovaný textil vystavovala v tuzemsku i v zahraničí, zúčastňovala se realizace přednášek a výstav. Např. výstava Karla IV. na Pražském Hradu a v Metropolitním muzeu v New Yorku.

Restaurovala spolu s Milanem Kadavým opony Zbiroh (Mucha), Jabkenice (Smetanová), Netolice (Fert)

Související Obrázky

Netolice, restaurování opony 2014
Netolice, restaurování opony 2014
Netolice, restaurování opony 2014
Netolice, restaurování opony 2014


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':